Upokojuje aj tú najcitlivejšiu pokožku
Hydroterapeutické centrum Avène

Hydroterapeutické centrum Avène

Upokojuje aj tú najcitlivejšiu pokožku

Hydroterapeutické centrum Avène, ktoré sa venuje dermatológii, je vybavené špičkovým lekárskym vybavením. Na základe vedeckých poznatkov sa zaoberá inovatívnym využitím vodoliečby pri liečbe kožných ochorení.

Hydroterapeutické centrum Avène vám v zdravom a bezpečnom prostredí umožní pocítiť silu jedinečnej vody s vedecky dokázanými vlastnosťami.

Prečo podstúpiť termálnu liečbu v Avène?

Hydroterapeutické centrum Avène prijíma pacientov z celého sveta, ktorí trpia kožnými ochoreniami, ako sú atopická dermatitída a ekzémy, lupienka, ichtyóza, chronický pruritus a prurigo, majú jazvy, následky popálenín, kožno-slizničné lišaje, problémy so sliznicami ústnej dutiny, problémy vlasovej pokožky alebo problémy po onkologickej liečbe. Tento zoznam nie je úplný. Po konzultácii praktického lekára s lekárom termálnych kúpeľov môžu byť liečené aj ďalšie stavy. 

AV_instit-bath-hydrotherapy-center-avene-hd

Individuálna liečba

Pretože si uvedomujeme, že každý zdravotný problém je jedinečný, zostaví vám po príchode lekár termálnych kúpeľov individuálny liečebný program pre váš pobyt (pobyty môžu trvať 1, 2 alebo 3 týždne).

Pobyt zahŕňa základné procedúry s termálnou vodou: kúpele, sprchy, streky a nápoje. V závislosti od potrieb vašej pokožky vám môžu ponúknuť ďalšie procedúry s termálnou vodou, ako sú filiformné sprchy alebo obklady termálnou vodou, podvodné masáže, lokálne streky atď. Tiež špecifické procedúry, ako sú zábaly alebo hydratačné ošetrenia na formovanie postavy, hydratačné procedúry na tvár a kompletné ošetrenia pokožky hlavy.

AV_instit-local-pulverization-hydrotherapy-center-hd

Podpora šitá na mieru

Procedúry v Avène sú často okamihom pokoja, kedy sa môžete znova tešiť z najpríjemnejších stránok života. Ide o to, aby ste sa zmierili sami so sebou a s ostatnými...

Preto vám ponúkame možnosť zúčastniť sa seminárov a konferencií, kde získate informácie a ktoré vám každý deň pomôžu lepšie zvládať váš zdravotný stav. To vám umožní prijať správne preventívne opatrenia, aby ste predĺžili priaznivé účinky termálnej liečby, zabránili zhoršeniu stavu alebo jednoducho zmiernili úzkosť a stres. Využite tieto momenty. Sú ideálnou príležitosťou na rozhovor a výmenu skúseností.

AV_workshop-make-up-Avene-hydrotherapy-center

Naše semináre:

hygiena a hydratácia, ako sa vyvarovať škrabaniu, relaxácii a mejkapu v lekárskej kvalite.

Naša konferencia:

kúpeľníctvo v Avène, dermatológia, diéta a výživa.

Pravidelne ponúkame nové témy seminárov a konferencií.

Hydroterapeutické centrum Avène: detské kráľovstvo

V spoločnosti Avène vieme, že chronické detské dermatologické ochorenia, ako sú atopická dermatitída a ekzém, majú významný vplyv nielen na každodenný život detí, ale aj na ich rodiny.

Termálne procedúry v Avène môžete vnímať ako príležitosť na zblíženie sa so svojím dieťaťom v novom, jedinečnom a upokojujúcom prostredí. Každý štvrtý kúpeľný hosť je detský klient a v termálnych kúpeľoch sú dokonca vítané batoľatá od 3 mesiacov veku! Pretože každý zdravotný problém je jedinečný, poskytneme vášmu dieťaťu ihneď po príchode individuálny program starostlivosti, ktorý mu odporučí lekár centra. Vďaka špeciálnym seminárom môžete svoje dieťa sprevádzať a využiť pobyt na to, aby ste sa spoločne naučili život s týmto ochorením každý deň lepšie zvládať.
 

AV_instit-hydrotherapy-treatment-compress-kid-hd

Hydroterapeutické centrum s certifikátom Aquacert®

Od roku 2010 je Hydroterapeutické centrum Avène držiteľom certifikátu „Aquacert HACCP thermalisme®“. Tento certifikát potvrdzuje zdravotnú nezávadnosť termálnej vody, ktorá sa používa na liečbu. 

av_certification-aquacert-avene-center

Viditeľné a dlhotrvajúce výsledky

Individuálny liečebný program pre viditeľné zlepšenie na konci liečby s cieľom zvýšiť účinnosť a znížiť nežiaduce účinky na pleť. 

Výrazné zlepšenie od začiatku liečby do jej ukončenia1

V spoločnosti Avène sme počas ôsmich liečebných sezón uskutočnili štúdiu založenú na údajoch o viac ako 10 000 pacientoch trpiacich atopickou dermatitídou alebo lupienkou.

¹. J Eur Acad Dermatol Venereol. 2011 február; 25 Suppl 1:30-4

Atopická dermatitída – 42 %

pokles v teste SCORAD (SCORing Atopic Dermatitis), hodnotenie atopickej dermatitídy po 3 týždňoch liečby

av_treatment-result-da-d0d18 1:1
av_treatment-result-psoriasis-d0d18  473*473

Lupienka – 54 %

zníženie indexu PASI (Psoriasis Area and Severity Index) a rozsahu lupienky po 3 týždňoch liečby

Preukázaná krátkodobá a strednodobá účinnosť 2

V súvislosti s dedičnou ichtyózou bola vykonaná štúdia na 44 pacientoch.

². Br J Dermatology 2011;165(6):1087-94

Dedičná ichtyóza – 31 %

zníženie dlhodobého skóre ichtyózy (6 mesiacov)

av_treatment-result-ictyosis-d0d18  473*473

Redukcia vedľajších účinkov liečby na pokožke po termálnej liečbe3

³. Eur J Cancer Care. 2017;e12735.

AV_instit-postcancer-hydrotherapy-massage-hd 473*473

Liečba po onkologickom ochorení

Nedávno sa uskutočnila štúdia na 70 ženách v remisii po liečbe rakoviny prsníka.

Zníženie suchosti a svrbenia (špecifická stupnica NCI CTAE) a lymfedému (špecifická stupnica EORTC BR23) po 3 týždňoch

SUCHOSŤ: -100 %
PRURITIS: -61 %
LYMFEDÉM: -43 %:

späť na začiatok