Čo tak zmieriť sa so svojou pokožkou?
Cleanance

Cleanance

Čo tak zmieriť sa so svojou pokožkou?

Zmiernenie akné je úloha, ktorú berieme veľmi vážne. Aj prípravky radu Cleanance sú ďalším dôkazom nášho 30-ročného záväzku voči všetkým typom pleti so sklonom k akné.

Čistenie, korekcia, podpora alebo skrášlenie mastnej pleti alebo pleti so sklonom k akné u dospievajúcich alebo dospelých žien: kompletný produktový rad, ktorý zaručuje účinnosť a vysokú znášanlivosť, samostatne alebo v kombinácii s lekárskou liečbou. Nevzdávajte sa, Cleanance stojí v tomto boji na vašej strane!

av_cleanance_edanah_1086-1x1 473x473

Cleanance

Dermatológmi odporúčaná starostlivosť o pleť a hygiena, ktorá účinne a dlhodobo redukuje nadmernú mastnotu, pupienky a čierne bodky.

Dospievajúci majú veľa starostí, od začínajúcich vzťahov, cez priateľov až po náročné školské povinnosti. V Eau Thermale Avène veríme, že akné by nemalo byť ďalším problémom.

Rad Cleanance poskytuje odborné riešenia s klinicky overenou účinnosťou už za 7 dní1, bojuje proti lesklej pleti, pupienkom a stopám po akné.

S Cleanance získate kontrolu nad svojou pleťou!

CLEANANCE

NORMA KVALITY

Cleanance Comedomed koncentrovaná starostlivosť o akné

 • Redukuje pupienky a čierne bodky už za 7 dní¹
 • Obmedzuje opätovný výskyt nových pupienkov

Cleanance Comedomed je skvelý spôsob boja proti pupienkom a čiernym bodkám. Na rozdiel od iných prípravkov proti nedokonalostiam pleti ich nielen redukuje, ale pôsobí aj na príčinu ich vzniku, čím znižuje ich opätovný výskyt. Výsledok? Začarovaný kruh výskytu pupienkov je prelomený! 
 

Objavte možnosti tohto prípravku

NORMA KVALITY

PREUKÁZANÁ ÚČINNOSŤ

Moja starostlivosť o pleť, moja hrdinka!

#1

liečba akné v lekárňach a na lekársky predpis²

90%

účinok proti opakovanému výskytu³

-45%

pupienky po dvoch mesiacoch⁴

CLEANANCE

NENAHRADITEĽNÝ POMOCNÍK

Čistiaci gél pri akné

 • Nové zloženie pre jemné čistenie pleti
 • Dlhodobo odstraňuje kožný maz, lesk a nečistoty

Fáza čistenia tváre je základom starostlivosti o pleť s nedokonalosťami! Čistiaci gél pri akné Cleanance pomáha čistiť a zmatňovať pleť bez jej poškodenia. Jemne odstraňuje nečistoty, ktoré prispievajú k upchávaniu pórov (prach, čiastočky špiny, make-up), a redukuje prebytočný kožný maz, ktorý spôsobuje tvorbu výtokov, a zanecháva pleť čistú a sviežu.
 

Čistenie pleti

NENAHRADITEĽNÝ POMOCNÍK

Hľadám produkt Cleanance na

JEDINEČNÁ KOMBINÁCIA AKTÍVNYCH LÁTOK

JEDINEČNÁ KOMBINÁCIA AKTÍVNYCH LÁTOK

V jadre nášho sortimentu

 • <h4 class="">Comedoclastin&trade;</h4><p>Obmedzuje premenu mazov&yacute;ch folikulov na mal&eacute; &#269;ierne bodky.</p>
  Comedoclastin™Obmedzuje premenu mazových folikulov na malé čierne bodky.
 • <h4 class="">Term&aacute;lna voda Av&egrave;ne</h4><p>Poskytuje v&scaron;etky svoje upokojuj&uacute;ce a protidr&aacute;&#382;div&eacute; vlastnosti.<br> </p>
  Termálna voda AvènePoskytuje všetky svoje upokojujúce a protidráždivé vlastnosti.

Dermatologická inovácia

Nová rastlinná komedolytická aktívna látka: COMEDOCLASTIN™

Comedoclastin™, inovácia s patentovanými* vlastnosťami, exkluzívne vyvinutá laboratóriami Pierre Fabre, sa získava zo semien ostropestreca mariánskeho. 

