PFDC_CONSCIOUS-CARE_notre-demarche-conscious-care-desktop

NAŠE ZÁVÄZKY Conscious Care – Uvedomelá starostlivosť

V službách životného prostredia, vedeckého pokroku a lepšieho života

Výberom produktov Eau Thermale Avène sa zapájate do zodpovednej starostlivosti a prístupu k životnému prostrediu.

Značky spoločnosti Pierre Fabre, vrátane Eau Thermale Avène, sú si vedomé, že zodpovedný prístup k životnému prostrediu môže byť zdrojom veľkého pokroku, a preto sa aktívne podieľajú na vytvorení kozmetiky budúcnosti, ktorá sa chová zodpovedne a ohľaduplne v rámci celého ekosystému. To sa odráža v aktívnom prospešnom prístupe k životnému prostrediu a premieta do humanistického a angažovaného hnutia v službách životného prostredia, vedeckého pokroku a lepšieho života.
Výberom našich výrobkov sa stávate súčasťou tohto prístupu a zapájate sa do konkrétnych ekologických iniciatív, ktorých cieľom je lepší svet. 

* prospešný a aktívny prístup 

100 %

našich nových produktov je navrhnutých ekologicky

97 %

našich produktov sa vyrába vo Francúzsku

89 %

našich aktívnych látok pochádza z organických rastlín alebo rastlín bez fytosanitárneho ošetrenia

100 %

našich obalov bude do roku 2025 vyrobených z recyklovateľných, biologicky odbúrateľných alebo kompostovateľných recyklovaných materiálov

Interné údaje spoločnosti Pierre Fabre

Zachovanie prirodzenej rovnováhy

Už 60 rokov spoločnosť Pierre Fabre spája odbornú expertízu a znalosti prírody a vytvára dermokozmetiku, ktorá dbá na účinnosť a bezpečnosť svojich produktov rovnako ako na vaše zdravie. 
Čo je naším cieľom? Vytvárať produkty, ktoré rešpektujú prirodzenú rovnováhu vašej pokožky, vlasov a ústnej dutiny, nech už majú akúkoľvek povahu a potreby. 

 

Dôraz na funkčnosť a podstatu

Vyberáme iba tie zložky, ktoré sú nevyhnutné pre potreby vašich vlasov, a v správnom množstve. 
Naše prípravky Zodpovedného prístupu sú založené na princípe „len to nevyhnutné“ a sú vyvinuté bez nežiaducich látok.

 

Priorita v podobe životného prostredia a udržateľnej spotreby

Od roku 2019 je 100 % našich novo vyvíjaných produktov navrhnutých ekologicky. Do roku 2023 to bude spĺňať 50 % celého nášho sortimentu. 

Zmierňovanie dopadov obalov na životné prostredie prispeje k boju proti globálnemu otepľovaniu. Do roku 2025 preto bude 100 % našich obalov vyrobených z recyklovaných materiálov, ktoré sú recyklovateľné, biologicky odbúrateľné alebo ich možno doma kompostovať. 
Desať percent nášho sortimentu bude k dispozícii v opakovane použiteľnom obale (veľkoobjemové balenia a ekologické náplne).

  • <span class="ezstring-field">av_thermal spring water_spray_social_22_post_3282779003131_hd 368x449</span>
  • <span class="ezstring-field">av_tolerance control_cream_eretail_1_post_3282770138801_hd 368x449</span>
  • <span class="ezstring-field">av_sun care_intense protect 50-_social_9_post_3282770141214_hd 368x449</span>
PFDC_CONSCIOUS-CARE_un-souci-transparence_DESKTOP

Trvalá snaha o transparentnosť

Do roku 2022 budú všetky naše produkty hodnotené na základe indexu Green Impact, ktorý navrhla organizácia Green Mission Pierre Fabre. Green Impact index zhŕňa dopady kozmetického produktu na životné prostredie a spoločnosť a člení ich do kategórií A, B, C alebo D. Aby sa naše produkty mohli zapojiť do programu Zodpovedného prístupu, musia spĺňať podmienky pre skóre A alebo B. 
Cieľom indexu Green Impact je byť spoľahlivý, transparentný a užitočný, pomáhať pri vývoji produktov, ktoré sú šetrnejšie k planéte, a umožniť každému, aby si vybral to najlepšie. 

20 hodnotiacich kritérií

Napríklad biologická rozložiteľnosť a prírodnosť zloženia, uhlíková stopa, spotreba vody, ekologické poľnohospodárstvo, oficiálna certifikácia, záväzky v oblasti spoločenskej zodpovednosti firiem...

GMPF_GREEN-IMPACT-INDEX_A 1980x650

Záväzok k prírodnejším a ekologickejším inováciám

Spoločne sa každý deň snažíme docieliť vyšší obsah prírodných zložiek v našich prípravkoch. V súčasnej dobe je už 89 % našich aktívnych látok vyvinutých z organických rastlín alebo rastlín bez akéhokoľvek fytosanitárneho ošetrenia. Do roku 2025 budú všetky naše nové prípravky (okrem slnečného radu) obsahovať viac ako 90 % prírodných zložiek, dnes sa pri niektorých kategóriách pohybujeme až v hodnote 85 %.

Záväzok k miestnej produkcii a udržateľnému zásobovaniu

97 % našich výrobkov sa vyrába vo Francúzsku, a preto uprednostňujeme krátke dodávateľské reťazce, ako je to pri termálnej vode v spreji Avène: termálna voda je sterilne plnená priamo pri prameni vo výrobnom závode v Avène. Okrem toho podporujeme naše dodávateľské reťazce v ich úsilí o dosiahnutie udržateľných výrobných metód.

Vždy sa staráme o kvalitu života našich pacientov...

Každý deň pracujeme, aby sme sa starali o našich pacientov a zlepšovali kvalitu ich života. Denne spolupracujeme s 30 pacientskymi organizáciami po celom svete na vývoji nových produktov, služieb alebo digitálnych aplikácií v oblasti onkológie alebo dermatológie. Každoročne privítame v kúpeľoch Avène takmer 3000 pacientov, ktorí sa u nás liečia s dermatologickými problémami. Okrem liečby im poskytujeme každý deň podporu prostredníctvom vzdelávacích seminárov o zdraví pokožky, výmenných pobytov a zdieľaní.

...rovnako ako láskavý prístup a možnosť starostlivosti pre všetkých

Pre nás, značky Laboratórií Pierre Fabre, platí, že starostlivosťou o každého jediného človeka prispievame k tomu, aby bol svet lepším miestom pre život.

  • <p>Ilustr&aacute;cia:&nbsp;BEAX</p>
    Ilustrácia: BEAX
  • <p>Ilustr&aacute;cia:&nbsp;BEAX</p>
  • <p>Ilustr&aacute;cia:&nbsp;BEAX</p>
PFDC_CONSCIOUS-CARE_BRAND_DESKTOP
späť na začiatok