Balzamy

Balzamy

Telové balzamy s krémovou textúrou dodávajú pokožke pružnosť a pohodlie. Vyberte si hydratačný alebo výživný, ľahko vstrebateľný balzam, ktorý vám a vašej rodine najviac vyhovuje.

8 results "Balzamy"

BLIŽŠIE INFORMÁCIE
BLIŽŠIE INFORMÁCIE

Na čo slúži telový balzam?

Telové balzamy obnovujú a vyživujú pokožku oslabenú nepriaznivými vonkajšími vplyvmi. Znečistenie, hormonálne výkyvy, trenie spôsobené oblečením, teplotné zmeny, najmä v zime, narúšajú funkciu ochrannej kožnej bariéry a hydrolipidového filmu kože. To je nevyhnutné re udržanie vody a zabránenie vysušovaniu pokožky. Ak sa denne neobnovuje, môže spôsobiť nepríjemné pocity, pnutie, podráždenie alebo nedokonalosti a starnutie pokožky, najmä na najviac exponovaných častiach tela, ako sú ruky, paže a hrudník.

Zdravie vašej pokožky v zime ohrozuje najmä chlad a vietor. Hydratačný telový balzam hydratuje a zároveň vyživuje pokožku tukmi, ktoré chýbajú v ochrannom hydrolipidickom filme. Hydratácia pokožky tiež pomáha udržiavať rovnováhu kožnej mikrobioty. Niektoré telové balzamy pôsobia aj proti svrbeniu a podráždeniu.

Balzam alebo krém: aký je medzi nimi rozdiel?

Telový balzam má bohatšiu textúru ako telový krém alebo telové mlieko. Naše laboratóriá ich navrhujú s obsahom vysoko výživných aktívnych látok, ako sú prírodné oleje. Zloženie dopĺňajú ďalšie aktívne látky, ako je termálna voda alebo I-Modulia®, ktoré upokojujú, zjemňujú a pôsobia proti podráždeniu a svrbeniu.

Balzam je teda výživnejší s hodvábnou, splývajúcou textúrou. Pre rýchle vstrebanie ho najprv zohrejte v rukách.

Vďaka svojej vysokej vyživovacej schopnosti je vhodný najmä pre

  • suchú pokožku alebo drsnejšie miesta na tele, ako sú lakte, kolená a chodidlá.
  • Veľmi suchá a šupinatá pokožka
  • Atopická pokožka so sklonom k ekzémom a svrbeniu
  • Pokožka podráždená chladom

Ktorý telový balzam si vybrať?

Pri výbere telového balzamu je dôležité posúdiť stav ochrannej kožnej bariéry alebo jednoducho stupeň suchosti vašej pokožky.

Niekoľko ďalších tipov, ktoré vám pomôžu:

  • Balzam Trixera Nutrition Nutri-Fluid je vhodný pre veľmi suchú pokožku celej rodiny. Ľahko sa rozotiera po celom tele a rýchlo sa vstrebáva vďaka svojej výživnej fluidnej textúre. Obsahuje aj tri lipidické aktívne zložky, ktoré bojujú proti suchosti a dehydratácii. Pokožka získava späť svoju pružnosť a komfort.
  • Xeracalm A.D. relipidačný balzam bol vyvinutý pre citlivú pokožku so sklonom k ekzémom a svrbeniu. Tento emolienčný prípravok obnovuje funkciu ochrannej bariéry pokožky a zmierňuje svrbenie spôsobené suchosťou pokožky. Zloženie bez parfumácie a konzervačných látok minimalizuje riziko vzniku alergických reakcií. Vďaka termálnej vode Avène zanecháva pokožku jemnú.
  • Hydratačný telový balzam poskytuje intenzívnu hydratáciu suchej a citlivej pokožke. Jeho zloženie obohatené o bambucké maslo zanecháva pokožku jemnú a hladkú až 24 hodín. Jeho krémová textúra a upokojujúca vôňa vás pozývajú k relaxácii a rozmaznávaniu.

Ako používať telový balzam?

Balzam používajte ako súčasť každodennej starostlivosti o telo. Mali by ste začať čistením pokožky sprchovým gélom vhodným pre váš typ pleti a kožné problémy.

Každý hydratačný krém by sa mal nanášať ráno a/alebo večer na čistú a suchú pleť.

Ak chcete zvýšiť účinky balzamu, používajte raz týždenne telový peeling. Odstránenie odumretej kože pripraví pokožku na hydratačné a vyživujúce produkty.

Potom môžete svoj rituál starostlivosti zavŕšiť jemnou hmlou termálnej vody Avène.

Nakoniec naneste balzam na celé telo a krúživými pohybmi ho zľahka vmasírujte, pričom osobitnú pozornosť venujte drsným alebo suchým miestam.

späť na začiatok