Starostlivosť o pleť so sklonom k začervenaniu

Starostlivosť o pleť so sklonom k začervenaniu

Začervenanie tváre: jeden typ spôsobuje len malé začervenanie, začervenanie okolo nosa, zatiaľ čo iný typ sfarbí vaše líca ako kvet vlčieho maku. Ako zmierniť začervenanie tváre? S našimi produktmi pre starostlivosť o pleť so sklonom k začervenaniu.

Filtrovanie produktov
Filtrovanie produktov

4 results "Starostlivosť o pleť so sklonom k začervenaniu"

BLIŽŠIE INFORMÁCIE
BLIŽŠIE INFORMÁCIE

Ako rozpoznať začervenanie tváre

Začervenanie tváre sa vyskytuje najmä u ľudí so svetlou pleťou. Príznakom je jasne červené, niekedy až fialové sfarbenie kože v rôznom rozsahu. Toto neobvyklé zafarbenie, známe aj ako erytróza alebo erytém tváre či škvrnitosť tváre, sa môže sústrediť na určitú časť tváre: začervenanie okolo nosa, červené líca atď., alebo na celú tvár.

Niektoré začervenania sú dočasné, nárazovité, zatiaľ čo iné môžu pretrvávať aj niekoľko mesiacov, najmä u precitlivenej pleti. Môžu ich sprevádzať viaceré príznaky, ako je horúca koža, svrbenie, červené škvrny na tvári atď.

Príčiny začervenania tváre

Začervenanie tváre je spôsobené rozšírením krvných ciev dermu a pod epidermou.

Tento jav môže byť spôsobený prehriatím pokožky tváre v reakcii na silné emócie (hnev, rozpaky, stres alebo hanblivosť) alebo na vonkajšie či vnútorné podnety:

 • Konzumácia alkoholu alebo korenených jedál.
 • Fyzická aktivita.
 • Uštipnutie hmyzom.
 • Vystavenie veľmi vysokým teplotám.
 • Niektoré lieky na predpis.
 • Návaly horúčavy súvisiace s menopauzou
 • Nadmerná expozícia UV žiareniu alebo expozícia bez ochrany pred slnkom, ktorej výsledkom sú červené škvrny alebo spálenie kože.

Červené škvrny na tvári môžu byť spôsobené aj niektorými chorobami:

 • Alergie reaktívnej pokožke na niektoré agresívne čistiace prostriedky alebo kozmetiku.
 • Rozacea alebo kuperóza je chronické ochorenie, ktoré sa prejavuje začervenaním líc a nosa, čela a brady.
 • Akné môže viesť k červeným škvrnám na tvári spôsobeným zápalom.
 • Žihľavka sa prejavuje léziami vo forme červených papíl a škvŕn v derme.
 • Seboroická dermatitída vytvára červené škvrny a šupinky (malé lupiny) v mastných častiach tváre a pokožky hlavy (skalp).
 • Psoriáza a ekzém.

Ako sa zbaviť začervenania tváre?

Prvým krokom pri odstraňovaní začervenania tváre je zistiť príčinu a čo najviac ju odstrániť. Pomôže vám v tom váš lekár alebo dermatológ.

Možno budete musieť pravidelne odpočívať, aby ste sa zbavili stresu, vyhýbať sa koreninám, alkoholu, extrémnym teplotám alebo pobytu na slnku.

Keďže nie všetkým faktorom sa dá tak ľahko vyhnúť, existujú prípravky starostlivosti, ktoré vám pomôžu upokojiť pleť a obnoviť jej rovnováhu. Vyberajte si výrobky bez alkoholu a parfumácie, aby ste si boli istí, že nespôsobíte reakciu.

Značka Eau Thermale Avène navrhla produktový rad pre pleť so sklonom k začervenaniu, ktorá umožňuje osobám trpiacim týmto problémom osvojiť si pravidelnú rutinu, ktorá zmierňuje dočasné aj chronické začervenanie.

Môžete začať čistením tváre pomocou upokojujúceho čistiaceho mlieka Antirougeurs Clean. Jemne čistí a odstraňuje mejkap, pričom rešpektuje citlivosť pleti so sklonom k začervenaniu. Vaša pleť bude čistá, osviežená a upokojená. Ak chcete dosiahnuť skutočnú úľavu, môžete si na konci ošetrenia zľahka navlhčiť tvár hmlou termálnej vody v spreji. Hydratačné krémy Eau Thermale Avène na pleť so sklonom k začervenaniu pomáhajú mikrocirkulácii krvi, znižujú reaktivitu pleti, redukujú opuchy a udržiavajú jej rovnováhu. V závislosti od typu vašej pleti a jej problémov máte na výber z krémov na rosaceu a kuperózu:

 • Ľahká textúra dennej upokojujúcej emulzie Antirougeurs je vhodná pre citlivú, zmiešanú a mastnú pleť.
 • Hustejší denný upokojujúci krém Antirougeurs je vhodný najmä pre suchú až veľmi suchú pleť.
 • Intenzívna koncentrovaná starostlivosť Antirougeurs FORT je vhodná na zmiernenie lokalizovaných začervenaní a drobných cievok, ako sú červený nos, lícne kosti atď.

A napokon, okamžitý a upokojujúci účinok masky Antirougeurs CALM sa odporúča najmä ako SOS ošetrenie.

Ako zakryť začervenanie tváre?

Aplikujte zelenú korekčnú tyčinku štetcom alebo končekom prsta, aby ste zamaskovali začervenanie. Neobsahuje parfumáciu ani konzervačné látky.

Roztierajte, kým nedosiahnete šedý odtieň. Potom naneste vrstvu kompaktného krycieho mejkapu alebo tekutého krycieho mejkapu (podľa intenzity začervenania), aby ste vyrovnali farbu pleti a chránili ju pred slnkom vďaka ochrannému faktoru SPF 30. Na záver zľahka naneste svetlý mozaikový púder pre zafixovanie make-upu.

Ak dávate prednosť tónovacím krémom, zjednocujúca starostlivosť Antirougeurs UNIFY hydratuje, koriguje a redukuje začervenanie tváre v jednom kroku. SPF 30 vás navyše chráni pred UVA a UVB žiarením, ktoré môže zhoršiť začervenanie.

späť na začiatok