Obsah

Upokojenie pleti po opaľovaní

av_solaires_proteger_femme_enfant_plage_1x1 577x577

Krok 1: Chráňte svoju pokožku pred slnkom.

Nemá zmysel vykonávať rutinné procedúry po opaľovaní, ak ste zabudli na to najdôležitejšie: na ochranu – naše motto. Dá sa povedať, že pobyt na slnku nie je nikdy bez rizika, preto je nevyhnutné chrániť si pokožku oblečením a opaľovacím krémom s vysokým ochranným faktorom SPF.  Iba tak sa dá znížiť riziko poškodenia a starnutia pokožky vplyvom slnečného žiarenia: spálenia, škvŕn od slnka a dokonca rakoviny kože.

Krok 2: Pokožku dobre opláchnite.

Soľ a chlór majú tendenciu vysušovať pokožku, preto je dôležité sa po opustení pláže alebo bazéna opláchnuť, aby ste odstránili zvyšky chlóru, piesku, soli a filtrov opaľovacích krémov. Hydratácia sa začína v sprche: ak chcete pokožku hĺbkovo hydratovať a vyživovať,používajte mydlo s neutrálnym pH a vysokým obsahom tuku namiesto mydla, ktoré ju odmasťuje. Nezabudnite si dôkladne opláchnuť vlasy, aby ste predišli kožným vyrážkam a vysušovaniu vlasov a pokožky hlavy.

 

av_solaires_rincer_douche_femme_plage_1x1 473x473

SLNKO

Ako vybrať starostlivosť po opaľovaní

Textúra

Tak ako si vyberáte ochranu pred slnkom, je dôležité vybrať si aj prípravky po opaľovaní podľa typu pleti a vašich preferencií. Čo majú spoločné opaľovací krém a krém po opaľovaní? Oba prípravky majú antioxidačné a protizápalové vlastnosti, ktoré zmierňujú účinky slnka na pokožku.

Typ pleti

Typ pleti Prípravok pre starostlivosť po opaľovaní je treba vyberať podľa typu pleti: citlivá, reaktívna alebo mastná. Je na vás, aby ste sa rozhodli, ktorá koncentrácia je pre vás najlepšia, a to na základe vašich preferencií a potrieb vašej pleti. Ak je vaša pleť poškodená a šupinatá, vyberte si bohatý krém pre hĺbkovú výživu. Ak je pokožka už dobre hydratovaná, môže stačiť mlieko alebo olej.
 

 

ODBORNÉ PORADENSTVO V PRIATEĽSKOM DUCHU

Hydratujeme (aj) zvnútra

Nezabudnite sa napiť, aby ste po sa opaľovaní osviežili a hydratovali. Uprednostnite vodu, studené polievky alebo gazpacho pred sladkými nápojmi a limonádami, ktoré menej uhasia smäd. Odporúča sa vypiť v priemere 1,5 litra vody denne.

Nemali by sme podceňovať ani úlohu, ktorú pri regenerácii pokožky po lete zohráva strava. Vyvážená strava bohatá na ovocie a zeleninu dodáva telu antioxidanty potrebné na regeneráciu.

Z tej istej ponuky

NAŠE RIEŠENIE NA UPOKOJENIE POKOŽKY PO OPAĽOVANÍ

Produkty starostlivosti o pleť Eau Thermale Avène určené na upokojenie pokožky po opaľovaní

Reparačná starostlivosť po opaľování

Reparačná starostlivosť po opaľování

Upokojuje - Hydratuje

Avène Termálna voda v spreji

Avène Termálna voda v spreji

Upokojuje - Obnovuje kožnú bariéru

späť na začiatok