Záväzok pre rozvoj dermatológie a zlepšovanie kvality života ľudí s citlivou pokožkou
Pre zdravie citlivej pokožky

Pre zdravie citlivej pokožky

Záväzok pre rozvoj dermatológie a zlepšovanie kvality života ľudí s citlivou pokožkou

Snažíme sa prehlbovať naše dermatologické znalosti a ponúkať riešenia, ktoré zlepšujú kvalitu života ľudí s citlivou pokožkou. To všetko spoločne s univerzitami, zdravotníkmi a združeniami pacientov. Spoločne s nimi sa snažíme spojiť naše odborné znalosti, aby sme mohli s podporou tímov v Hydroterapeutickom centre Avène vyvíjať inovatívne aktívne látky a produkty. Organizujeme aj školenia a ďalšie podporné akcie. Sme presvedčení, že keď spojíme naše úsilie, môžeme aj naďalej poskytovať stále väčšiu úľavu aj pre tie najcitlivejšie typy pleti.

av_instit-doctor-skin-patient-hdrvb 625*800

 

Upokojenie citlivej pleti spoločne s dermatológmi

 Aby sme mohli prispôsobovať riešenie pre citlivú pleť, nadviazali sme úzke vzťahy a početné spolupráce s dermatológmi. Už viac ako 30 rokov s nimi spolupracujeme na vývoji účinných a bezpečných produktov starostlivosti o pleť, ktoré sa dobre znášajú a dopĺňajú liečebné procedúry. Aby sme šli ešte ďalej, podporujeme ďalšie solidárne iniciatívy, ako sú akcie združenia Euromelanoma. Toto združenie založili renomovaní dermatológovia v oblasti prevencie rakoviny pokožky. Spolupracujeme tiež na programoch priebežného vzdelávania a na rozvoji služieb pre zdravotníckych pracovníkov so spoločným cieľom: zlepšiť zdravie a kvalitu života ľudí s citlivou, intolerantnou a alergickou pokožkou.

 

Aplikácia Side Onco Skin a You Dermoscopy pre zdravotníckych pracovníkov zamerané na onkodermatológiu

Aplikácia Side Onco Skin: Túto mobilnú aplikáciu sme vyvinuli v spolupráci s Dr. Vincentom Sibaudom z inštitútu University Cancer Institute v Toulouse a profesorkou Caroline Robert z Inštitútu Gustave Roussy vo Villejuif, ktorí sú špecialistami na onkodermatológiu. Táto aplikácia pomáha zdravotníckym pracovníkom v starostlivosti o pacientov trpiacich dermatologickými príznakmi spojenými s liečbou rakoviny (chemoterapia, cielená liečba, imunoterapia a rádioterapia) a poskytuje im poradenstvo. 

Aplikácia You Dermoscopy: Podporili sme vývoj tejto mobilnej aplikácie, ktorú vytvorila spoločnosť Meeter v spolupráci s profesorom Giuseppom Argenzianom a zariadením špecializujúcim sa na rakovinu pokožky Unité du Cancer de la Peau. Táto aplikácia, realizovaná zábavnou formou, umožňuje zdravotníkom zlepšiť ich schopnosť identifikovať dermatoskopické lézie. Dermatoskopia alebo dermoskopia je mikroskopické vyšetrenie povrchu pokožky. Používa sa predovšetkým na diagnostiku zhubných kožných lézií (t. j. lézií rakovinovej povahy).

av_lifestyle-woman-and-her-baby 577*753

 

Upokojenie citlivej pokožky v spolupráci s pacientmi

Pokožka hrá u každého z nás veľmi dôležitú úlohu. Odráža to, kým sme, umožňuje nám vnímať svet okolo nás a zároveň nás pred ním chráni. Snažíme sa investovať do opatrení, ktoré našej pleti pomáhajú, a vyvíjať spôsoby, ako upokojiť akýkoľvek typ pleti pomocou starostlivosti prispôsobenej každému z nás. To všetko spoločne s tímami odborníkov na vzdelávanie v oblasti zdravia pokožky v hydroterapeutickom centre Avène a so združeniami pacientov alebo nadáciami, ako je Nadácia pre ekzémy a Európska nadácia pre rakovinu pokožky, ktorým poskytujeme naše odborné znalosti alebo podporu. 

Zoznámte sa s partnerstvom medzi Hydroterapeutickým centrom Avène a združením Association Ichtyose France

 

Vzdelávacie semináre o zdraví pokožky

Procedúry v Hydroterapeutickom centre Avène sú často okamihom pokoja, kedy sa môžete znova tešiť z najpríjemnejších stránok života. Je to tiež príležitosť, ako sa znova zblížiť sám so sebou. Okrem liečebných procedúr ponúkajú tímy návštevníkom kúpeľov a ich sprievodu vzdelávacie semináre o zdraví pokožky. Cieľom je pomôcť im každý deň sa lepšie vyrovnať so svojím zdravotným stavom, umožniť im osvojiť si tie správne preventívne opatrenia na predĺženie priaznivých účinkov termálnej liečby, zabrániť recidíve a znížiť úzkosť a stres. Tieto semináre sú tiež príležitosťou na kontakt s ďalšími ľuďmi, ktorí tiež žijú s kožným ochorením.

Viac informácií o hydroterapeutickom centre

av_1709-02_72_stationthermale_avene_ateliers_enfants_hd 577x738
AD_LOGO_FONDATION-ECZEMA-PF_2021 577x505

 

Značka Eau Thermale Avène a nadácia pre ekzémy Eczema Foundation

Eau Thermale Avène je zakladajúcim členom nadácie Laboratoires Pierre Fabre, ktorá sa venuje výhradne ekzémom – Eczema Foundation. Poslaním nadácie je zmierniť záťaž pacientov spôsobenú ekzémom. Navrhuje a financuje terapeutické vzdelávacie projekty s cieľom zlepšiť znalosti o chorobe medzi pacientmi a ich rodinami. Snaží sa vytvoriť väzbu medzi pacientmi a opatrovateľmi, aby sa minimalizovala neistota pri výbere terapie a aby ich mohli naučiť, ako ekzém zvládať.

späť na začiatok