Relipidačné prípravky Relipidačné prípravky

Máte vy alebo vaše dieťa suchú alebo dokonca veľmi suchú pokožku, ktorá je niekedy napnutá a tiež svrbí? Obnovte ochrannú funkciu pokožky pomocou relipidačného krému alebo balzamu, aby ste jej dodali potrebný komfort.

8 results "Relipidačné prípravky"

BLIŽŠIE INFORMÁCIE
BLIŽŠIE INFORMÁCIE

Relipidačný balzam: spojenec veľmi suchej pleti so sklonom k atopii

Prípravky na relipidáciu sú zo svojej podstaty produkty, ktoré dopĺňajú lipidy a obnovujú ich správnu hladinu v pokožke. Slúži na posilnenie ochrannej kožnej bariéry a udržanie dobrej úrovne hydratácie suchej a veľmi suchej pleti. Tieto relipidačné prípravky tiež zmierňujú svrbenie špecifické pre atopický ekzém, senilný, idiopatický alebo tehotenský pruritus, ichtyózu alebo svrbenie vyvolané rádioterapiou alebo chemoterapiou atď.

Pre doplnenie lipidov v podráždenej pokožke je najlepšie použiť bohatú textúru vo forme krému, masti alebo regeneračného balzamu. Na doplnenie lipidov na telo odporúčame relipidačný krém na suchú a atopickú pokožku Eau Thermale Avène alebo balzam, ktoré sú tekutejšie a ľahšie sa rozotierajú na veľké plochy. Masť má mastnejšiu konzistenciu, ideálnu na veľmi lokalizované použitie.

Regeneračný krém alebo balzam: čo si vybrať?

Textúra relipidačného prípravku by mala zodpovedať miere suchosti vašej pokožky a/alebo ročnému obdobiu.

V prípade silného vysušenia alebo v zime je užitočná bohatá, ale stále fluidná textúra Xeracalm A.D. relipidačný balzam, ktorý upokojuje, vyživuje a zároveň sa ľahko nanáša na celé telo.

Xeracalm A.D. relipidačný krém je vhodný pre stredne suchú pleť, ktorá potrebuje starostlivosť zmierňujúcu svrbenie.

Tento rad výrobkov Eau Thermale Avène proti podráždeniu a svrbeniu obnovuje rovnováhu kožného mikrobiómu a svrbenie mizne už po piatich dňoch.

Ak je vaša pokožka veľmi suchá, ale nesvrbí, balzam Trixera Nutrition Nutri-Fluid, vďaka svojmu mimoriadne výživnému zloženiu obohatenému o rastlinné lipidy pomôže obnoviť ochrannú kožnú bariéru. Jeho textúra je tiež tekutá, aby bola aplikácia na celé telo príjemná a praktická. Rad Cold Cream poskytne v zimnom období komfort aj špecifickým oblastiam veľmi suchej pokožky na tele, tvári, rukách a perách.

Ako používať relipidačný balzam?

Relipidačné balzamy Avène by sa mali používať po umytí pokožky veľmi jemným a vyživujúcim čistiacim prípravkom, napríklad relipidačný umývací olej Xeracalm A.D alebo ultra vyživujúca umývacia kocka z rovnakého radu.

Najprv si naneste balzam na ruky a potom si ho rozotrite po tele. Pre čo najšetrnejšiu aplikáciu použite celú plochu dlane. Balzam rozotierajte širokými ťahmi bez trenia pokožky, aby ste ju nedráždili a nespôsobili opätovné svrbenie.

Na zmiernenie suchosti pokožky by sa mali aspoň raz denne používať relipidačné krémy a balzamy podľa odporúčania lekára alebo dermatológa.

Pred nanesením relipidačného balzamu môžete použiť našu termálnu vodu v spreji pre intenzívnejšie upokojenie, najmä pred spaním.

Pri intenzívnom lokálnom svrbení Xeracalm A.D. upokojujúca koncentrovaná starostlivosť poskytuje okamžitý upokojujúci účinok. Môže sa používať tak často, ako je potrebné.

Na záver ešte jeden tip pre dlhodobé upokojenie: priložte na postihnuté miesto obklad namočený v termálnej vode Avène približne na desať minút.

späť na začiatok