Krémy proti svrbeniu Krémy proti svrbeniu

Hľadáte krém, ktorý vás zbaví svrbenia: svrbenie v noci, svrbenie chrbta, svrbenie nôh atď.? Denne používajte krém proti svrbeniu, ktorý pokožku upokojí a prinesie jej úľavu.

0 výsledok "Krémy proti svrbeniu"

BLIŽŠIE INFORMÁCIE
BLIŽŠIE INFORMÁCIE

Ako prestať so škrabaním?

Ako pravdepodobne viete, škrabanie nie je dobrým riešením na svrbenie. Úľava, ktorú poskytuje, je len krátkodobá a škrabanie vystavuje kožu patogénom a môže spôsobiť superinfekciu, známu aj ako impetigo. Zvyčajne tiež len zhorší svrbenie.
Ale ako toto nutkanie zastaviť?

V prvom rade je potrebné spolu s lekárom alebo dermatológom diagnostikovať príčinu svrbenia. Ak ide o alergén, môžete ho vylúčiť z bežného denného režimu. Ak ide o ochorenie, bude vám predpísaná vhodná liečba.

Okrem liekov na predpis môžu k zmierneniu svrbenia významne prispieť aj niektoré postupy a prípravky:

  • Na zapálené miesto priložte obklad namočený termálnou vodou v spreji na približne desať minút. V prípade potreby vykonajte dodatočný nástrek počas aplikácie.
  • Používajte hypoalergénne čistiace prostriedky bez parfumácie a mydla.
  • Nesprchujte sa príliš horúcou vodou a obmedzte kúpele, pretože vysušujú pokožku.
  • Starajte sa o svoju pokožku každý deň, najmä ju hydratujte pomocou emolienčných prípravkov, ktoré dopĺňajú lipidy a pôsobia proti svrbeniu suchej pokožky

Ďalšie tipy možno použiť na odstránenie pocitu svrbenia alebo na prevenciu superinfekcie:

  • Zastrihávajte si nechty, aby ste sa neškriabali a zabránili bakteriálnej infekcii.
  • Pri svrbení používajte chladené studené obklady.
  • Ak pociťujete svrbenie počas noci, môžete zabrániť škriabaniu počas spánku tým, že si na noc oblečiete bavlnené rukavice.
  • Nájdite si čas na relaxáciu vo forme dýchania, jogy alebo sofrológie, aby ste sa zbavili stresu, ktorý zhoršuje príznaky.
  • Počas fáz vzplanutia zamestnajte svoju myseľ. Rozptýlenie pomáha zabudnúť na svrbenie – to je veľmi prospešné a účinné, najmä u detí.
  • Nepoužívajte parfumované pracie prostriedky.

Aký krém zvoliť proti svrbeniu?

Pre suchú až veľmi suchú pokožku so sklonom k svrbeniu a pre pokožku so sklonom k atopii vyvinula spoločnosť Eau Thermale Avène produktový rad Xeracalm A.D. Jeho umývacie prípravky a produkty každodennej starostlivosti pre dojčatá, deti a dospelých s atopickým ekzémom, senilným, idiopatickým alebo tehotenským pruritom alebo ichtyózou.

Ich aktívna látka získaná z mikrobioty termálnej vody Avène, I-modulia®, dodáva prípravkom účinok proti podráždeniu a svrbeniu a obnovuje rovnováhu kožného mikrobiómu.

Na každodennú starostlivosť o suchú pokožku so sklonom k svrbeniu odporúčame Xeracalm A.D. relipidačný krém. Tento emolienčný prípravok pôsobí proti suchosti a obnovuje ochrannú kožnú bariéru pokožky celého tela.

Na veľmi suchú pokožku so sklonom k svrbeniu vyberte Xeracalm A.D. relipidačný balzam, ktorý dokáže kompenzovať intenzívnu suchosť pokožky

Na intenzívne lokálne svrbenie si vyberte Xeracalm A.D. upokojujúcu koncentrovanú starostlivosť, ktorá je ideálnou SOS starostlivosťou. Okamžite upokojuje svrbenie. Je veľmi vhodná aj pri intenzívnom lokálnom svrbení, napr. na kožných záhyboch dojčiat a dospelých (lakte, kolená, očné viečka), na rukách a ramenách.

Ako používať krém proti svrbeniu?

Krém proti svrbeniu by sa mal aplikovať ako každodenná starostlivosť raz alebo dvakrát denne. Odporúčame ho používať pravidelne po sprchovaní na upokojenie pokožky podráždenej tvrdou a chlórovanou vodou.

Krém proti svrbeniu je určený len na vonkajšie použitie na neporušenú pokožku. To znamená, že na pokožke by nemali byť žiadne mokvajúce lézie. V takom prípade vymeňte prípravok proti svrbeniu za vysušujúci obnovujúci sprej Cicalfate, kým podráždenie nezaschne.

Ak chcete použiť krém proti svrbeniu, naberte malé množstvo do dlane. Potom ho dlaňou jemne rozotrite po celom tele bez prílišného trenia pokožky, aby ste zabránili ďalšiemu začervenaniu a podráždeniu.

Pri intenzívnom svrbení opätovne naneste Xeracalm A.D. upokojujúcu koncentrovanú starostlivosť. Krém môžete striedať aj s obkladmi namočenými termálnou vodou v spreji, ktoré sa prikladajú na zapálené miesto približne na desať minút.

Ak príznaky pretrvávajú viac ako päť dní pri každodennej starostlivosti, neváhajte sa poradiť s odborníkom.

späť na začiatok