Ultra vyživujúce umývacie kocky Ultra vyživujúce umývacie kocky

Na rozdiel od dermatologických alebo ultra výživných mydiel majú dermatologické alebo ultra vyživujúce umývacie kocky pH bližšie k pokožke. Rešpektujú hydrolipidický film a nezhoršujú suchosť pokožky. Umývacia kocka na šetrné čistenie!

1 výsledok "Ultra vyživujúce umývacie kocky"

BLIŽŠIE INFORMÁCIE
BLIŽŠIE INFORMÁCIE

Ako si vybrať tú správnu vyživujúcu umývaciu kocku od Eau Thermale Avène?

Eau Thermale Avène ponúka umývacie kocky bez mydla, ktoré rešpektujú citlivosť vašej pokožky. Mydlo môže narušiť vašu citlivú a , vysušiť ju a spôsobiť pnutie.

Tento typ telového umývacieho prípravku sa nazýva dermatologická kocka. Jeho zloženie neobsahuje mydlo, má fyziologické pH, t.j. kyslosť zodpovedajúcu kyslosti pokožky, a preto rešpektuje integritu jej hydrolipidického filmu.

Ak je obohatená aj o vyživujúce aktívne látky, nazýva sa ultra vyživujúca umývacia kocka. Spĺňa potrebu hydratácie a výživy suchej až veľmi suchej pleti. Eau Thermale Avène ponúka dva rady mimoriadne výživných umývacích kociek, ktorých výber závisí od príčiny vysušenia pleti alebo súvisiacich príznakov:

  • Xeracalm A.D. Ultra vyživujúca umývacia kocka určená pre pokožku so sklonom k atopii, t. j. so sklonom k ekzémom a svrbeniu. Táto dermatologická kocka obsahuje aktívnu látku, ktorá zmierňuje svrbenie a škrabanie a stimuluje obranyschopnosť pokožky.
  • Ultra vyživujúca umývacia kocka Cold Cream, ktorá poskytuje pružnosť a pohodlie suchej až veľmi suchej pokožke pre celú rodinu.

Ako používať umývaciu kocku?

Dermatologická umývacia kocka sa používa ako bežné mydlo, t.j. na navlhčenú pokožku, buď v sprche alebo na umývanie rúk. Ultra vyživujúce umývacie kocky Eau Thermale Avène sa dokonale hodia aj na kúpanie a umývanie detí.

Niekoľko tipov pre používanie umývacej kocky v sprche:

  1. Navlhčite si pokožku vodou, ktorá nie je príliš horúca, aby ste neriskovali jej vysušenie.
  2. Umývaciu kocku napeňte v rukách, aby sa vytvorila emulzia, ktorou krúživými pohybmi, nie priamo kockou, umyte telo.
  3. Môžete použiť aj žinku alebo špongiu, ale pre suchú a atopickú citlivú pokožku sa nič nevyrovná čistote a jemnosti vašich rúk.
  4. Dôkladne opláchnite a osušte pokožku šetrným priložením uteráka.

Potom nezabudnite svoju pokožku hydratovať a vyživiť telovým krémom, ktorý je prispôsobený vašim potrebám.

Ako dermatologické umývacie kocky skladovať a ako s nimi cestovať?

Umývacie kocky sú šetrnejšie k životnému prostrediu a pri šetrnom zaobchádzaní a skladovaní vydržia dvakrát dlhšie ako fluidné umývacie prostriedky.

Aby ste umývaciu kocku ochránili, nezabudnite ju po umytí opláchnuť a medzi jednotlivými použitiami ju nechajte uschnúť. Zabránite tým rozpusteniu alebo zmäknutiu umývacej kocky pri kontakte s vodou a tiež množeniu baktérií.

Nezabudnite ju vysušiť na vzduchu na mydlovej miske s otvormi, aby voda mohla voľne odtekať. Medzi jednotlivými použitiami ho skladujte na suchom a vetranom mieste.

Ak chcete umývaciu kocku prenášať a neriskovať, že vám zmokne toaletná taška, zaobstarajte si malú, pevnú, vzduchotesnú krabičku alebo umývateľné, nepremokavé textilné vrecúško. Nezabudnite pravidelne čistiť obidva obaly, aby ste zabránili hromadeniu baktérií.

späť na začiatok