Líčenie očí

Líčenie očí

Zvýraznite oči pomocou líčenia. Riasenka, ceruzka na obočie..., rad produktov na oči a obočie s vysokou znášanlivosťou, ktoré zvýraznia aj tie najcitlivejšie oči.

2 results "Líčenie očí"

BLIŽŠIE INFORMÁCIE
BLIŽŠIE INFORMÁCIE

Aký mejkap by som si mala vybrať na citlivé oči?

Slzia vám oči a ľahko sa začervenajú pri najmenšom kontakte s mejkap om? Objavujú sa na vašich viečkach alergické reakcie, ako je začervenanie, pnutie, brnenie alebo dokonca svrbenie, keď sa dostanú do kontaktu s kozmetickými výrobkami? Je to pravdepodobne preto, že máte citlivú pokožku a/alebo oči.  

Zvýšená citlivosť očí a/alebo slizníc môže súvisieť s typom vašej pleti, nosením kontaktných šošoviek alebo suchosťou očí (keď oči neprodukujú dostatok sĺz).

Aj citlivé oči sa však môžu tešiť z krásneho líčenia. Používajte očný mejkap, ktorý rešpektuje citlivosť vašej pleti. To znamená, že budete musieť hľadať mejkap pre citlivú pleť, ktorý neobsahuje parfumáciu a parabény.

Z tohto dôvodu značka Eau Thermale Avène ponúka dva produkty pre líčenie očí s vysokou znášanlivosťou:

  • , v blond alebo hnedom odtieni, ktorá rozostrí nedokonalosti obočia a zvýrazní váš pohľad.
  • , ktorú môžete bez obáv použiť na skrášlenie a zvýraznenie modrých, zelených alebo hnedých očí. Tento mejkap je obzvlášť vhodný pre nositeľky kontaktných šošoviek.

Ďalší tip: Ak máte citlivé oči, nepoužívajte vodoodolné riasenky, ktoré vyžadujú, aby ste si citlivé oči ešte viac treli pri odlíčení. Na nafixovanie očného mejkapu použite termálnu vodu v spreji.

Na večerné odlíčenie si vyberte šetrný odličovač vhodný pre váš typ pleti.

Líčenie citlivých očí – krok za krokom

Pred nanesením očného make-upu by sa vaša kozmetická rutina mala začať aplikáciou prípravku na oči vhodného pre citlivú pleť. Aplikuje sa ráno a večer a pomáha upokojiť, uvoľniť a/alebo hydratovať okolie očí a viečka.

Fialovo-modré tmavé kruhy zamaskujte pomocou žltej korekčnej tyčinky. Pomocou končekov prstov alebo jemného štetca naneste farbu malými ťahmi, potom ju rozotrite a jemne zaklepkajte do pokožky. V prípade potreby môžete použiť kompaktný vysoko krycí mejkap  alebo tekutý krycí mejkap, ktorý nanášajte jemným poklepávaním, aby ste neodstránili farebnú korekciu.

Potom ceruzkou nakreslite podľa tvaru obočia, aby ste ho mierne predĺžili a zvýraznili. Ak chcete dosiahnuť jemný výsledok, vyberte si odtieň, ktorý zodpovedá farbe vášho obočia a vlasov.

Nakoniec naneste , ktorá dodá objem horným aj dolným riasam. Ak chcete svoj pohľad zintenzívniť, môžete naniesť až tri vrstvy riasenky. Najlepší spôsob, ako zväčšiť objem rias, je počkať niekoľko sekúnd medzi nanesením prvej a druhej vrstvy – to je čas potrebný napríklad na nanesenie balzamu na pery.

Ako dosiahnuť, aby líčenie očí vydržalo?

Ak chcete, aby vám líčenie očí vydržalo celý deň, nevynechajte prvý krok, ktorým je nanesenie očného krému. Je vynikajúcim podkladom pre každodenné líčenie. Musí sa používať na čisté očné viečka bez mejkapu. Hydratuje okolie očí, vyhladzuje pleť a uľahčuje aplikáciu mejkap u.

Ďalší tip: Ak chcete, aby váš mejkap vydržal ešte dlhšie, nastriekajte jemnú hmlu termálnej vody v spreji zo vzdialenosti asi 20 cm od tváre a nechajte ju prirodzene zaschnúť.

späť na začiatok