av_votre-peau_cicatrisation_irritations_enfant_coude_16x9
Obsah

Hojenie jaziev a kožných vyrážok: zázrak obnovy pokožky

title

Čo by ste mali vedieť

3

hojenie jazvy prebieha v troch hlavných fázach.

100

miliónom ľudí sa každý rok vytvoria nové jazvy.*

21 dní

je priemerný čas potrebný na obnovenie pokožky.

*B.C. Brown a,b, S.P. McKenna v, K. Siddhi v, D.A. McGrouther a,b, A. Bayat a,b,*The hidden cost of skin scars: quality of life after skin scarring.

Kráčať životom znamená nechať krehký, ale pevný odolný štít našej kože čeliť nástrahám každodenného života: pošmyknutiu noža pri varení, pádu na ihrisku, neslávnym následkom domáceho majstrovania... Pri menších a väčších poraneniach spúšťa koža precízny mechanizmus a jednu z najpozoruhodnejších vlastností ľudského tkaniva: hojenie jaziev.

Hojenie jaziev je proces obnovy kožného tkaniva, ktorý prebieha v troch fázach:
• Zápalová fáza trvajúca 2 až 7 dní, počas ktorej sa koža bráni. Je červená a horúca. Ak je zápal príliš intenzívny, je potrebné zasiahnuť.
• Fáza hĺbkového hojenia, počas ktorej sa kožné tkanivá regenerujú tvorbou nápadných púčikov: rast tkaniva bohatého na krvné cievy a bunky.
• Približne po dvoch týždňoch sa začne povrchová fáza nazývaná „remodelácia epidermy“, keď sa koža uzatvára okolo okrajov rany. Táto fáza môže trvať až dva roky od vzniku rany.

Okrem rán, ktoré spúšťajú tento ochranný mechanizmus, sa koža stretáva aj s ďalšími opakujúcimi sa formami nežiaducich účinkov: kožnými vyrážkami, ktoré môžu mať rôzne príčiny, formy, umiestnenie a opakovanie a ktoré sa môžu u jednotlivých jedincov líšiť. Pokiaľ ide o hojenie jaziev a kožných vyrážok, existuje mnoho spôsobov, ako pomôcť pokožke regenerovať. Ak svojej pleti venujete trochu pozornosti, starostlivosti a predovšetkým času, o zvyšok sa postará sama. 

title

Informácie bez prikrášľovania

Pomôžte svojej pokožke a ona pomôže vám

av_votre-peau_cicatrisation_genou_enfant_fille_4x5 473x473

Obnova pokožky

Hojenie jaziev: Pri poranení pokožky sa automaticky spustí prirodzený proces hojenia. Pokiaľ bola pôvodná „rana“ hlboká, jej uzavretie vedie k rýchlej obnove epidermis, ale pokožka nevyzerá ako normálna koža: zostane po nej jazva. Vzhľad jazvy sa časom zlepšuje, pretvára a jedného dňa, niekoľko mesiacov po jej vzniku, môže dokonca úplne zmiznúť. V niektorých zriedkavých prípadoch môžu nastať s hojením skutočné problémy. Ak si osvojíte správne návyky v starostlivosti o jazvy od samého začiatku, môžete svoju pokožku podporiť v riadnom procese „správneho hojenia jazvy“ a získať tak najlepšiu šancu na rýchlu a kvalitnú obnovu pokožky. Vaša mantra na dosiahnutie tohto cieľa platí aj pre jazvy po akné, tetovaní a jazvy po operáciách: prevencia je lepšia ako liečba.

Objavte
av_votre-peau_cicatrisation_irritations-cutanees_4x5 473x473

Na upokojenie

podráždenia: Podráždená pokožka volá o pomoc. Podráždenie je prvým alarmom, ktorý signalizuje preniknutie cudzieho telesa: častice, potraviny, trenie... Hoci je podráždenie neškodné, je zdrojom nepríjemného pocitu a rozpakov, ktoré môžu narušiť váš bežný život. Niektoré formy podráždenia postihujú iba najmenšie deti, ako je to v prípade ovčích kiahní a plienkovej dermatitídy (zaparenín). Potom sú tu rôzne druhy podráždení, s ktorými sa stretávame v bežnom živote. Nech už máte akúkoľvek formu podráždenia, musíte ju brať vážne, ak sa chcete o svoju pleť starať a dosiahnuť zlepšenie.

Objavte
AV_Cicalfate-_Facebook_Post_Quarter2-2019_Repairing Protective Cream_3282770204667_2_High-resolution

Regeneračný ochranný krém Cicalfate na suché podráždenia

Tento produkt som objavila, keď bola moja dcéra veľmi malá a mala veľké odreniny na tvári po páde. Odvtedy nikdy nechýba v mojej lekárničke, keď ideme na výlet, pretože zahojí všetko! Je to čarovné!!!

NANCY, 51 ROKOV

Objavte produkt
späť na začiatok