POZNÁMKY ODBORNÍKA

Nedokonalosti pleti

PODROBNE O NEDOKONALOSTIACH PLETI

Vhodnou korekčnou starostlivosťou môžeme nedokonalosti pleti ako jazvy, škvrny, materské znamienka a mdlú pleť upraviť alebo zamaskovať.

Rôzne nedokonalosti pleti

Existuje mnoho rôznych nedokonalostí pleti a ich rôznych aspektov. Niektoré sú vrodené, napríklad materské znamienka. Môžu byť bledé, depigmentované, pigmentované alebo červené (angiómy).
Iné sú spôsobené kožnými ochoreniami:

 • biele škvrny vitiligo (lokálna depigmentácia) sú neškodné, ale nevzhľadné a sú viditeľné hlavne na tmavej pokožke.
 • Tmavé škvrny sú dôsledkom nadmerného vystavovania sa slnečnému žiareniu. Vyskytujú sa častejšie počas tehotenstva, preto sa im hovorí „tehotenská maska“. Ale vyskytujú sa aj mimo tehotenstva u žien a niekedy aj u mužov.
 • Niektoré kožné problémy na tvári (kuperóza, rozacea atď.) sa môžu pri špecifickej liečbe zlepšiť, ale nikdy úplne nezmiznú.
 • Osobitnú zmienku si zaslúži bežné akné. Stopy po akné môžu na pokožke pretrvať dlhú dobu, najmä ak sú veľké, hlboké alebo pokiaľ sa pupienky intenzívne vytláčali.

Po každej kozmetickej alebo plastickej operácii na tvári môže nasledovať „ťažké“ obdobie, počas ktorého nie je hojenie ešte dokončené. Aj tieto dočasné nedokonalosti si zaslúžia starostlivú pozornosť.

Niektoré závažnejšie kožné poruchy (ichtyóza, ťažké popáleniny atď.) môžu vyžadovať korekčný mejkap.

av_carnets-experts_imperfections-teint_dermatologue_1x1

Kľúčové prvky prevencie

Dermatológovia veľmi starostlivo dbajú na to, aby ste vo všetkých týchto situáciách mohli využívať najlepšiu starostlivosť, a to ako preventívnu, tak liečebnú. Pretože pravidlo „prevencia je vždy lepšia ako liečba“ platí najmä pre nedokonalosti na tvári.
Kľúčovými prvkami prevencie sú:

 • Predovšetkým včasná a účinná liečba zápalovej dermatitídy,
 • a kvalitná ochrana pred slnkom. Väčšinu pigmentových škvŕn spôsobuje alebo zhoršuje slnko. Dôkladná ochrana pred slnkom je dobrou poistkou proti tmavým škvrnám. Vyberajte si produkty s vysokým ochranným faktorom, širokým spektrom ochrany a galenickým zložením, ktoré poskytuje dobrú priľnavosť k pokožke, takže dlho vydržia.
 • Vyhýbajte sa zraneniam.

Nie je to vždy ľahké, ale je vhodné si stav pleti nevhodnými zásahmi nezhoršovať.
Či už máte vo zvyku škrabať alebo inak narúšať pokožku, keď sa nechty dostanú do blízkosti pokožky, existuje veľké riziko, že sa na nej vytvoria trvalé stopy.

 

Pozor na jazvy!

Ak je potrebné ranu zašiť alebo léziu odstrániť, oprava sa musí vykonať podľa zásad dermatologickej chirurgie, aby jazva, ktorej sa často nedá vyhnúť, bola čo najmenej nápadná. Napriek všetkým týmto opatreniam sa môže stať, že niektorým nedokonalostiam nedokážeme zabrániť a že ich nedokážeme účinne riešiť žiadnym z prostriedkov, ktoré máme v súčasnej dobe k dispozícii.
Najmä v týchto prípadoch je korekčný mejkap skvelým alternatívnym riešením.

av_carnets-experts_imperfections-teint_cicatrice-visage_1x1 473*473

Dermokozmetické ošetrenie

Produkty s výbornou znášanlivosťou: používanie produktov starostlivosti o pleť s vysokou znášanlivosťou umožňuje minimalizovať podráždenie, ktoré sa môže objaviť v prípade intolerancie alebo alergie na určitú zložku.

