DIAGNOSTIKA

Objavte tie správne prípravky pre vašu pleť!

Chcete vedieť, ako sa denne starať o svoju pleť bez toho, aby ste museli vyhľadať pomoc odborníka? Chcete vedieť, ktoré produkty sú vhodné pre váš typ pleti? Potom máme dobrú správu: tímy Eau Thermale Avène usilovne pracujú na tom, aby vám poskytli online diagnostiku pleti na určenie vášho typu pleti. Zaberie to len niekoľko minút. Kým čakáme na jej spustenie, nenecháme vás v tom – vysvetlíme vám, ako ju dokončiť.

av_visual-gif_application_cream 577x577

Diagnostika vašej pleti pre pravidelnú starostlivosť na mieru

Niekedy sa vám môže stať, že stojíte bezradne pred regálmi v lekárni a ich tisíc a jedným prípravkov... Je ťažké si vybrať ten jeden správny... Citlivá, precitlivená, suchá až veľmi suchá, dehydratovaná, mastná alebo aknózna pleť... Každý typ pleti má svoje jedinečné vlastnosti, črty a potreby. Vaša pleť potrebuje svoj vlastný prípravok a vhodnú starostlivosť. Nepodliehajte panike, sme tu, aby sme vám poradili. 

 

Kľúčové kroky v starostlivosti o pleť

Pri každodennej starostlivosti o pleť je dôležité vytvoriť si rutinnú starostlivosť o pleť, ktorá je prispôsobená vášmu typu pleti a je založená na krokoch a prípravkoch, ktoré sa môžu opakovať deň čo deň. Bez ohľadu na typ vašej pleti tieto postupy zahŕňajú tri kľúčové kroky: čistenie, hydratáciu a ochranu. 

av_ trixera nutrition_cleansing gel_social_post_2_3282770202946_hd

Krok 1

Čistím svoju pleť

Bez ohľadu na typ pleti nikdy nezabúdajte na čistenie tváre: je to N.E.V.Y.H.N.U.T.N.É. Odstránenie nečistôt a okysličenie pleti je prvým krokom v starostlivosti o pleť, najmä ak žijete v meste a vaša pleť je denne vystavená znečisteniu.

Objavte naše prípravky

av_tolerance control_cream_social_3_post_3282770138801_hd

Krok 2

Hydratujem si tvár

Keď sa pleť zbaví nečistôt, ktoré zostali na povrchu, vlhkosť jej umožní sa regenerovať – voda a olej pri tom zohrávajú kľúčovú úlohu. Dennú hydratáciu zabezpečujú tieto dva základné zdroje. V závislosti od typu pleti si vyberte viac alebo menej mastnú textúru, aby ste obnovili jej komfort a pôvodnú sviežosť.

Objavte naše produkty

av_sun care_fluid 50-_social_1_post_3282770112047_hd

Krok 3

Chránim svoju pokožku pred UV žiarením počas celého roka

Vaša pokožka je vystavená UV žiareniu a jeho škodlivým účinkom po celý rok... Preto by ste si mali osvojiť správne návyky a denne chrániť svoju pleť používaním prípravkov na starostlivosť o tvár s aspoň nízkym SPF. Ak sa však chcete vystaviť intenzívnemu slnku, zvážte použitie ochranného opaľovacieho krému SPF 50+, aby ste sa vyhli nepríjemným prekvapeniam!

Objavte naše prípravky

av_xeracalm_cream_social_1_post_3282779405553_hd

Krok 4

Hĺbkovo vyživujem svoje telo

Pri každodennej starostlivosti o pleť sa na pokožku tela často zabúda, najmä v zimnom období. Jej hydratácia je však rovnako dôležitá. Odporúčame hydratáciu po sprchovaní, keď je pokožka pružná, čistá a suchá. V závislosti od typu pleti a ročného obdobia si vyberte viac alebo menej mastnú textúru.

Objavte naše produkty

 

Aká je najlepšia starostlivosť o pleť pre jednotlivé typy pleti? 

