Obsah

Príprava pokožky na slnko

Prečo je dôležité pripraviť pokožku na slnko?

Príprava pokožky pred dlhým pobytom na slnku je dôležitým krokom pre pokožku. Žiaľ, príliš často na to zabúdame. Je obzvlášť užitočný pre ľudí so svetlou pokožkou, alergiami na slnko alebo neznášanlivosťou, alebo ak sa jednoducho chcete vyhnúť spáleniu hneď, ako vyjdete von. Pokožka, ktorá nebola dlhší čas vystavená slnku, je ešte zraniteľnejšia voči prvým UV lúčom, ktorým je vystavená. 

 

av_solaires_accessoires_vacances_1x1 577x596

 

Tri kroky na prípravu pokožky na slnko

av_solaires_exfolier_1x1 1620x1620

 

 

Krok 1: Exfoliácia

Najlepším spôsobom, ako sa dobre opáliť, je peeling niekoľko dní pred opaľovaním: zbavíte sa tak odumretých buniek a poskytnete pokožke dostatok priestoru na produkciu melanínu, ktorý predĺži opálenie. Ďalšou výhodou je, že peeling uvoľňuje upchaté póry a vyhladzuje štruktúru pleti, čím jej dodáva žiarivý vzhľad.

 

Krok 2: Ochrana

Po exfoliácii a pripravení pokožky na pláž nezabudnite na najdôležitejší krok: chrániť sa pred slnečnými lúčmi, keď ste vonku. Nikdy si nesmieme zabudnúť pripomenúť: pobyt na slnku nikdy nie je bez rizika, preto je nevyhnutné chrániť svoju pokožku oblečením, používaním opaľovacieho krému s vysokým ochranným faktorom a prísnym dodržiavaním pravidiel pobytu na slnku, ktoré máme teraz na dosah ruky (žiadne opaľovanie medzi 11. a 16. hodinou). Len tak sa zníži riziko poškodenia a starnutia pokožky: spálenia, škvŕn od slnka a dokonca rakoviny kože. Najlepší spôsob, ako dosiahnuť prirodzené, postupné a dlhotrvajúce opálenie, je chrániť pokožku.

av_solaires_hydrater_1x1 577x566
av_solaires_proteger_1x1 577x588

Krok 3: Hydratácia

Ak chcete pokožku po opaľovaní upokojiť a predĺžiť jej opálenie, nezabudnite ju hydratovať prípravkom po opaľovaní. Slnko vysušuje a zvyšuje hrúbku pokožky. To znamená, že pokožka vystavená slnku je smädná. Potrebuje hydratáciu a hĺbkovú výživu. Krém dodáva živiny na obnovu ochrannej kožnej bariéry a upokojuje prípadné prehriatie, ku ktorému môže dôjsť pri pobyte na slnku.

Dôležitú úlohu zohráva aj strava. Pestrá strava pozostávajúca z vyvážených potravín bohatých na antioxidanty dodáva pokožke všetky potrebné živiny – vitamíny zohrávajú kľúčovú úlohu pri udržiavaní tvorby melanínu počas leta.

ODBORNÉ PORADENSTVO V PRIATEĽSKOM DUCHU

Soláriá: pozor na nebezpečenstvá

Ak uvažujete o návšteve solária, aby ste pripravili svoju pokožku na leto, nezabudnite, že umelé UV žiarenie vás na slnko vôbec nepripraví. Len vyčerpá schopnosť vašej pokožky chrániť sa pred poškodením slnkom bez toho, aby vás ochránila pred škodlivými účinkami slnka, ako je napríklad spálenie. Jediné, čo získate, je ďalšie riziko rakoviny kože a zrýchlené starnutie kože v dôsledku používania škodlivého UVA žiarenia. Ak chcete byť opálení ešte pred pobytom na slnku a nechcete sa počas prvých dní na pláži chváliť bielou pokožkou, vyberte si radšej samoopaľovací prípravok.

 

späť na začiatok