Výživné krémy Výživné krémy

Suchá pleť potrebuje intenzívnu výživu. Výživný krém dodáva pleti správne živiny a komfort, aby sa trvalo zabránilo jej vysušovaniu.

2 results "Výživné krémy"

BLIŽŠIE INFORMÁCIE
BLIŽŠIE INFORMÁCIE

Hydratácia alebo výživa pokožky: aké sú medzi nimi rozdiely?

Hydratačné krémy dodávajú pokožke vodu. Hydratácia zanecháva pleť pružnú a žiarivú. K dehydratácii pleti dochádza vtedy, keď nezadržiava dostatok vody v dôsledku narušenej kožnej bariéry a nedostatočného hydrolipidového filmu. K tomuto nedostatku môže dôjsť okrem iného v dôsledku teplotných zmien alebo znečistenia. Spôsobuje nepríjemné pocity pnutia a dokonca aj začervenanie.

Výživné krémy dopĺňajú pleti lipidy potrebné pre štruktúru a ochranu kožnej bariéry pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi. Odporúčajú sa najmä pre suchú a veľmi suchú pleť, ktorá nevylučuje dostatočné množstvo mazu na vytvorenie ochranného filmu. Tento typ pleti je preto zraniteľnejší a menej odolný voči vetru, znečisteniu, chladu atď. Vo všeobecnosti trpí chronickým pnutím a nepohodlím.

Výživné krémy preto slúžia na zásobovanie pleti chýbajúcimi živinami. Pleť je opäť jemná, pružná, chránená a komfortná.

Ako zabezpečiť výživu pleti?

Vyživujúce krémy a vyvážená strava dodajú vašej pleti potrebnú výživu.

Prednostne konzumujte potraviny bohaté na „prospešné“ tuky (mastné ryby, mandle, orechy, vajcia) a tie, ktoré obsahujú omega-3 mastné kyseliny. Ovocie a zelenina sú vítané aj pre svoj obsah prospešných vitamínov.

Osvojte si tiež pravidelnú rutinu v troch krokoch: čistenie, peeling a aplikácia výživného krému. Ak máte suchú a citlivú pleť, vyberte si ultra vyživujúce čistiace prípravky, ako je napríklad naša ultra vyživujúca umývacia kocka Cold Cream. Ak sa u vás objaví svrbenie, úľavu vám prinesie Xeracalm A.D. relipidačný čistiaci olej s účinnou látkou proti svrbeniu.

Výživné krémy na tvár treba používať aspoň raz denne. Dajte prednosť večernej aplikácii kvôli podpore obnovy buniek počas spánku. Ráno chráni pleť pred vonkajšími vplyvmi a poskytuje jej komfort počas celého dňa.

Ako si vybrať výživný krém na tvár?

Aký krém si vybrať na suchú a citlivú pleť?

Eau Thermale Avène ponúka tri rady výživných krémov na tvár, ktoré spĺňajú špecifické potreby suchej a citlivej pleti:

  • Revitalizačné výživné krémy pre unavenú, suchú a citlivú pleť (unavené črty, mdlá pleť).
  • Hydrance UV Hydrance RICHE hydratačný krém pre suchú a veľmi suchú pleť.
  • Upokojujúci ošetrujúci krém Cleanance Hydra pre pleť so sklonom k nedokonalostiam.
  • Rad Trixera Nutrition pre suchú a veľmi suchú pokožku tváre a tela.
  • Starostlivosť o tvár Cold Cream pre optimálnu výživu a ochranu v zime, dokonca aj vo vlhkom a chladnom počasí.

Ktorá textúra pre ktorú dennú dobu?

Ak chcete dosiahnuť intenzívnejšiu výživu, prispôsobte textúru výživnej starostlivosti dennej dobe. Ráno si vyberte ľahkú, ľahko vstrebateľnú textúru a večer bohatší, mimoriadne výživný krém na tvár. Vyberte si napríklad:

  • Revitalizačný výživný krém ako súčasť rannej rutiny a Revitalizačný veľmi výživný krém pred spaním.
  • Ráno vyživujúce mlieko Trixera Nutrition pre suchú pokožku a pred spaním vyživujúci telový balzam Trixera Nutrition.
  • Na začiatku dňa výživný balzam Cold Cream na pery a večer intenzívny výživný balzam Cold Cream na pery.

Ktorý výživný krém na tvár je vhodný pre jednotlivé ročné obdobia?

Pravidelná starostlivosť o tvár a výber výživného krému sa tiež musí prispôsobiť ročnému obdobiu. V zime doprajte svojej pleti dodatočnú výživu, aby lepšie odolávala chladu, vo forme výživného krému Cold Cream, ktorý je krémovejší a chráni pleť v nepriaznivom počasí.

V lete je nevyhnutná ochrana pred slnkom, ktorá zabráni vysušovaniu pokožky a ochráni vás pred UV žiarením. V prípade suchej pokožky si vyberte krémovú textúru.

späť na začiatok