Dermatologický make-up: korekčný mejkap je dôležitou zbraňou v arzenáli dermatológa. Či už ide o dočasnú situáciu (po dermatologickom zákroku) alebo dlhodobú nedokonalosť pleti, pri správnom použití lekárskeho make-upu možno dosiahnuť skutočne úžasné výsledky.

„Maskovanie“ je vhodné pre

 • dermatologické problémy ako angiómy, vitiligo, ekzém, lupienka, kuperóza, rozacea, akné a jazvy po akné, seboroická dermatitída, melazma,
 • po dermatologických zákrokoch ako laser, dermabrazie, výplňové injekcie, peelingy,
 • alebo po chirurgických zákrokoch, ako je lifting, blefaroplastika, rinoplastika atď.

Základné princípy korekcie nedokonalostí pleti sú:

Použitím dvoch vzájomne doplnkových farieb vo farebnom kruhu je možné nedokonalosti pleti neutralizovať.

 • Zelená farba neutralizuje červenú (kuperóza, jazvy, angiómy atď.).
 • Žltá neutralizuje fialovú (tmavé kruhy, kŕčové žily atď.).
 • Hnedá „zakryje“ bielu.

Svetlé odtiene vyzdvihujú rysy, zatiaľ čo tmavé odtiene konturujú.

Ak sa pohráte s týmito kontrastmi, možno tak korigovať tvar tváre, zmierniť vzhľad jaziev alebo prepadnutých miest a zakryť odchýlky vo farbe pokožky.
Biely tón jemne zjednocuje pleť a zachytáva svetlo.

Náš odborník odpovedá na vaše otázky

Lepší život s problematickou pleťou

Existuje mnoho typov materských znamienok. Ak chcete obmedziť výskyt materských znamienok, obráťte sa na odborníka, ktorý vám poskytne príslušné informácie. V prípade potreby vykoná lekárske vyšetrenie a zistí, či je možná liečba. Skvelým riešením na zakrytie znamienok je použitie korekčného mejkapu.

Záleží na jazve:
– Ak je jazva vpadnutá (prepadnutá), vyrovnajte ju naším kompaktným mejkapom a potom použite korekčnú tyčinku.
– Ak je jazva vystúpená, po zjednotení pleti naneste ešte trochu nášho kompaktného make-upu v o niečo tmavšom odtieni, než bol predchádzajúci odtieň (tmavé farby urobia jazvu menej výraznou).

Vaše ruky majú často podobný odtieň ako vaša tvár, preto si mejkap vyskúšajte na mieste blízko palca (medzi dlaňou a chrbtom ruky). Naneste mejkap na svetlejšiu oblasť. Zapamätajte si odtieň, ktorý je najbližšie k tmavej oblasti. Ak dávate prednosť svetlejšiemu alebo tmavšiemu tónu, vyberte o jeden stupeň tmavší alebo svetlejší.

Pleť dôkladne vyčistite. Použite podklad pod mejkap prispôsobený citlivosti vašej pleti. Nedokonalosti zamaskujte pomocou korekčnej tyčinky. Zjednoťte pleť tekutým alebo kompaktným mjekapom. Lokálne nedokonalosti skorigujte korektorom pomocou štetca. Mjekap zafixujte pomocou nášho mozaikového púdru. Vzhľad tváre vylepšite pomocou mozaikového púdru na očných viečkach, korekčnej ceruzky na obočie pre rozjasnenie očí a sady na pery a kontúry pre krajší úsmev.

Naše produkty starostlivosti o pleť prispôsobené nedokonalostiam pleti

Naše produkty starostlivosti o pleť prispôsobené nedokonalostiam pleti

Viac informácií

COUVRANCE

Make-up

Zjednotenie pleti

 • Šesť odtieňov
 • Nová ľahká, vrstviteľná textúra, ktorá sa ľahko nanáša vďaka jemnej hubičke vyznačujúcej sa vysokou znášanlivosťou, pre ľahký a prirodzený vzhľad.

Koriguje výrazné nedokonalosti pleti a pri svetlej pleti zjednocuje jej tón. Bez parfumácie a konzervačných látok.

Make-up
späť na začiatok