Môj rituál krok za krokom
Lepšie porozumieť citlivej pokožke

Lepšie porozumieť citlivej pokožke

Vlastnosti vašej pleti: Pociťujete často mravčenie, napätie a diskomfort? Máte tenkú, zvyčajne svetlú a krehkú pleť, ktorá sa ľahko začervená?

Potom máte citlivú pokožku. Inými slovami, vaša pleť má tendenciu veľmi ľahko reagovať na vonkajšie faktory súvisiace s počasím, životným štýlom a nevhodnou kozmetikou.

Vaše potreby: Hĺbková hydratácia s produktmi s vysokou znášanlivosťou vhodnými pre citlivú pleť.

Objavte produkty vhodné pre vašu citlivú pleť.
Z tej istej ponuky

Starostlivosť o pleť

Starostlivosť o moju citlivú pleť

Tolérance Veľmi jemný odličovač pre citlivú až reaktívnu pleť

Tolérance Veľmi jemný odličovač pre c...

Odstraňuje mejkap - Upokojuje - Čistí

Avène Termálna voda v spreji

Avène Termálna voda v spreji

Upokojuje - Obnovuje kožnú bariéru

Intense Protect Ultra vodoodolný fluid SPF 50+

Intense Protect Ultra vodoodolný flui...

Chráni - Hydratuje

Lepšie pochopenie precitlivenej pokožky

Lepšie pochopenie precitlivenej pokožky

Vlastnosti vašej pleti: Reaguje vaša pleť neprimerane na nejakú látku alebo situáciu, ktorá spôsobuje začervenanie a niekedy aj olupovanie? Okrem toho máte aj nepríjemné pocity, ako je mravčenie, napätie alebo návaly horúčavy? 

Potom máte precitlivenú alebo intolerantnú pleť, ktorá silne reaguje na každodenných agresorov, ako sú počasie, chemikálie, stres alebo nevhodná kozmetika. 

Vaše potreby: Na zmiernenie nepríjemných pocitov a obnovenie kožnej bariéry používajte vysoko tolerantné produkty, najlepšie bez parfumácie a konzervačných látok.

Objavte produkty vhodné pre vašu precitlivenú pleť.
Z tej istej ponuky

Starostlivosť o pleť

Starostlivosť o moju precitlivenú pleť

Tolérance Veľmi jemný odličovač pre citlivú až reaktívnu pleť

Tolérance Veľmi jemný odličovač pre c...

Odstraňuje mejkap - Upokojuje - Čistí

Avène Termálna voda v spreji

Avène Termálna voda v spreji

Upokojuje - Obnovuje kožnú bariéru

Tolérance CONTROL Upokojujúci obnovujúci krém Sterilná kozmetika®

Tolérance CONTROL Upokojujúci obnovuj...

Hydratuje - Upokojuje - Posilňuje kožnú bariéru

Upokojujúca starostlivosť o okolie očí

Upokojujúca starostlivosť o okolie očí

Upokojuje - Hydratuje - Zmierňuje opuchy

Ako lepšie porozumieť mastnej pleti

Ako lepšie porozumieť mastnej pleti

Vlastnosti vašej pleti: Leskne sa vám pleť? Máte nerovnomernú štruktúru pleti s rozšírenými pórmi? Máte pocit, že váš mejkap dlho nevydrží?

Potom máte mastnú pleť. Je to spôsobené nadmernou produkciou kožného mazu v dôsledku nadprodukcie mazových žliaz. Okrem niektorých ochorení, ako je akné, môže byť mastná pleť spôsobená hormonálnou nerovnováhou, nevhodnou kozmetikou, stresom alebo nevhodnou stravou. 

Vaše potreby: Pravidelným čistením pleti jemnými čistiacimi prostriedkami a používaním zmatňujúceho hydratačného krému s ľahkou textúrou odstráňte nečistoty a regulujte tvorbu kožného mazu.

Objavte produkty vhodné pre vašu mastnú pleť.
Ako lepšie porozumieť aknóznej pleti

Ako lepšie porozumieť aknóznej pleti

Vlastnosti vašej pleti: Produkuje vaša pleť nadmerné množstvo kožného mazu? Sú na nej škvrny, komedóny alebo čierne bodky? Sú tieto nedokonalosti pleti zapálené alebo bolestivé? 