Táto jedinečná účinná látka poskytuje jedinečnú odpoveď pri liečbe mierneho až stredne závažného akné. Redukuje pupienky a obmedzuje ich opätovný výskyt tým, že pôsobí v kľúčovej fáze procesu ich tvorby, priamo u príčiny. Zabraňuje premene mazových folikulov na mikro čierne bodky, čím zabraňuje tvorbe pupienkov.
 

Čítať viac

av_cleanance_page-gamme_2 577x675
av_cleanance_yasmine_4299-1x1 473x473

Cleanance WOMEN

Účinnosť prípravkov Cleanance prispôsobená životu (a pleti) dospelých žien

Pupienky a škvrny, ktoré sa zvyčajne spájajú s dospievaním, postihujú aj dospelých, ale v inej podobe. Ide najmä o zápalové pupienky, často v dolnej časti tváre, ktorých zmiznutie potrvá dlhší čas.  

Pokožka dospelých žien je citlivá, zmiešaná alebo suchá a je obzvlášť citlivá na každodenné vystavenie nepriaznivým vplyvom. Môže reagovať leskom, rozšírenými pórmi a byť náchylná na príležitostné alebo pretrvávajúce nedokonalosti. S týmito nedokonalosťami sa ťažko vyrovnáva, pretože môžu podkopávať sebavedomie a niekedy zanechávajú trpkú príchuť déjà vu.

Naše laboratóriá preto využili svoje odborné znalosti a vytvorili Cleanance Women, nový prípravok na liečbu pupienkov pre dospelé ženy. 

 

CLEANANCE WOMEN

STAROSTLIVOSŤ PRE ŽIARIVÚ PLEŤ

Korekčné sérum

 • Koriguje nedokonalosti a sťahuje póry
 • Svieža, ľahká textúra pre jemnú a pružnú pokožku

Nedokonalosti neznamenajú stratu ženskosti. 
Ak chcete začať svoj deň správne, použite korekčné sérum. Tento skutočne koncentrovaný vyhladzujúci korektor pomáha obnoviť jemnosť a rozžiariť pleť bez toho, aby ovplyvnil príjemný pocit z používania. Vďaka látke P-Refinyl™ a kyseline glykolovej tento produkt okamžite sťahuje póry a zjemňuje štruktúru pleti. 
 

Zaradiť do mojej starostlivosti

STAROSTLIVOSŤ PRE ŽIARIVÚ PLEŤ

CLEANANCE WOMEN

VYSOKO ÚČINNÝ PRÍPRAVOK

Nočná starostlivosť pri akné dospelých

 • Redukuje škvrny a pupienky a vyhladzuje štruktúru pleti
 • Nemastná, zahaľujúca textúra na hydratáciu pleti

Pre pokojnejší spánok zaraďte Nočnú starostlivosť do svojej večernej rutiny a nechajte prípravok pôsobiť cez noc. Tento produkt zatočí s vašimi pupienkami a zároveň vyživuje a obnovuje komfort vašej pleti. Je obohatený o retinaldehyd, dermatologickú aktívnu látku, ktorá sa používa už viac ako 30 rokov na redukciu pupienkov a jaziev po akné pre zjednotenie a skrášlenie pleti. 
 

Získajte tento prípravok

VYSOKO ÚČINNÝ PRÍPRAVOK

CLEANANCE WOMEN

ZDOKONAĽUJÚCI PRÍPRAVOK

Denná tónovaná starostlivosť

 • Koriguje nedokonalosti a zjednocuje tón pleti
 • Ľahká a príjemná textúra so zmatňujúcim účinkom 

Tento denný krém zmierňuje nedokonalosti pleti a zároveň jej poskytuje 24-hodinovú hydratáciu. Stane sa vaším najlepším každodenným priateľom. Vďaka systému filtrov Sunsitive Protection SPF 30 bude vaša pokožka chránená pred škodlivými účinkami slnečného žiarenia a rizikom vzniku škvŕn po pupienkoch. Ľahko tónovaný krém prirodzene zjednocuje pleť a jemne maskuje nedokonalosti, čím dosahuje okamžitý „rozmazávací“ efekt.
 

