Starostlivosť o veľmi suchú pokožku a ekzémy

Starostlivosť o veľmi suchú pokožku a ekzémy

Začervenané škvrny, svrbenie, suchá pokožka. Čím mazať detskú pokožku pri ekzému? Ekzém u dojčiat treba ošetrovať špeciálnymi emolienčnými krémami a umývacími prípravkami. Objavte našu starostlivosť pre atopickú detskú pokožku

5 results "Starostlivosť o veľmi suchú pokožku a ekzémy"

BLIŽŠIE INFORMÁCIE
BLIŽŠIE INFORMÁCIE

Atopická dermatitída u detí: ako ju rozpoznať?

Dojčenský ekzém je kožné ochorenie, ktoré sa zvyčajne objavuje vo veku od troch mesiacov do dvoch rokov. Prejavuje sa vzplanutím ekzému: červenými škvrnami a pľuzgiermi. Tie sú sprevádzané extrémnou suchosťou a intenzívnym svrbením kože. Tento príznak často vedie k poruchám spánku.

Pri škriabaní alebo trení kože sa malé škvrny odlupujú a spôsobujú výtok a žltkasté chrasty.

Zhoršovanie príznakov ekzému u detí sa strieda s obdobiami remisie, keď príznaky na určitý čas ustúpia.

Pred dovŕšením jedného roka sa atopická dermatitída u detí prejavuje na vyvýšených častiach tela a tváre, ako sú čelo, líca, brada, ruky a stehná. Po prvom roku opúšťa tieto plnšie oblasti a presúva sa do kožných záhybov (lakte, nohy a za ušami).

Väčšina lézií zmizne pred pubertou.

Príčiny ekzému u detí

Detský ekzém je zvyčajne spôsobený genetickým alergickým pozadím: atopiou. Koža je postihnutá atopickou dermatitídou v dôsledku potravinovej alebo kontaktnej alergie (roztoče, zvieracia srsť, peľ, prací prášok atď.).

Deti s atopickou kožou majú poréznu ochrannú kožnú bariéru a vysoko reaktívny imunitný systém. Aj najmenší kontakt s alergénnou látkou uľahčuje prenikanie látky do kože a imunitné bunky reagujú nadmerne, čo spôsobuje zápal kože charakteristický pre detský ekzém.

Vzplanutie ekzému u detí potom zhoršujú vonkajšie nepriaznivé vplyvy:

Akú starostlivosť zvoliť pri ekzéme u dieťaťa?

Pri atopickej dermatitíde u detí vám pediater alebo dermatológ odporučí tri typy starostlivosti:

  • Liečba zápalu kože liekmi vo forme lokálnych kortikosteroidných mastí. Táto lokálna liečba by sa mala aplikovať na začervenané škvrny dieťaťa.
  • Ošetrenie suchej pokožky na zvyšku tela intenzívnou hydratáciou pomocou emolienčných krémov pre deti.
  • Umývanie dieťaťa jemnými čistiacimi prípravkami bez obsahu mydla.

Čím umývať dieťa s ekzémom?

Každodenná hygiena detí s ekzémom by mala zahŕňať jemné čistenie pokožky a jej prípravu na mazanie. Tým sa zvyšuje účinnosť predpísanej liečby v prípade recidívy.

Vyhýbajte sa aj prípravkom na báze mydla a s parfumáciou. Vyberte si napríklad ultra vyživujúcu umývaciu kocku Xeracalm A.D., ktorý vďaka veľmi jemnej čistiacej báze a fyziologickému pH nenarušuje ochranný film pokožky. Tento produkt je vyrobený tak, aby sa minimalizovalo riziko vzniku alergií.

Svojmu dieťaťu môžete dopriať aj hydratačný kúpeľ s umývacím olejom Xeracalm A.D. Jeho relipidačný účinok obnovuje hydrolipidický film detskej pokožky a zmierňuje svrbenie.

Ďalšie rady:

  • Dieťa umývajte raz denne a maximálne desať minút vo vode s teplotou 32 °C až 34 °C, aby ste obmedzili kontakt s vodou z vodovodu.
  • Na konci kúpeľa zmiernite začervenanie postriekaním termálnou vodou Avène.
  • Osušte dieťa bez trenia pokožky, len priložením uteráka.

Naše krémy na ekzém u detí

Po umytí dieťaťa niekoľkokrát denne použite emolienčný prípravok, aby ste zabránili vzplanutiu atopického ekzému. Hydratačný a vyživujúci účinok emolienčného prípravku znižuje vysušovanie pokožky a posilňuje ochrannú kožnú bariéru, aby lepšie zadržiavala vodu.

Laboratóriá Avène navrhli detské emolienčné prípravky založené na technológii „Sterilná kozmetika“ – Sterile Cosmetics. Tým sa minimalizuje počet zložiek a zachováva sa len to, čo je pre detskú pokožku nevyhnutné: starostlivosť bez parfumácie a konzervačných látok. Ponúka aj dokonale uzavretý ochranný obal (fľaška s pumpičkou a tuba).

Xeracalm A.D. krém je určený pre suchú a citlivú detskú pokožku, aby obnovil funkciu ochrannej kožnej bariéry, obnovil komfort a upokojil svrbenie.

Ak má vaše dieťa obzvlášť suchú, zhrubnutú pokožku alebo suché plochy, ktoré sa olupujú alebo sa na nich tvoria chrasty, vyberte balzam Xeracalm A.D. pre intenzívnu hydratáciu.

Pri vzplanutí ekzému a silnom svrbení, ktoré bráni dieťaťu v zaspať, použite Xeracalm A.D. upokojujúcu koncentrovanú starostlivosť. Jej účinok proti poškriabaniu je okamžitý a túto zvláčňujúcu starostlivosť možno použiť na tvár, telo aj očné viečka celej rodiny.

Okrem toho sprej Cicalfate vysušuje výtok spôsobený škrabaním a krém Cicalfate upokojuje podráždenie detskej pokožky.

späť na začiatok