Starostlivosť o citlivú pleť

Starostlivosť o citlivú pleť

Chcete sa postarať o svoju citlivú pokožku a dopriať si chvíle jemnosti a pohody? Objavte naše produkty starostlivosti: krém, masku, peeling pre citlivú pleť... vyvinuté s ohľadom na citlivosť vašej pleti.

Filtrovanie produktov
Filtrovanie produktov

11 results "Starostlivosť o citlivú pleť"

BLIŽŠIE INFORMÁCIE
BLIŽŠIE INFORMÁCIE

Ako zistíte, či je pokožka vášho tela citlivá?

Prirodzene citlivá pokožka zažíva pocity brnenia, pnutia a návaly horúčavy už od detstva. Táto konštitučná citlivosť je spôsobená krehkejším hydrolipidickým filmom, ktorý je citlivý na nepriaznivé vonkajšie vplyvy. Môže ju sprevádzať aj suchá pokožka, pretože ochranná kožná bariéra má menšiu schopnosť udržať vodu v pokožke. Táto zraniteľnosť a krehkosť sa zvyčajne týka skôr tenkej a svetlej pleti.

Dráždivé prípravky a vplyvy, ktoré narúšajú ochrannú bariéru, ako sú čistiace prostriedky pre domácnosť, príliš časté drhnutie pokožky, tvrdá voda v sprche a stres, môžu tiež spôsobiť nepríjemné pocity na citlivej pokožke na rôznych častiach tela.

Upozornenie: Ak je vaša pokožka citlivá na dotyk a vyznačuje sa jasným začervenaním alebo dokonca svrbením, môže byť náchylná na alergie alebo na atopický ekzém. Môže to byť spôsobená aj reakciou na dráždivé látky.

Aké prípravky starostlivosti o telo používať na citlivú pokožku?

Citlivá pokožka tela si vyžaduje starostlivosť v podobe každodennej rutiny pozostávajúcej z troch krokov: sprcha alebo kúpeľ, peeling a hydratácia. Všetky tieto kroky treba vykonávať čo najšetrnejšie, aby sa citlivá pokožka cítila príjemne.

Ako čistiť citlivú pleť?

Niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť pre starostlivosť o vašu krehkú pokožku v sprche alebo vo vani:

  • Dbajte na to, aby teplota vody neprekročila 37 °C, aby nedochádzalo k vysušovaniu pokožky.
  • Z rovnakého dôvodu dbajte na to, aby ste vo vode nestrávili viac ako desať minút.
  • Používajte šetrný umývací prostriedok bez mydla, napríklad jemný sprchový gél pre citlivú pleť, alebo ultra vyživujúcu umývaciu kocku Cold Cream pre suchú a citlivú pokožku.
  • Na navlhčenú pokožku môžete aplikovať aj niekoľko streknutí ošetrujúceho telového oleja. Vytvorte emulziu, aby sa olej premenil na ľahkú mliečnu tekutinu, ktorá vašu pleť vyživí a posilní.
  • Na citlivých miestach môžete čistenie zakončiť aplikáciou termálnej vody v spreji, ktorá odstraňuje tvrdú vodu a zvyšky chlóru z vodovodnej vody.
  • Aby ste obmedzili trenie, osušte citlivú pokožku prikladaním uteráka.

Pre 24-hodinovú ochranu pred zápachom a vlhkosťou používajte telový dezodorant určený pre citlivú pokožku, a to aj po holení alebo depilácii.

Aký telový peeling používať na citlivú pokožku?

Telový peeling pomáha obnoviť jemnosť a žiarivosť citlivej pokožky. Nezabudnite si vybrať šetrné výrobky s jemnými a mäkkými časticami, ako je napríklad jemný telový peeling. Aktívne zložky na rastlinnej báze vykonávajú jemnú exfoliáciu pokožky, hydratujú ju a vyhladzujú jej štruktúru.

Telový peeling pre citlivú pokožku poskytuje všetky svoje výhody pri maximálne jednej alebo dvoch aplikáciách týždenne.

Aký telový krém používať na citlivú pokožku?

Hydratácia telovými krémami a balzamami je tretím krokom v každodennej starostlivosti o citlivú pokožku. Je nevyhnutná pre obnovu ochrannej kožnej bariéry a prevenciu dehydratácie.

Ak je vaša pokožka prirodzene citlivá a netrpí žiadnymi zdravotnými problémami, hydratačný telový balzam pre suchú citlivú pleť sa stane vaším najlepším priateľom pre zamatovo hebkú pleť. Jeho krémová, nelepivá textúra poskytuje dlhodobú a upokojujúcu hydratáciu.

Pre citlivú a suchú pokožku celej rodiny si vyberte výživný a ochranný prípravok z radu Trixera Nutrition. A napokon, ak trpíte svrbením alebo príznakmi atopického ekzému, krém a balzam z radu XeraCalm A.D. vašu pokožku upokojí vďaka zložkám proti svrbeniu.

späť na začiatok