Starostlivosť o deti

Starostlivosť o deti

Pokožka dieťaťa je krehká a jemná. Ponúkame produkty určené pre deti, ktoré spĺňajú veľmi náročné požiadavky na kvalitu a znášanlivosť. Pre starostlivosť o dieťa, ktorá je jemná ako pohladenie!

Filtrovanie produktov
Filtrovanie produktov

12 results "Starostlivosť o deti"

VAŠA POKOŽKA
VAŠA POKOŽKA

Nemajte obavy, ak je dobre ošetrená, vyrážka z plienok zmizne do troch až štyroch dní.

BLIŽŠIE INFORMÁCIE
BLIŽŠIE INFORMÁCIE

Ktoré výrobky vybrať pre dieťa?

Aké výrobky používať pri umývaní dieťaťa?

V prípade malých detí by ste sa mali vyhýbať výrobkom obsahujúcim alergény, dráždivé látky alebo endokrinné disruptory. Aj bežné mydlá sú príliš agresívne pre detskú pokožku.

Laboratóriá Avène preto navrhli dva rady výrobkov pre detskú hygienu s minimalistickým zložením, bez parfumácie a mydla, ktoré sa vyznačujú dokonalou znášanlivosťou:

  • Rad Trixera Nutrition pre umývanie detí so suchou až veľmi suchou pokožkou.
  • Rad Xeracalm A.D pre odstránenie nečistôt z tela a pokožky hlavy pre deti trpiace svrbením a ekzémami.

Ktorý výrobok používať pri prebaľovaní?

Dojčatá sa v prvých týždňoch prebaľujú takmer desaťkrát denne, neskôr štyrikrát až päťkrát denne. Výber prispôsobených a mimoriadne dobre znášaných prípravkov je preto zásadný pre ochranu vášho dieťaťa pred začervenaním, podráždenímvyrážkami z plienok.

Termálna voda Avène, ktorá je praktickejšia ako krém, hydratuje a upokojuje pokožku tváre a tela dieťaťa v jedinom kroku. A výhoda: nie je potrebné oplachovať! Je to ideálny výrobok, ktorý môžete nosiť v prebaľovacej taške na prebaľovanie dieťaťa aj na cestách. Ak má vaše dieťa vyrážky z plienok, obnovujúci ochranný krém Cicalfate+ je ideálny na upokojenie podráždenia.

Jednoducho naneste niekoľko kvapiek na vatový tampón a jemne aplikujte na záhyby rúk a nôh.

Aký výrobok pre starostlivosť o dieťa používať?

Po narodení nie je pokožka novorodencov ešte zrelá, a preto je veľmi krehká, keď je vystavená vonkajším vplyvom a nevhodným kozmetickým prípravkom.

Detská kožná bariéra tiež vylučuje menej kožného mazu ako dospelá, preto je koža náchylná na dehydratáciu a suchosť.

Preto by sa detská pokožka mala denne hydratovať hypoalergénnym krémom bez parabénov a parfumov. Naše výrobky pre deti sú navrhnuté tak, aby reagovali na bežné kožné problémy našich najmenších:

  • Výživný krém Cold Cream každý deň chráni citlivú detskú pokožku pred chladom a vetrom. Udržuje pokožku dieťaťa jemnú a príjemnú.
  • Výživné mlieko Trixera Nutrition pre rehydratáciu suchej pokožky alebo výživný telový balzam Trixera Nutrition pre deti s veľmi suchou pokožkou.
  • Relipidačný krém Xeracalm A.D. alebo balzam na upokojenie svrbenia. Objavte naše prípravky a rady pri ekzému u detí.
  • obnovujúci ochranný krém Cicalfate+ ošetrí drobné poranenia všetkých členov rodiny vrátane plienkovej dermatitídy.

Používajte ho ráno a večer a majte ho vždy poruke na prebaľovacom pulte. Túto hydratačnú starostlivosť môžete použiť na masáž dieťaťa: je to dôležitý spôsob budovania citového puta s dieťaťom pre matky aj otcov.

Termálna voda Avène doplní každú rutinu, upokojí pleť a pôsobí proti podráždeniu.

Pri pretrvávajúcich kožných problémoch po odchode z pôrodnice odporúčame konzultáciu s detským lekárom, ktorý vám odporučí individuálnu dermatologickú liečbu.

Aké prípravky na opaľovanie používať u detí?

Bez ohľadu na farbu pleti majú deti tenkú a krehkú pokožku, ktorú je potrebné čo najviac chrániť pred slnečným žiarením oblečením, klobúkom a slnečníkom.

Detská pokožka má nízky obsah melanínu a je obzvlášť citlivá na slnečné UV žiarenie. Ochranu poskytovanú oblečením je pri riziku expozície potrebné doplniť opaľovacími prípravkami s ochranným faktorom SPF 50+.

Naše laboratóriá navrhli rad opaľovacích prípravkov pre bábätká a deti. Objavte ich v týchto textúrach: mlieko, sprej a krém. 

Pre pokožku citlivú na kozmetické prípravky sú určené naše minerálne opaľovacie prípravky, ktoré neobsahujú chemické filtre a sú vhodné pre celú rodinu, dokonca aj pre novorodencov.

späť na začiatok