Starostlivosť o citlivú pleť

Starostlivosť o citlivú pleť

Citlivosť kože môže byť prirodzená, dlhodobá alebo príležitostná, a môže spôsobovať nepríjemné pocity a pnutie. Objavte naše produkty pre pravidelnú starostlivosť o citlivú pleť.

Filtrovanie produktov
Filtrovanie produktov

25 results "Starostlivosť o citlivú pleť"

VAŠA PLEŤ
VAŠA PLEŤ

Mnohí z vás majú citlivú pokožku, ale v rôznej miere: citlivosť, neznášanlivosť, alergie.

 • 1 (current)
 • 2
 • 1 (current)
 • 2
BLIŽŠIE INFORMÁCIE
BLIŽŠIE INFORMÁCIE

Ako zistíte, či je vaša pleť tváre citlivá?

Citlivá pleť neúmerne reaguje na niektoré vonkajšie faktory (zmeny teploty, vietor, tvrdá voda, chlór atď.) alebo na nevhodnú kozmetiku. Brnenie, začervenanie, pnutie a celkové každodenné nepríjemné pocity sú charakteristickými príznakmi citlivej pleti na tvári.

Citlivosť kože je spôsobená poškodeným hydrolipidickým filmom a ochrannou kožnou bariérou, ktorá už neplní svoju funkciu. Poškodenie môže byť spôsobené vonkajšími a/alebo vnútornými vplyvmi, ako sú poveternostné podmienky, fajčenie alebo stres, alebo sa s ním jednoducho narodíte (jemná a svetlá pleť alebo suchá pleť).

Pozor, ak okrem začervenania pociťujete aj svrbenie, vaša pokožka je pravdepodobne atopická a/alebo náchylná na alergie (ekzémy, reakcie na alergény atď.).

Starostlivosť o citlivú pleť

Ktorý odličovač vybrať pre citlivú pleť?

Ak máte citlivú pleť tváre, musíte každý večer odlíčiť mejkap. Ako to však urobiť bez poškodenia citlivej pokožky?

Po prvé, používajte bezoplachové čistiace prípravky na tvár, ako je napríklad naša micelárna voda, 3v1 odličovací fluid alebo dokonca čistiace mlieko Tolérance EXTRÊME. Tieto produkty odstraňujú mejkap, čistia a upokojujú citlivú pleť v jednom kroku.

Obsah chlóru a vodného kameňa vo vode z vodovodu môže ešte viac podráždiť vašu pokožku. Ak máte radi osviežujúci pocit vody, zakončite čistenie našou termálnou vodou v spreji alebo jemným tonikom, ktorý odstraňuje zvyšky tvrdej vody z vašej tváre.

Napokon, aj citlivá pleť má nárok využívať výhody peelingu, ktorý odstraňuje odumretú pokožku a revitalizuje pleť. Jemný gélový peeling odstraňuje nečistoty a obnovuje žiarivosť pleti bez jej podráždenia. Používajte ho raz alebo dvakrát týždenne po čistení pleti a na konci ošetrenia použite upokojujúci sprej s termálnou vodou Avène.

Ktoré pleťové sérum vybrať pre citlivú pleť?

Eau Thermale Avène vytvorila dve séra, ktoré riešia dva bežné problémy citlivej pleti tváre:

 • Rozjasňujúce sérum pre mdlú alebo unavenú pleť.
 • Hydratačné sérum Hydrance Intense pri dehydratácii, ktorá sa prejavuje nepríjemnými pocitmi a pnutím.

Aký krém na tvár si vybrať pre citlivú pleť?

Aby ste rešpektovali citlivosť svojej pokožky, je dôležité vyberať si výrobky s minimálnym množstvom zložiek a bez parabénov.

Naše laboratóriá vyvinuli hydratačné prípravky prispôsobené rôznym potrebám citlivej pleti:

 • krémy z radu Hydrance hydratujú, chránia a rozjasňujú citlivú pleť.
 • Krém Tolérance EXTRÊME sa zameriava na to najdôležitejšie: hydratáciu vďaka siedmim základným zložkám, ktoré vaša pleť potrebuje.
 • Osviežujúci zmatňujúci fluid sťahuje póry a zjemňuje štruktúru normálnej až zmiešanej citlivej pleti.
 • Ak je vaša pleť náchylná na opakujúce sa alebo pretrvávajúce začervenanie, rad Antirougeurs ponúka denné a nočné prípravky na jeho zníženie a prevenciu.

Akú pleťovú masku si vybrať pre citlivú pleť?

Raz týždenne doprajte svojej tvári hydratáciu a intenzívne upokojte svoju pleť. Je to nevyhnutná súčasť rozmaznávania citlivej pleti!

V závislosti od vašich problémov ponúka Eau Thermale Avène rôzne masky na tvár, ktoré sa starajú o vašu citlivú ochrannú kožnú bariéru:

 • Upokojujúca rozjasňujúca maska pre citlivú a unavenú pleť tváre (unavené črty, mdlá pleť).
 • Maska Tolérance Extrême s minimalistickým zložením a sterilným obalom.
 • Antirougeurs upokojujúca reparačná maska na pleť so sklonom k začervenaniu upokojuje a osviežuje citlivú pleť vo fáze vyrážok a zmierňuje návaly tepla na tvári.

Aký mejkap zvoliť pre citlivú pleť tváre?

Aby citlivá pleť dobre znášala mejkap, musí mať bezpečné zloženie, ktoré nespôsobuje reakcie alebo pupienky. Kvalitná textúra tiež zaručuje prirodzený a dlhotrvajúci výsledok.

Kompaktný vysoko krycí mejkap tekutý krycí mejkap z radu Couvrance boli vyvinuté bez parfumácie a s ochranou proti slnku, aby poskytovali optimálnu znášanlivosť pre citlivú a dokonca aj precitlivenú pleť.

späť na začiatok