av_eczema-psoriasis_nuque_dos_1x1
Obsah

Ekzém a psoriáza: ochorenia, ktoré svrbia

Ekzémy a psoriáza nie sú zriedkavé, ale nie sú dobre známe širokej verejnosti.

title

Ekzém a psoriáza v číslach

2,5

milióna francúzskych žien trpí ekzémom

15 %

detí trpí ekzémom

3 %

populácie sú postihnuté psoriázou

1. https://www.associationeczema.fr/
2. https://francepsoriasis.org

Ekzémy a psoriáza nie sú neobvyklé, ale široká verejnosť o nich nevie a panuje okolo nich mnoho mylných predstáv. Nie, tieto kožné ochorenia (dermatózy) nie sú nákazlivé. Nie, nie sú spôsobené nedostatočnou hygienou. Čo keby sme vám ich pomohli lepšie pochopiť? 
Ekzém je chronické zápalové ochorenie kože, ktoré sa prejavuje červenými léziami, podráždením, svrbením (pruritus), pričom sa striedajú fázy vzplanutia s fázami pokoja. Neexistuje jeden, ale viacero typov ekzému: najčastejšie sa vyskytujú kontaktný a atopický ekzém. Je dôležité ich rozlišovať, aby sme poznali ich pôvod a mohli zaviesť vhodnú liečbu a prevenciu. 
Psoriáza je tiež chronické zápalové ochorenie kože charakterizované červenými léziami pokrytými belavými šupinami. Vyskytuje sa u ľudí s genetickou predispozíciou a pod vplyvom určitých faktorov. Aj ju sprevádza časté svrbenie. 
Hoci sú si tieto dve ochorenia v mnohých ohľadoch podobné, líšia sa. Psoriáza je u dojčiat veľmi zriedkavá, zatiaľ čo 15 % detí do jedného roka veku trpí atopickým ekzémom. Preto je dôležité rozlišovať medzi týmito dvoma ochoreniami, aby sa dali správne liečiť. 

title

PODROBNEJŠIE

Ak rozumiete svojej chorobe, môžete sa o seba lepšie postarať

av_eczema-psoriasis_plaque_interieur-bras_1x1 472x472

Ekzém

Či už ide o atopický alebo kontaktný ekzém, je to po akné druhým najčastejším kožným ochorením. V prípade dospelých a detí ide o ochorenie, ktoré môže komplikovať život, ale ktoré sa dá veľmi dobre liečiť. 
Eczema Dispatch – atopic eczema 

Objavte
av_eczema-psoriasis_psoriasis_close-up_1x1 472x472

Psoriáza:

Psoriáza je spôsobená nadmernou a zrýchlenou obnovou vrchnej vrstvy kože v kombinácii so zápalovou reakciou. Toto ochorenie postihuje rôzne partie a má niekoľko aspektov. Pozrime sa bližšie na jej príčiny, typické príznaky a liečbu.

Objavte
av_eczema-psoriasis_enfant_maman_dermatologue_4x5 472x500

Kvalitnejší život s ekzémom a psoriázou

Viditeľné škvrny, svrbenie... Hlavné príznaky ekzému a psoriázy môžu ovplyvniť váš každodenný život. Pri správnej hygiene, dostatočnej hydratácii a dodržiavaní niekoľkých jednoduchých rád, ako sa vyhnúť škrabaniu, je však možné s týmto ochorením pokojne žiť. Naše odborné rady, ako sa cítiť lepšie vo svojej koži a žiť kvalitnejší život.

Bližšie informácie
Každú sezónu sa v hydroterapeutickom centre Avène lieči viac ako 2 000 ľudí trpiacich týmito kožnými problémami. Samozrejme ich liečime a zmierňujeme ich bolesť. Učíme ich tiež, ako získať kontrolu nad ochorením a žiť s ním kvalitnejší život, aby sa každý deň cítili lepšie vo svojej koži (a vo svojej hlave).
Naším poslaním je poskytovať dlhodobú úľavu.

Naše riešenia pre ekzém a psoriázu

Prípravky Eau Thermale Avène, vďaka ktorým sa budete cítiť lepšie vo svojej koži.
av_xeracalm_balm_1_post_3282770114171_ld -2-

Relipidačný balzam XeraCalm A.D pre suchú pokožku so sklonom k atópii

Milujem ho! Už nemám žiadne začervenanie, netrápi ma svrbenie ani alergia. Moja pleť je jemná. Objavte tento produktový rad
späť na začiatok