20-gouttes_logo_eta le don d_apaiser_ft carre

Naša história

Voda iná vo všetkých smeroch: Termálna voda Avène

Termálna voda Avène už viac ako tri storočia dokazuje svoj blahodarný vplyv na stav pokožky. Bohatá história čerpá inšpiráciu z kúpeľov Bains d'Avène v Héraulte z roku 1736. Oblasť je dnes známa ako regionálny národný park Haut-Languedoc.

Príbeh vody, ktorá je iná vo všetkých smeroch. Príbeh vody s darom upokojovať. Vody, ktorá je od roku 1990 srdcom liečebných procedúr značky Eau Thermale Avène.

1736 – Kúpeľ v termálnom prameni Avène priniesla úľavu od dermatózy koňovi Markíza de Rocozel.

1743 – Bol postavený prvý termálny bazén. Do srdca národného parku Haut-Languedoc prichádzajú prví klienti a objavujú tu blahodarné účinky termálnej vody Avène, ktorá vyviera z prameňa Sainte-Odile.

av_marquis-de-rocozels-horse-1736 577x453
av_great-chigaco-fire-1871 577x372

1772 – Lekárska fakulta v Montpellier uznáva liečebné vlastnosti termálnej vody.

1871 – Termálnu vodu Avène a jej vlastnosti objavujú aj v Amerike. Vyváža sa cez Atlantik, aby priniesla úľavu od popálenín obetiam veľkého požiaru v Chicagu.

1874 – Potom, čo Francúzska národná lekárska akadémia oficiálne potvrdila liečebné vlastnosti Termálnej vody Avène, vyhlásil prezident republiky Maršal de MacMahon prameň za „verejne prospešný“.

1975 – Termálne kúpele Avène kupuje Pierre Fabre a zavádza rozsiahly program základného farmakologického a klinického výskumu termálnej vody Avène.

av_old-avene-bath  577x480
av_thermal-centre-in-1990 577x511

1990 – Výskyt problémov s citlivou pokožkou sa celosvetovo zvyšuje. Stáva sa stále väčším dermatologickým problémom. Hydroterapeutické centrum Avène otvára znova svoje brány. Je založená značka Eau Thermale Avène pre starostlivosť o citlivú pleť: Termálna voda v spreji, starostlivosť o intolerantnú pleť, starostlivosť o telo, ošetrenie krémom Cold Cream, slnečná ochrana a korekčný mejkap. Produkty sa vyrábajú priamo v Bains d'Avène, aby vlastnosti termálnej vody Avène zostali nedotknuté od prameňa až po nanesenie na pokožku.

1996 – Je vyvinutý prvý rad starostlivosti o pleť s minimálnym obsahom zložiek a bez konzervačných látok s využitím princípu sterilnej kozmetiky: Tolérance Extrême, určený pre pleť so sklonom k alergiám.

2001 – Uvedenie prípravku Cicalfate, ktorý v súčasnej dobe lekári a dermatológovia predpisujú najčastejšie. Stal sa hnacou silou farmaceutického obchodu s prípravkami na obnovu pleti.

AV_Tolerance-Extreme-1996 577x426
AV_instit-water-research-center-hd 577x557

2007 – Vytvorenie Centra pre výskum vody, ktorého cieľom je sledovať, kontrolovať a chrániť termálnu vodu Avène.

2009 – DEFI, dokonale hermetický systém balenia umožňuje uchovávať sterilné zloženie prípravkov, bez konzervačných látok, a to aj vo veľkých baleniach.

2010 – Certifikácia Hydroterapeutického centra Avène, prvého hydroterapeutického centra zameraného na dermatológiu, ktoré získalo certifikáciu Aquacert HACCP. Certifikácia Thermalisme® je zárukou vysokej kvality procedúr a termálnej vody.

2013 – Vývoj I-modulie®, prvé postbiotické biotechnologické aktívne látky získané z termálnej vody Avène s účinkami proti svrbeniu atopickej pokožky. Zrodenie radu XeraCalm AD

Od roku 2013 – Slnečná ochrana Eau Thermale Avène je vyvíjaná v súlade s prísnymi zásadami týkajúcimi sa zloženia tak, aby poskytovala tú najlepšiu ochranu pred slnkom a zároveň sa minimalizovali dopady na životné prostredie. Skin protect, Ocean respect: stratégia neustáleho zlepšovania pre ešte väčšiu účinnosť a rešpekt k pokožke aj oceánom.

av_packshot composition_cleanance_comedomed_still life product photos 577x611
AV_XERACALM-AD_Representation-I-Modulia_png 577x507

Od roku 2017 – Výrobný závod získal za svoj prístup k ochrane životného prostredia certifikát ISO 14001. 100 % spotreby energie pochádza z obnoviteľných zdrojov, bez priamych emisií CO2.

2019 – Predstavený revolučný rad starostlivosti o pleť so sklonom k akné: Cleanance COMEDOMED a [C+-Restore]TM, nová postbiotická obnovujúca aktívna látka z radu Cicalfate+.

2020 – 30 rokov inovácií venovaných citlivej, intolerantnej a alergickej pleti. Odborné znalosti založené na viac ako 150 základných a klinických štúdiách termálnej vody Avène a uznávané najväčšími vedeckými a dermatologickými odborníkmi. 30 rokov záväzkov v prospech ohľaduplnosti k životnému prostrediu a zníženiu našej ekologickej stopy. EAU THERMALE AVÈNE, dar upokojenia už 30 rokov a pre mnoho ďalších rokov do budúcnosti.

späť na začiatok