Prečo predstavuje šport riziko?

Keď športujete vonku, ste vystavení odrazom slnečného svetla. Povrchy, ako napríklad zem, odrážajú časť slnečných lúčov. Čím je povrch svetlejší, tým viac svetla odráža. V zápale športovej aktivity je tiež pravdepodobnejšie, že sa zabudnete natrieť opaľovacím krémom každé dve hodiny. Navyše v dôsledku potenia a pohybu môžete stratiť aj ochranu, ktorú už máte.

Sneh odráža 85 % slnečných lúčov, piesok 17 %, voda 5 % a tráva 3 %.

Vodné športy

Windsurfing, surfovanie, plávanie, vodné lyžovanie, jazda na kajaku... V lete ponúka pláž veľa príležitostí na oddych a vy máte právo si ich užiť! Dávajte si však pozor na piesok a vodu, ktoré odrážajú slnečné lúče a robia vás (ešte) zraniteľnejšími voči UV žiareniu, najmä keď je slnko na vrchole medzi 11. a 16. hodinou. 

 

av_solaires_sport-aquatique_1x1 473x473
av_solaires_sport_hiver_1x1 473x473

Horské športy

V horách sú riziká spojené so slnkom znásobené veľmi vysokou úrovňou žiarenia. Je to spôsobené nadmorskou výškou, prítomnosťou snehu, ktorý odráža slnečné lúče, čím zvyšuje množstvo žiarenia, ktorému ste vystavení, a podnebím a prostredím: vietor, nízke teploty a vysoké biele mraky môžu vyvolať falošný dojem, že slnko k vám nedosahuje a že vaša pokožka je v bezpečí. Opak je však pravdou!

ODBORNÉ PORADENSTVO V PRIATEĽSKOM DUCHU

Chráňte sa, aby ste si mohli užívať na maximum

Aby ste mohli bezpečne športovať, je dôležité chrániť sa kvalitným opaľovacím prostriedkom s vysokým ochranným faktorom SPF a pravidelne ho aplikovať. A obvyklé pravidlá expozície slnečnému žiareniu sa musia dodržiavať s ešte väčšou ostražitosťou. Používajte ochranu pred slnkom vhodnú pre daný šport – vodoodolnú pre vodné športy, s veľmi vysokým SPF pre horské športy a samozrejme vhodnú pre váš typ pokožky. 

Prečo používať „špeciálny športový“ opaľovací prípravok pri fyzickej aktivite?

Prečo používať „špeciálny športový“ opaľovací prípravok pri fyzickej aktivite?

  • Textúra je špeciálne navrhnutá tak, aby pleť nebola mastná, bola svieža a mala pocit, že môže dýchať.
  • Vďaka tekutému zloženiu sa ľahko nanáša aj na miesta s chlpmi.
  • Zloženie je veľmi odolné voči vode a milovníci športu sú spokojní s jeho odolnosťou voči potu (93 %* respondentov považuje výrobok za odolný voči vode a potu).
  • Prenosný formát športového fluidu na opaľovanie SPF 50+ vám umožní mať ochranu pred slnkom vždy pri sebe.

Tip: Zloženie je veľmi odolné voči vode, preto sa môžete počas športovania bez obáv ochladzovať termálnou vodou v spreji Avène.

Z tej istej ponuky

RIEŠENIE PRE OCHRANU CITLIVEJ POKOŽKY (NA CESTÁCH)

Produkty starostlivosti o pleť Eau Thermale Avène sú navrhnuté tak, aby chránili pokožku a zároveň rešpektovali oceány.

Športový fluid SPF 50+

Športový fluid SPF 50+

Chráni

Tyčinka na citlivé miesta SPF 50+

Tyčinka na citlivé miesta SPF 50+

Chráni

späť na začiatok