Výrobky pre starostlivosť

Výrobky pre starostlivosť

Aké prípravky používať na umývanie dieťaťa? Kúpanie dieťaťa je príležitosťou na prejavenie nehy a budovanie citovej väzby. Ak chcete svoje dieťa šetrne umyť, musíte si vybrať čistiaci prípravok pre deti, ktorý spĺňa veľmi náročné požiadavky na kvalitu a znášanlivosť.

3 results "Výrobky pre starostlivosť"

BLIŽŠIE INFORMÁCIE
BLIŽŠIE INFORMÁCIE

Aké detské prípravky si vybrať?

Ak chcete ochrániť krehkú pokožku svojho dieťaťa, vytvorte kozmetickú starostlivosť z hypoalergénnych prípravkov bez parfumácie a parabénov, aby ste svoje dieťa ochránili pred alergiami a poškodením pokožky. Vyberajte umývacie prípravky bez obsahu mydla, aby ste zabránili vysušovaniu pokožky vášho dieťaťa.

Výber ďalších produktov potom závisí od typu pokožky dieťaťa a miere jej citlivosti. Vzhľadom na bežné kožné problémy, s ktorými sa môžu stretnúť deti aj dospelí, naše laboratóriá navrhli špeciálne čistiace prípravky vhodné pre celú rodinu:

  • Ultra vyživujúca umývacia kocka Cold Cream obnovuje hydrolipidický film citlivej detskej pokožky a zabraňuje jej vysušovaniu v dôsledku tvrdej vody alebo nízkych zimných teplôt.
  • Ak má dieťa suchú pokožku, potom lipidy a vodu potrebnú na obnovenie ochrannej kožnej bariéry doplní čistiaci gél Trixera Nutrition Nutri-Fluid alebo sprchový krém z rovnakého radu.
  • Ultra vyživujúca umývacia kocka Xeracalm A.D pre suchú a atopickú pokožku alebo Relipidačný umývací olej uľaví vášmu dieťaťu od ekzému a svrbenia.

Pri kožných vyrážkach vaše dieťa uvíta upokojujúce účinky našej termálnej vody v spreji.

V neposlednom rade môžu byť užitočné aj niektoré pomôcky na kúpanie a umývanie, ako sú obklady, vatové tampóny, žinky, uteráky a kúpacie čiapky.

Ako zabezpečiť hygienu dieťaťa?

Prevencia podráždenia kože u dojčiat, ako sú vyrážky z plienok alebo ekzém v kožných záhyboch, vyžaduje starostlivé každodenné umývanie dieťaťa.

Ako vymieňať plienky?

Pred prebaľovaním dieťaťa si umyte ruky a pripravte prebaľovací stôl s toaletnými potrebami, aby ste nemuseli spúšťať oči z dieťaťa.

Položte dieťa na čistý uterák a opatrne odstráňte plienku. Na vatový tampón naneste čistiacu vodu alebo mlieko, opatrne zdvihnite dieťa za nohy a jemne mu očistite záhyby. Opláchnite a upokojte pokožku termálnou vodou v spreji. Osušte ju priložením uteráku. Ak má vaše dieťa suchú pokožku, upokojte ju hydratačným krémom pre deti . Ak je zadoček podráždený, obnovujúci ochranný krém Cicalfate+ upokojí zápal a vyčarí úsmev na tvári bábätka.

Čistenie tváre dieťaťa

  • Namočte vatový tampón, nie žinku, do termálnej vody v spreji, a použite bez oplachovania na čelo, líca a okolie úst.
  • Naneste niekoľko kvapiek fyziologického roztoku na sterilný obklad a utrite ním oblasť očí.
  • Na čistenie vonkajšieho zvukovodu a záhybov za ušami použite termálnu vodu v spreji. Ak je to možné, nepoužívajte vatové tyčinky.
  • Nos vyčistite tak, že zviniete malé kúsky vaty namočené vo fyziologickom roztoku a vyčistíte nimi spodnú časť nosových dierok.

Ako kúpať dieťa?

Ak chcete, aby sa kúpeľ stal pre bábätko chvíľkou stimulácie a nadviazania citovej väzby, uistite sa, že držíte hlavičku dieťaťa tak, že mu pod ňu položíte predlaktie a dieťa uchopíte za podpazušie.

Telo a vlasy dieťaťa umývajte veľmi jemnými prípravkami vo vode s teplotou 37 °C alebo 32–34 °C, ak má dieťa veľmi suchú pokožku alebo ekzém. Ak pupočník nebol odstránený v pôrodnici, použite na jeho očistenie čistú žinku alebo obklad. Dbajte na to, aby ste túto časť tela a každý záhyb pokožky dieťaťa dôkladne osušili. Bez toho hrozí riziko vyrážky a začervenania.

Dieťa nie je potrebné kúpať každý deň: okrem každodenného čistenia citlivých oblastí stačí kúpať dva až trikrát týždenne.

späť na začiatok