Obsah

Ochrana pokožky pred slnkom

Slnečné lúče majú na pokožku deštruktívne účinky, od škvrnitej vyrážky (spálenie) až po urýchlenie starnutia pokožky a rakovinu. Slnečné žiarenie je hlavnou príčinou rakoviny kože a najzávažnejším dôsledkom žiarenia. Treba však brať do úvahy aj riziká úpalu, spálenia, fotosenzibilizácie a alergie na slnko. Z týchto dôvodov sa odporúča chrániť pokožku pred slnkom pomocou opaľovacích krémov, ktoré filtrujú lúče UVA a UVB, ktoré spôsobujú rakovinu kože a jej predčasné starnutie. 

Ochrana pred slnkom pre deti

Keďže ich pokožka je krehkejšia a sú častejšie vystavené slnku, deti je potrebné chrániť pred slnkom oblečením a opaľovacím krémom. Nikdy nie je príliš skoro na to, aby ste ich naučili pravidlám expozície slnku a správnym návykom pri pobyte na slnku: spálenie v detstve môže spôsobiť rakovinu kože o mnoho rokov neskôr v dospelosti.

Ochrana detskej pokožky

av_solaires_enfants_vulnerable_1x1 1620x1620

Je veľmi tekutý. Po alergii na slnko, ktorá sa u mňa vyskytla na horných častiach nôh a paží, mi pomohol zotaviť sa a vôbec nepálil. Toto ľahučké mlieko pomohlo pri pravidelnej aplikácii urýchliť proces hojenia.

Anne, 44 rokov

Upokojenie po opaľovaní

Pokožka vystavená slnku je krehká a dokonca oslabená. Ako sa starať o pokožku po pobyte na slnku. Je potrebné urobiť niekoľko základných krokov, ktoré majú dva ciele: chrániť vás počas pobytu na slnku a zabezpečiť následnú hydratáciu.

Upokojenie po pobyte na slnku

Charta zodpovedného zloženia Skin Protect

Laboratóriá Eau Thermale Avène už 30 rokov inovujú a vytvárajú stále účinnejšie a bezpečnejšie opaľovacie prípravky, ktoré chránia všetky typy citlivej pokožky a zároveň minimalizujú dopad na životné prostredie. Zloženie opaľovacích krémov Avene zohľadňuje tri priority: bezpečnosť, účinnosť a optimálnu znášanlivosť aj pre tú najcitlivejšiu pokožku.

  • <span class="ezstring-field">av_solaires_protection_stress-oxydatif_laboratoire_pipette_4x5</span>
  • <span class="ezstring-field">av_solaires_engagement-formulation_laborantine_microscope_4x5</span>
  • <span class="ezstring-field">av_solaires_tolerance-optimale_bebe_plage_4x5</span>

Charta zodpovedného zloženia Skin Protect

Ochrana pokožky v zime

Slnko svieti po celý rok, dokonca aj v zime. Zatiaľ čo UVB žiarenie v tomto ročnom období slabne a stáva sa menej nebezpečným, neplatí to pre UVA žiarenie, ktoré je zodpovedné za starnutie kože a niektoré melanómy. Preto je dôležité chrániť pokožku pred slnečnými lúčmi.

av_solaires_hivers_se-proteger_1x1
ODBORNÉ PORADENSTVO V PRIATEĽSKOM DUCHU

Pre účinnú ochranu pred rizikami slnečného žiarenia potrebujete:
 

  • Zabezpečiť minimálny ochranný faktor SPF (Sun Protection Factor / ochranný faktor UVB) 6
  • Zabezpečiť minimálnu ochranu proti UVA žiareniu zodpovedajúcu 1/3 SPF uvedeného na štítku
  • Pokryť najdlhšie lúče UVA: minimálna kritická vlnová dĺžka 370 nm.

Ochranu pred slnkom si potom môžete vybrať podľa svojej fototypovej skupiny, typu pleti a preferencií.

Výber správnej ochrany pred slnkom

 

av_solaires_cancer-peau_homme_dos_1x1

Záväzok spoločnosti Eau Thermale Avène v oblasti prevencie rakoviny

Každé tretie diagnostikované nádorové ochorenie je v dnes rakovina kože. Súvislosť medzi nadmerným opaľovaním od detstva a nárastom výskytu rakoviny kože je nielen známa, ale aj preukázaná. Laboratóriá Eau Thermale Avène v spolupráci s organizáciami, ako sú nadácie Skin Cancer Foundation a Euromelanoma, sa snažia informovať širokú verejnosť o dôležitosti ochrany pred slnkom a rizikách slnečného žiarenia a predchádzať tak vzniku rakoviny.

Záväzok spoločnosti Eau Thermale Avène v oblasti prevencie rakoviny

 

Termálna voda na spáleniny od slnka 

Au! Nenamazali ste sa dostatočne opaľovacím krémom a vaša pokožka je začervenaná? Na nič nečakajte a vezmite to do vlastných rúk! Vyhľadajte tieň alebo noste oblečenie, ktoré účinne chráni vašu pokožku. Potom si pokožku osviežte vlhkým uterákom, sprchou alebo ju výdatne postriekajte termálnou vodou.

Opakujte toľkokrát, koľkokrát treba. Pite veľa tekutín, aby ste zostali hydratovaní, a naneste regeneračný krém alebo gél na upokojenie boľavej pokožky. Ak sa objavia pľuzgiere, vyhľadajte lekára, aby ste predišli riziku infekcie. 

av_sun care_intense protect 50-_social_18_post_3282770141214_hd 720x720

NAŠE RIEŠENIA PRE OCHRANU NAŠEJ BUDÚCNOSTI

Produkty starostlivosti o pleť Eau Thermale Avène sú navrhnuté tak, aby chránili pokožku a zároveň rešpektovali oceány.

AV_SUNCARE_Brand-website_Lotion-50-Very-high-protection_100ml_Packshot_Product-page_600x725

Eau Thermale Avène – Cleanance tónovaný opaľovací krém na tvár pri akné, SPF 50+

V poslednom čase moje ramená a krk zle reagujú na slnko, preto som sa rozhodla zveriť svoju pleť opäť do starostlivosti AVENE. Som naozaj spokojná: ľahko sa nanáša, pretože textúra je perfektná, a navyše poskytuje optimálnu ochranu! Ak máte reaktívnu a intolerantnú pokožku, tento produkt je presne pre vás!

Christelle 46 rokov

späť na začiatok