Starostlivosť o podráždenú pokožku

Starostlivosť o podráždenú pokožku

Začervenané škvrny, červený zadoček a vyrážky na krku u detí Ak chcete zmierniť začervenanie a každodenné problémy svojho dieťaťa, objavte rad regeneračných produktov vhodných pre citlivú detskú pokožku.

2 results "Starostlivosť o podráždenú pokožku"

BLIŽŠIE INFORMÁCIE
BLIŽŠIE INFORMÁCIE

Červené škvrny u dieťaťa: identifikácia vyrážky

Červené škvrny u detí sprevádzané svrbením

Je pokožka dieťaťa suchá, až sa odlupuje, alebo sa na nej tvoria chrasty? Okrem toho začervenané miesta veľmi svrbia a vychádza z nich výtok? Váš novorodenec pravdepodobne trpí ekzémom.  

Toto kožné ochorenie, známe aj ako atopická dermatitída, sa v prvých mesiacoch života objavuje na lícach a za ušami a u starších detí v kožných záhyboch. Objavuje sa pri vzplanutí ekzému, ktoré je sprevádzané intenzívnym svrbením a začervenaním, po ktorom nasleduje pokojnejšie obdobie. Počas zhoršovania príznakov môže dieťa trpieť poruchami spánku.

Táto dermatitída je spôsobená atopiou, čo je náchylnosť na alergie, často dedičná. Postihuje viac ako jedno z desiatich detí a nie je nákazlivá.

Na liečbu ekzému vám pediater alebo dermatológ odporučí krémy na báze kortikosteroidov. Okrem toho emolienčné krémy pomáhajú upokojiť podráždenú detskú pokožku a zvyšujú aj účinnosť liečebných procedúr.

Spoločnosť Eau Thermale Avène vytvorila rad emolienčných prípravkov Xeracalm A.D, ktoré obnovujú hydrolipidický film pokožky, a tým aj jej funkciu ochrannej bariéry, a zmierňujú svrbenie. Uvedieme niekoľko tipov, ako obnoviť kožnú mikroflóru dieťaťa a nepoškodiť hydrolipidický film pokožky:

  • Umývajte svoje dieťa pomocou relipidačného umývacieho oleja alebo ultra vyživujúcej umývacej kocky bez mydla a parfumácie, teplou vodou s teplotou 32 °C až 34 °C.
  • Po osušení dieťaťa priložením uteráka na pokožku dieťaťa jemne naneste emolient Xeracalm A.D. relipidačný krém pre suchú pokožku alebo relipidačný balzam, ak má dieťa veľmi suchú pokožku.
  • Pri intenzívnom svrbeníuľavte dieťaťu pohotovostným prípravkom Xeracalm A.D. Upokojujúca koncentrovaná starostlivosť.
  • Na mokvajúce lézie používajte sprej Cicalfate pre jeho vysušujúce a regeneračné účinky.

Začervenanie v kožných záhyboch

Má dieťa začervenané škvrny na záhyboch krku alebo stehien? V teplom a vlhkom prostredí je tento príznak charakteristický pre zapareniny. Táto neškodná kožná infekcia je bežná u detí s citlivou pokožkou aj u dospelých.

Zvyčajne je táto vyrážka spôsobená množením mikroskopických húb (mykóza) v dôsledku tepla a vlhkosti. Môže to byť spôsobené nadmerným potením, keď je dieťa prikryté, zlým osušením po kúpaní alebo nedostatočne častým prebaľovaním.

Ak chcete dieťa zbaviť týchto začervenaných škvŕn, musíte odstrániť príčiny zaparenín a používať prípravky proti podráždeniu. Ak vyrážka pretrváva, požiadajte o radu pediatra.

Dávajte pozor, aby nedošlo k mokvaniu:

  • Keď je dieťaťu horúco, vyzlečte mu jednu vrstvu oblečenia.
  • Vymieňajte dieťaťu plienky veľmi pravidelne.
  • Po výmene plienky alebo kúpaní osušte záhyby pokožky uterákom.

Postarajte sa o upokojenie a regeneráciu podráždenej pokožky:

  • Pri každej výmene plienok nastriekajte na pokožku termálnu vodu Avène, ktorá ju upokojí, a potom ju osušte.
  • Na začervenanú pokožku naneste obnovujúci ochranný krém Cicalfate+, aby ste ju zregenerovali a zabránili množeniu baktérií.

Začervenané škvrny a pupienky na zadočku dieťaťa

Ak sa na zadočku a genitáliách dieťaťa nachádzajú začervenané miesta, pravdepodobne ide o vyrážky z plienok.

Vyrážky zvyčajne sprevádzajú malé červené pupienky, ktoré môžu niekedy krvácať. Táto vyrážka vzniká, keď má dieťa príliš dlho mokrú plienku alebo keď sa mu prerezávajú zúbky.

Lekár vám pravdepodobne predpíše hydrokortizón alebo protiplesňový krém, ktorý môžete doplniť krémom proti podráždeniu, aký je napríklad obnovujúci ochranný krém Cicalfate+. Po každej výmene plienok môžete použiť termálnu vodu v spreji Avène, ktorá má upokojujúci účinok.

Ak začnú červené miesta na pokožke mokvať alebo krvácať, vymeňte krém za sprej Cicalfate.

Pravidelnejšie prebaľujte novorodenca a niekoľkokrát denne mu nechajte zadoček bez plienky približne na desať minút.

späť na začiatok