Ak áno, vaša pleť je náchylná na akné. Mazové žľazy produkujú nadbytok mazu, upchávajú sa a vznikajú cysty a komedóny. Vyskytuje sa najmä počas dospievania, ale môže postihnúť aj dospelých v iných obdobiach ich života, najmä v dôsledku hormonálnej nerovnováhy.

Vaše potreby: Pravidelné čistenie (ráno a večer) jemnými čistiacimi prostriedkami, aby ste sa vyhli „treniu“ pleti, a používanie nekomedogénnych produktov, ktoré sú špeciálne určené pre vašu pleť. Ak však zistíte, že príznaky vášho akné sú závažnejšie, odporúčame vám konzultáciu s dermatológom.

Objavte produkty vhodné pre vašu pleť so sklonom k akné.
Ako lepšie porozumieť suchej pleti

Ako lepšie porozumieť suchej pleti

Vlastnosti vašej pleti: Je vaša pokožka po sprchovaní napnutá a drsná a pociťujete mravčenie po celej tvári? 

Potom máte suchú pokožku. To je znakom toho, že jej chýbajú lipidy (tuky) a že narušená kožná bariéra už neplní správne svoju bariérovú funkciu a nechráni pred každodennými agresormi (trenie, chlad, znečistené ovzdušie atď.).
Charakterizuje ju najmä strata jemnosti, mierne šupinatenie pleti, napätá štruktúra pokožky a predčasné jemné vrásky. 

Vaše potreby: Naneste výživný krém, ktorý obnoví lipidovú bariéru pokožky a navráti jej pohodlie a pružnosť.

Objavte produkty vhodné pre vašu suchú pleť.
Lepšie pochopenie veľmi suchej pokožky

Lepšie pochopenie veľmi suchej pokožky

Vlastnosti vašej pleti: Šúpe sa vám pleť a niekedy sa aj olupuje? Nehovoriac o tom, že pociťujete nepríjemné pocity a brnenie, ktoré vás môžu uviesť do rozpakov alebo byť bolestivé? Odlupuje sa vám pokožka na niektorých miestach tváre, napríklad na lícach, po stranách nosa, na očných viečkach alebo na čele? 

Potom máte veľmi suchú pleť. Kožná bariéra je poškodená. Najmä v zime je potrebné pleť rýchlo upokojiť a obnoviť pomocou prípravku s bohatou textúrou, pretože chladné počasie môže spôsobiť naozaj nepríjemné praskanie.

Vaše potreby: Na obnovenie lipidovej bariéry použite produkt s bohatou textúrou, napríklad balzam.

Objavte produkty vhodné pre veľmi suchú pleť.
Ako lepšie porozumieť zmiešanej pleti

Ako lepšie porozumieť zmiešanej pleti

Vlastnosti vašej pleti: Má vaša pleť tendenciu mastiť sa v T-zóne (čelo, nos, brada)? A čo vaše lícne a čeľustné kosti, zdajú sa vám suché alebo normálne? Máte pocit, že nemáte svoju pleť pod kontrolou a že nájsť dokonalé riešenie je tak trochu vopred prehraná hra? Potom máte zmiešanú pleť.

Vaše potreby: Používajte produkty špeciálne vyvinuté pre zmiešanú pleť, ktoré: 
- ošetrujú T-zónu ako pri mastnej pleti, aby ste znížili lesk a mastnotu a zaistili zmatňujúci účinok.
- poskytujú vlhkosť a pohodlie na miestach, kde pociťujete napätie.
- nepoužívajte príliš drsné prípravky, ktoré sú príliš agresívne pre suché časti tváre a stimulujú tvorbu kožného mazu v mastných oblastiach.

Objavte produkty vhodné pre vašu zmiešanú pleť.
Z tej istej ponuky

Starostlivosť o pleť

Starostlivosť o zmiešanú pleť

Avène Termálna voda v spreji

Avène Termálna voda v spreji

Upokojuje - Obnovuje kožnú bariéru

 

Kde nás nájdete?

Naši lekárnici sú tu pre vás, aby vám poradili

Nájsť predajcu

späť na začiatok