Krémy

Krémy

Či už ide o krém na telo, nohy alebo chodidlá, pravidelné používanie hydratačného prípravku je nevyhnutné pre udržanie krásy a komfortu vašej pokožky každý deň. Objavte naše ďalšie produkty starostlivosti o telo.

Filtrovanie produktov
Filtrovanie produktov

6 results "Krémy"

BLIŽŠIE INFORMÁCIE
BLIŽŠIE INFORMÁCIE

Prečo používať telový krém?

Pokožka je neustále vystavená vonkajším nepriaznivým vplyvom, ako sú trenie, zmeny teploty a slnečné žiarenie. Hydrolipidický film, ktorý tvorí kožnú bariéru a chráni naše telo pred vonkajšími vplyvmi, je narušený. Výsledkom sú nedokonalosti a prejavy ako suchá pokožka, pupienky, svrbenie, červené škvrny, pnutie atď.  

Úlohou telových, ako aj pleťových krémov, je teda posilniť ochranný hydrolipidický film a dodať pokožke chýbajúcu výživu. Ide o prevenciu proti niektorým dermatologickým problémom, ktoré môže spôsobiť dehydratácia, a tiež proti starnutiu pokožky.

Ako bonus, telové krémy posilňujú pokožku pri sezónnych zmenách tým, že znižujú jej vysušenie, predlžujú opálenie a zanechávajú pokožku hodvábne hladkú.

Aký telový krém si vybrať?

Výber telového krému samozrejme závisí od individuálnych potrieb konkrétneho typu pokožky. Starostlivosť o suchú pokožku sa líši od starostlivosti napríklad o mastnú pokožku na chrbte. Pri výbere krému sa rozhodujte aj podľa problémov, ktoré chcete riešiť.

  • Xeracalm A.D. relipidačný krém upokojuje citlivú a suchú pokožku so sklonom k atopickému ekzému a svrbeniu. Zloženie bez parfumácie a technológia sterilnej kozmetiky minimalizujú riziko vzniku alergických reakcií.
  • Obnovujúci ochranný krém Cicalfate je vhodný na podráždenú pokožku, drobné popáleniny a jazvy.

Ak máte pochybnosti o tom, aký krém je pre vás vhodný, neváhajte požiadať o radu svojho lekárnika alebo dermatológa.

Pri výbere telového krému možno zohľadniť aj ďalšie parametre:

  • Ošetrovaná oblasť tela: naše produkty sa môžu používať aj ako starostlivosť o pokožku nôh, vyvinuli sme aj krémy na ruky prispôsobené nadmernému zaťaženiu, ktorému môžu byť vystavené.
  • Ročné obdobia: Krém Cold Cream bol vyvinutý tak, aby odolal vode aj chladnému počasiu a chránil celú rodinu v zime. Môže byť vhodný aj pre suchú pokožku, celoročne, najmä lokálne.

Objavte aj ďalšie textúry starostlivosti o telo, ako sú napríklad telový balzam, telové mlieko alebo ošetrujúci olej so všetkými ich špecifickými účinkami (vyživujúci, ochranný, ošetrujúci atď.).

Ak sa chystáte na slnko alebo len na prechádzku na slnku a UV index je vyšší ako dva, nahraďte svoj výživný alebo hydratačný krém opaľovacím krémom s SPF prispôsobeným tónu vašej pleti.

Ako používať telový krém?

Telové krémy treba nanášať pravidelne, hoci aj denne, na čistú pokožku. Inými slovami, používajte ich po sprchovaní, ráno a/alebo večer. Uistite sa, že sprchový gél je vhodný pre potreby vašej pokožky.

Na zvýšenie účinku telového krému odporúčame raz týždenne používať telový peeling.

Naneste hydratačný krém na celé telo, pričom sa zamerajte najmä na drsné alebo suché miesta. Nezabudnite jemne vmasírovaťdo pokožky, aby ste podporili mikrocirkuláciu a uľahčili vstrebávanie prípravku.

Pred použitím telového krému sa jemne postriekajte upokojujúcou termálnou vodou, ktorá pôsobí proti podráždeniu. Tým sa zvýši účinnosť prípravkov starostlivosti o telo.

späť na začiatok