Balzamy proti svrbeniu Balzamy proti svrbeniu

Svrbenie kože, prebúdzanie nočným svrbením, neodolateľné nutkanie poškriabať sa! Musíte urýchlene zmierniť svrbenie. Používajte naše prípravky proti svrbeniu, ktoré vašej pokožke poskytnú rýchlu a trvalú úľavu.

8 results "Balzamy proti svrbeniu"

BLIŽŠIE INFORMÁCIE
BLIŽŠIE INFORMÁCIE

Príčiny svrbenia

Svrbenie nôh a zvyšku tela môže byť spôsobené viacerými ochoreniami, preto ak pretrváva, je intenzívne alebo rozsiahle, je najlepšie vyhľadať lekára alebo dermatológa.

Najčastejšími príčinami svrbenia sú:

 • kožné ochorenia ako sú atopický ekzém, psoriáza, žihľavka. Ich príznakmi sú lokálne začervenanie, malé škvrny alebo šupinatenie a svrbenie, známe aj ako pruritus.
 • Suchá pokožka, ktorá je častejšia v suchom počasí.
 • Vedľajšie účinky špecifickej liečby, najmä onkologické liečby.
 • Alergické reakcie na kozmetiku, špecifické umývacie a hygienické prípravky, lieky atď.
 • Niektoré ochorenia, ako napríklad zlyhanie obličiek, hepatitída alebo pásový opar, spôsobujú svrbenie po celom tele bez kožných lézií.
 • Tehotenstvo, ktoré spôsobuje napínanie pokožky.

Ako zmierniť svrbenie?

Svrbenie kože s vyrážkami, ako sú začervenanie, pupienky alebo pľuzgiere, môže ovplyvniť kvalitu života a pohodlie postihnutej osoby. Úspešné a trvalé upokojenie svrbenia vám pomôže uvoľniť sa v každodennom živote.

V prvom rade je dôležité zistiť príčinu svrbenia: je spôsobené vnútorným stavom alebo vonkajšími faktormi? Ktorý alergén by za to mohol byť zodpovedný? V tejto fáze môže byť veľmi prospešná konzultácia s lekárom alebo dermatológom, ktorý vám odporučí najvhodnejšiu liečbu podľa aktuálneho stavu.

Niekoľko tipov, ako postupne zastaviť svrbenie alebo pruritus:

 • Zmiernite svrbenie krémom alebo balzamom proti podráždeniu.
 • Používajte denne emolienčný prípravok prispôsobený vášmu atopickému alebo precitlivenému typu pokožky.
 • Umývajte si pokožku šetrnými čistiacimi prostriedkami bez obsahu mydla.
 • Upokojte svoju pokožku pomocou spreja alebo obkladov s termálnou vodou Avène.
 • Nechty si strihajte nakrátko a pravidelne si umývajte ruky, aby ste predišli riziku bakteriálnej infekcie, najmä u detí.
 • V prípade alergie sa vyhnite kontaktu s alergénom, ktorý ju vyvoláva.
 • H2: Zastavte škriabanie pomocou balzamu proti svrbeniu

Eau Thermale Avène vyvinula rad Xeracalm A.D., relipidačné prípravky proti svrbeniu, ktoré dopĺňajú a zvyšujú účinok balzamu.

Každodenná hydratačná a emolienčná starostlivosť Xeracalm A.D. dokáže zmierniť svrbenie a suchosť veľmi suchej a atopickej pokožky už za päť dní.

Prvým krokom je sprchovanie vlažnou vodou, horúca voda pokožku ešte viac vysušuje. Používajte vyživujúci umývací prípravok alebo olej, napríklad Xeracalm A.D. Ultra vyživujúcu umývaciu kocku a elipidačný umývací olejR z rovnakého radu.

Potom naneste na dlane malé množstvo Xeracalm A.D. relipidačného balzamu. Balzam jemne rozotrite po celom tele jemne dlhými ťahmi, aby sa prípravok rýchlejšie vstrebal a nedošlo k podráždeniu pokožky.

Na miesta náchylné na intenzívne svrbenie môžete použiť aj Xeracalm A.D. upokojujúcu koncentrovanú starostlivosť, ktorá pôsobí rýchlo proti svrbeniu. Ak sú niektoré časti vášho tela obzvlášť zapálené, môžete termálnu vodu v spreji použiť aj ako obklad a priložiť ju na postihnuté miesto približne na desať minút.

Toto upokojujúca starostlivosť sa odporúča najmä večer pred spaním ako prevencia nočného svrbenia.

Poznámka: Ak z vyrážky vychádza výtok, vymeňte balzam proti svrbeniu za vysušujúci regeneračný sprej Cicalfate+. Tento prípravok používajte denne, kým lézia opäť nezaschne.

späť na začiatok