Bližšie informácie

ZDOKONAĽUJÚCI PRÍPRAVOK
av_cleanance_page-gamme_3 472x472

Cleanance HYDRA

Rad kompenzačných čistiacich a ošetrujúcich prípravkov na obnovenie komfortu pleti vysušenej medikamentóznou liečbou.

Liečba závažnej formy akné vysušuje prebytočný kožný maz, čím zbavuje pleť pupienkov. Niekedy má však vedľajší účinok vysušovania pleti tváre. Táto suchosť je veľmi nepríjemná a môže pretrvávať alebo sa dokonca zhoršovať počas liečby, čo vedie pacientov k jej predčasnému ukončeniu.

S cieľom lepšie splniť očakávania pacientov a poskytnúť im lepší komfort počas celého ošetrenia vyvinula spoločnosť Eau Thermale Avène rad Cleanance HYDRA: prípravky špeciálne navrhnuté na upokojenie a regeneráciu pokožky oslabenej vysušujúcou liečbou.

 

CLEANANCE HYDRA

UPOKOJUJÚCA STAROSTLIVOSŤ

Upokojujúci krém pri medikamentóznej liečbe akné

 • Zmierňuje suchosť pokožky pre lepší komfort
 • Nemastná, krémová textúra

Vďaka krému Cleanance HYDRA a jej trojitému účinku na pokožku môžete obnoviť komfort svojej pleti. Tento prípravok obnovuje hydrolipidický film, upokojuje podráždenie a zmierňuje začervenanie, takže môžete bezpečne pokračovať v liečbe predpísanej dermatológom.

 

Každodenná hydratácia pleti

UPOKOJUJÚCA STAROSTLIVOSŤ

TESTOVANÉ A SCHVÁLENÉ

Na liečbu akné používam izotretinoín a moja pleť je veľmi suchá, takže som Cleanance zmatňujúcu emulziu odložila a namiesto nej som si vybrala krém Cleanance HYDRA. Dobre hydratuje pokožku, nezanecháva pocit mastnoty a rýchlo sa vstrebáva. Odporúčam ho ráno a večer ľuďom, ktorí liečia akné!

Victoria, 26 rokov03. 05. 2019

CLEANANCE HYDRA

ŠETRNÉ ČISTENIE

Upokojujúci umývací krém pri medikamentóznej liečbe akné

 • Jemne čistí
 • Zmierňuje nepríjemné pocity

Čistiť, ale nedráždiť: to je výzva, keď máte pleť náchylnú na akné, ktorá je už oslabená liečbou akné. Upokojujúci čistiaci krém Cleanance HYDRA jemne čistí, upokojuje a hĺbkovo vyživuje pleť, ktorá je vystavená vysušujúcim a dráždivým prípravkom. 
 

Odstraňuje nečistoty

ŠETRNÉ ČISTENIE

Dospievajúci, mladí dospelí, rodičia dospievajúcich: nie ste sami, keď ide o akné. Pupienky by nemali byť zdrojom starostí bez ohľadu na vek. Dermatologické laboratóriá Avène sú tu pre vás viac ako kedykoľvek predtým. 

„Dar pokoja“, motto našej značky, je mantrou, ktorou sa riadia naše laboratóriá pri všetkých výskumoch a neustálom hľadaní inovácií. Vďaka tomu sme vyvinuli náš produktový rad, ktorý sa stal jediným dermokozmetickým radom pre mastnú pleť s nedokonalosťami, ktorý úplne a špecificky rieši všetky štádiá akné. 

A pretože sme si plne vedomí psychologických dôsledkov, ktoré môžu mať jazvy po akné, sme tu aj na liečenie tých, ktoré sú voľným okom neviditeľné.

Aby ste mohli žiť pokojnejšie, prinášame vám niekoľko tipov pre všetky vekové kategórie na každodennú starostlivosť, ktoré môžu všetko zmeniť!

Tip #1 

Keď nájdete správne produkty pre svoju pleť, najdôležitejšie je používať ich denne. Dôslednosť je synonymom efektivity! Prípravky používajte každý deň po vyčistení pleti. Efektivita znamená aj jednoduchosť! Nepoužívajte príliš veľa produktov. Udržujte každodennú starostlivosť jednoduchú a výsledky budú ešte lepšie. 

