Starostlivosť o telo

Starostlivosť o telo

Starostlivosť o telo znamená aj starostlivosť o pokožku! Naše dermokozmetické výrobky na telo hydratujú a vyživujú pokožku a upokojujú ju. Doprajte svojej pokožke vzácne chvíle, chvíle potešenia.

Filtrovanie produktov
Filtrovanie produktov

21 results "Starostlivosť o telo"

VAŠA POKOŽKA
VAŠA POKOŽKA

Koža obsahuje 20 až 30 % vody. Je nevyhnutné udržiavať túto úroveň hydratácie, aby sa zabránilo necitlivým stratám vody.

 • 1 (current)
 • 2
 • 1 (current)
 • 2
BLIŽŠIE INFORMÁCIE
BLIŽŠIE INFORMÁCIE

Prečo je dôležité starať sa o telo a pokožku?

Koža je dôležitou ochrannou bariérou tela pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi (vietor, extrémne teploty, znečistenie atď.). Akékoľvek narušenie jeho rovnováhy môže mať vplyv na zdravie tela.

Niektoré oblasti môžu mať špeciálne potreby, pretože štruktúra pokožky rôznych častí tela sa líši. Štruktúra sa líši napríklad na rukách, nohách a bruchu.

Denné umývanie vám umožní:

 • Odstrániť z pokožky prach a nečistoty, ktoré môžu spôsobiť kožné problémy.
 • Odstrániť pot a nepríjemný telesný zápach.
 • Obmedziť riziko množenia baktérií a kontaminácie vrátane správnej hygieny rúk.
 • Osviežiť sa, načerpať nové sily a odpočinúť si.

Výrobky starostlivosti o telo pomáhajú aj:

 • Udržať pokožku zdravú, napríklad tým, že sa vyhnete nepríjemným pocitom, ako je šupinatenie, drsné miesta alebo strata pevnosti.
 • Spomaliť starnutie pleti.
 • Zachovať telesnú a duševnú pohodu.

Ako sa starať o pleť?

Ak chcete, aby bola pokožka dlhodobo jemná a pružná, odporúčame túto starostlivosť o telo.

Starostlivosť o pokožku pri sprchovaní

Samotná voda na umytie tela nestačí. Nečistoty treba odstrániť pomocou sprchového prípravku, napríklad dermatologickej umývacej kocky alebo sprchovacieho gélu, ktorý je šetrný k citlivej pokožke. Tým sa predchádza riziku vysušovania a opuchov spôsobených bežnými mydlami.

Aby ste sa vyhli týmto rizikám, mali by ste tiež dbať na to, aby ste si pokožku neoplachovali príliš horúcou vodou. Tým sa naruší hydrolipidický film, mastná vrstva, ktorá chráni pokožku pred okolitým prostredím.

Odporúčame tiež, aby ste si namiesto kúpeľa zvolili sprchu, aby ste obmedzili čas, počas ktorého prichádzate do kontaktu s vodou z vodovodu obsahujúcou vodný kameň, ktorý vysušuje pokožku, a chlór, ktorý ju dráždi.

Nakoniec sa osušte prikladaním uteráku, nie silným trením.

Pravidelný peeling raz týždenne

Raz alebo dvakrát týždenne použite telový peeling, ktorý odstraňuje odumretú pokožku a nečistoty. Pokožka tak bude môcť lepšie využívať účinky hydratačného krému.

Hydratačná starostlivosť o telo

Každodenná hydratácia pokožky tela, najmä po peelingu, pomáha zachovať hydrolipidický film tvorený vodou a tukom. Spoločnosť Avène navrhla hydratačné telové krémy, ako aj rad špeciálne prispôsobený rukám, najviac exponovanej časti tela.

Tieto prípravky vám pomôžu udržať vašu pleť žiarivú, chrániť ju, predchádzať jej vysúšaniu a spomaľovať starnutie.

Ochrana pred slnkom

Ochrana pred slnkom je nevyhnutná na udržanie mladej a zdravej pokožky. Objavte naše produkty ochrany pred slnkom prispôsobené rôznym odtieňom a citlivosti pleti. Častejšia aplikácia na obzvlášť exponované časti tela, ako sú hrudník, ruky a ramená, môže zabrániť vzniku a znížiť výskyt stareckých škvŕn.

V čase najväčšieho slnečného žiarenia, zvyčajne medzi 12. a 15. hodinou, by ste sa mali zdržiavať v tieni.

Ochrana pre zimné obdobie

V zime sa nezabudnite zakryť teplým oblečením, aby ste ochránili svoje telo pred začervenaním, pnutím a svrbením spojeným s intenzívnymi výkyvmi teplôt.

Suchý vzduch v domácnostiach spôsobený vykurovaním je tiež hlavnou príčinou suchej pokožky v zime. Preto má zmysel spoliehať sa na na hydratáciu a ochranu pokožky pred nepriaznivými vplyvmi.

Ktoré produkty sú vhodné pre jednotlivé typy pleti?

Textúra výrobkov starostlivosti o telo sa líši podľa typu vašej pokožky a problémov, s ktorými sa stretávate.

Teplota môže tiež ovplyvniť výber telového prípravku. V chladnom období si vyberajte produkty starostlivosti o telo s bohatou textúrou, ako sú balzamy, a v lete ľahké textúry, ako sú pleťové mlieka alebo krémy, ktoré sa rýchlejšie vstrebávajú do pokožky.

späť na začiatok