Obsah

Záväzok nulového vplyvu

 

Záväzok spoločnosti Eau Thermale Avène: Zero Impact*

Výber opaľovacej starostlivosti Eau Thermale Avène znamená ochranu vašej pokožky a zároveň rešpektovanie prírody. Vďaka tridsiatim rokom inovácií a know-how vytvárajú laboratóriá termálnych prameňov Avène produkty šetrné k pokožke, ktoré sú zložené tak, aby ich znášali aj tie najcitlivejšie typy pleti, a ktoré neznečisťujú oceány. Od roku 2013 vyvíjame naše produkty pre opaľovanie tak, aby sme minimalizovali ich dopad na životné prostredie. Naše výrobky sú zložené s minimálnym množstvom slnečných filtrov a bez silikónov pre optimálnu biologickú rozložiteľnosť* a zníženie dopadu, pričom vždy spĺňajú tri kritériá definované v charte zloženia Skin Protect Eau Thermale Avène: bezpečnosť [...] pre oceány, účinnosť a znášanlivosť.

*nulový dopad na koraly, fytoplanktón a zooplanktón 

av_solaires_engagement_corail_1x1_v1 473X473

Prvé štúdie o koraloch

V roku 2019 spoločnosť Eau Thermale Avène nechala posúdiť toxicitu svojich opaľovacích krémov (Tinosorb S, Tinosorb M, Parsol 1789, Uvasorb HEB) v Observatoire Océanologique de Banyuls-sur-Mer. Táto prvá štúdia preukázala bezpečnosť systémov filtrov Eau Thermale Avène pre koraly Pocillopora Damicornis. Tento druh je mimoriadne rozšírený a tvorí súčasť Veľkého bariérového útesu*.   Je známe, že koralové útesy ohrozujú najmä opaľovacie krémy a ich bieliaci účinok. Koraly sú však len jedným článkom reťazca, nepredstavujú morskú biodiverzitu ako celok. 

*Štúdia sa uskutočnila s koncentráciami reprezentatívnymi pre koncentrácie v životnom prostredí.

 

Druhá štúdia fytoplanktónu a zooplanktónu

S cieľom pochopiť vplyv našich krémov na celý morský ekosystém sa spoločnosť Eau Thermale Avène rozhodla pokračovať vo výskume a vyhodnotiť dopad svojich filtrov na planktónne organizmy, ktoré sú základom potravinového reťazca a zohrávajú kľúčovú úlohu pri udržiavaní rovnováhy morského života a kolobehu prvkov, ktoré umožňujú život na Zemi.  

Táto prelomová štúdia* ukázala, že naše opaľovacie krémy nemajú žiadny vplyv na fytoplanktón ani zooplanktón. 

*Štúdia vykonaná na dvoch reprezentatívnych modeloch planktónu s koncentráciami zodpovedajúcimi koncentráciám zisteným v životnom prostredí. 

 

av_solaires_engagement_phytoplancton-zooplancton_1x1 473X473

 

Partnerstvo spoločnosti Eau Thermale Avène so spoločnosťou Pur Projet

Od roku 2016 je spoločnosť Eau Thermale Avène zapojená do sociálnej organizácie Pur Projet, ktorá podporuje spoločnosti, aby začlenili klimatické otázky do svojho hodnotového reťazca ako súčasť udržateľného partnerstva na obnovu a ochranu morských ekosystémov v Indonézii.

Cieľom tohto komunitného projektu je obnoviť poškodené koralové útesy, zachovať mangrovové lesy a zlepšiť ekologické postupy miestnych komunít vrátane recyklácie plastového odpadu. V rokoch 2016 až 2018 sa v rámci nášho partnerstva inštalovalo 42 štruktúr a vysadilo 6120 koralov 16 rôznych druhov a 2000 mangrovníkov. Cieľom partnerstva je do roku 2021 vysadiť 10 000 koralov, 6000 mangrovníkov a zozbierať a recyklovať 81 ton odpadu. 

  • <span class="ezstring-field">av_solaires_oceans_engagement_actions-1_4x5_v1_473_590</span>
  • <span class="ezstring-field">av_solaires_oceans_engagement_actions-2_4x5_v1_473_590</span>
  • <span class="ezstring-field">av_solaires_oceans_engagement_actions-3_4x5_v1</span>

Miestne pôsobenie spoločnosti Eau Thermale Avène pre ochranu oceánov

Po celom svete, od Turecka a Grécka až po Brazíliu, Čile a Argentínu, sa značka Eau Thermale Avène pýši ochranou životného prostredia a s pomocou miestnych združení rozširuje počet iniciatív na zvýšenie povedomia o tomto významnom probléme: čistenie pláží, vzdelávanie obyvateľov a posilňovanie biodiverzity.   Od roku 2020 v Mo'orea, v srdci Tichého oceánu, spoločnosť Eau Thermale Avène spojila svoje sily s tímami Coral Gardeners, aby rozšírila svoju prácu v prospech obnovy koralov na medzinárodnú úroveň a prispela k zachovaniu tohto ekosystému. Od roku 2017 organizácia vysadila viac ako 14 000 úlomkov koralov v rôznych častiach lagúny Mo'orea. Miestne útesy sú nielen útočiskom pre miestnu faunu a flóru, ale aj pre miestnych obyvateľov. 

 

 

av_solaires_pur-projet_logo_1x1 473x473
Z tej istej ponuky

NAŠE RIEŠENIA PRE OCHRANU NAŠEJ BUDÚCNOSTI

Produkty starostlivosti o pleť Eau Thermale Avène sú navrhnuté tak, aby chránili pokožku a zároveň rešpektovali oceány.

Intense Protect Ultra vodoodolný fluid SPF 50+

Intense Protect Ultra vodoodolný flui...

Chráni - Hydratuje

Sprej pre deti SPF 50+

Sprej pre deti SPF 50+

Chráni

Ochrana pred slnkom v spreji SPF 30

Ochrana pred slnkom v spreji SPF 30

Chráni

späť na začiatok