 

av_cleanance_page-gamme_4 16:9 473 × 284
av_cleanance_page-gamme_6 473x284

Tip #2

Môžete sa líčiť, aj keď máte pupienky, ak používate nekomedogénny mejkap. Nezabudnite sa KAŽDÝ VEČER odlíčiť! Trochu mejkapu má niekoľko výhod: po prvé, máte možnosť zamaskovať svoje nedokonalosti, aby ste sa cítili lepšie. Po druhé, keď sa nalíčite, je oveľa menej pravdepodobné, že sa budete pupienkov dotýkať! 

 

Tip #3

Nie je to žiadne tajomstvo. Aby ste sa cítili lepšie, je tiež dôležité navodiť si duševný pokoj. V tomto prípade môže byť cvičenie veľkou pomocou!   Cvičenie zlepšuje vaše zdravie, pomáha vám lepšie spať, ľahšie odstraňovať toxíny a zmierniť stres. Všetky tieto pozitívne účinky prispievajú aj k zlepšeniu kvality pleti!

 

av_cleanance_page-gamme_5 473x266

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Máte otázku alebo vás niečo zaujíma? Sme tu vždy pre vás

To je niekedy pravda, najmä v prípade hormonálneho akné u dospievajúcich. Na druhej strane je možné, že akné pretrváva až do dospelosti. V tomto prípade sú postihnuté najmä ženy. Hormonálne zmeny (napr. tehotenstvo) sú spúšťačom akné, rovnako ako UV žiarenie, prach a znečistené ovzdušie – všetky tieto faktory môžu mať vplyv na akné. Dôležité je reagovať rýchlo a neváhať sa poradiť s odborníkom, aby ste získali dobrú radu.

Pokiaľ ide o jazvy po akné, malá prevencia sa vyrovná hromadou liečby: zbaviť sa akné je dlhý a nákladný proces, ktorý zahŕňa laserové ošetrenie, chemický peeling, mikrodermabráziu... Najlepšou voľbou je preto dobre prispôsobená a účinná starostlivosť proti pupienkom. Čím menej pupienkov, tým menej jaziev!
Našťastie existujú produkty starostlivosti o pleť s dvojitým účinkom, ktoré redukujú pupienky, znižujú hyperpigmentáciu tmavých škvŕn a redukujú svetlé jazvy, ako napríklad nočná starostlivosť pri akné dospelých Cleanance WOMEN.

Nosenie ochrany úst môže pleť dusiť, čo môže zvýšiť jej náchylnosť k tvorbe pupienkov.
Naše odporúčania: Hygiena je nevyhnutná ráno aj večer. Posilnite hydratáciu pleti, ale s produktmi určenými pre mastnú alebo aknóznu pleť, ktoré hydratujú a zároveň redukujú nedokonalosti a obmedzujú ich opätovný výskyt. A nezabudnite každý deň nosiť čisté rúško, pretože môže nasiaknuť kozmetickými prípravkami a krémami, čo spôsobuje väčšie podráždenie a tvorbu kožného mazu.

1Štúdia znášanlivosti a účinnosti pod dermatologickou kontrolou, 51 osôb, používanie prípravku Cleanance Comedomed dvakrát denne počas 56 dní. 2Comedomed 30 ml – #1 na trhu s antiseboroickými prípravkami v lekárňach. IQVIA Pharmatrend PharmaOne – Trh 83A Antiseboroické prípravky v lekárňach vo Francúzsku – október 2019 – v hodnote. Comedomed 30 ml – #1 v lekárňach, na trhu s antiseboroickými prípravkami predpísanými lekármi. IQVIA-Xponent PharmaOne – vo Francúzsku, lekárne – mesiac: november 2019 – v hodnote – rozsah trhu: antiseboroické prípravky (trieda 83A). 3Medzinárodná observačná klinická štúdia, 90 % pacientov bez recidívy akné počas 6 mesiacov (podľa definície recidívy v protokole GEA≥3 vyžadujúca perorálnu alebo lokálnu liečbu), 48 osôb, 2 aplikácie denné samotného prípravku Cleanance Comedomed počas 6 mesiacov. 436 osôb s miernou až strednou formou akné. Porovnávacia klinická štúdia (skupina s aplikáciou dvakrát denne N=18), kontrolná skupina (N=18) počas 56 dní.

*Registrovaný patent

späť na začiatok