Starostlivosť o zmiešanú pleť

Starostlivosť o zmiešanú pleť

Zmiešaná pleť je bežná. Je to kombinácia suchej pokožky na lícach a lesklej pleti v T-zóne. Pravidelná starostlivosť vhodná pre zmiešanú pleť je preto nevyhnutná na odstránenie nedokonalostí pleti, ktorá môže byť citlivá, a na obnovenie jej rovnováhy.

Filtrovanie produktov
Filtrovanie produktov

4 results "Starostlivosť o zmiešanú pleť"

BLIŽŠIE INFORMÁCIE
BLIŽŠIE INFORMÁCIE

Zmiešaná pleť: definícia

Zmiešaná pleť označuje typ pleti s rôznymi charakteristikami v rôznych oblastiach tváre, ktoré sú výsledkom nerovnomernej produkcie kožného mazu. Ide o najčastejší typ pleti, ale ako rozpoznať zmiešanú pleť, aby ste si mohli vybrať správne produkty pre starostlivosť o tvár?

Vyznačuje sa nepravidelnou štruktúrou pleti: mastnejšou T-zónou, pričom zvyšok tváre je niekde medzi normálnou a suchou pleťou, v závislosti od citlivosti pleti a ročného obdobia.

Na rozdiel od mastnej pleti sa leskpupienky vyskytujú skôr na čele, nose a brade, než na celej tvári. V týchto oblastiach sú póry viditeľnejšie a rozšírenejšie a môžu spôsobovať vznik čiernych a malých biele bodiek. Príčinou je nadmerná činnosť mazových žliaz, ktoré produkujú nadmerné množstvo mazu v T-zóne.

Na ostatných častiach tváre je pleť vo všeobecnosti normálna, ale je náchylnejšia na dehydratáciu a následne suchosť a stratu žiarivosti. Hydrolipidický film na lícach môže obsahovať menej lipidov potrebných na udržanie vlhkosti. Vonkajšie nepriaznivé vplyvy môžu spôsobiť pocit napätia a olupovanie pokožky.

Ako sa správne starať o zmiešanú pleť?

Pri zmiešanej pleti je častým rizikom snaha zbaviť sa pupienkov pomocou nešetrných prípravkov pre starostlivosť o tvár. Ak sú príliš vysušujúce, pleť bude nedostatok kožného mazu kompenzovať jeho nadmernou produkciou, čo len zhorší nežiaduce účinky.

Naopak, krémy a balzamy pre suchú pleť môžu byť príliš výživné a komedogénne pre čelo, nos a bradu. Preto je dôležité používať produkty určené špeciálne pre zmiešanú pleť. Vyžaduje hydratáciu, komfort a zmatňujúci účinok pre T-zónu.

Odporúčame vám tiež dôsledne dodržiavať pravidelnú dennú starostlivosť o zmiešanú pleť, aby ste predišli nepríjemným pocitom alebo nerovnováhe.

Ako čistiť zmiešanú pleť?

Najprv si každý večer odstráňte mejkap a očistite pleť tváre, aby ste zabránili upchávaniu pórov zvyškami mejkapu a prachom. Odporúčame čistenie zopakovať ráno, aby ste odstránili prebytočný kožný maz vylučovaný počas noci.

Máte dve možnosti:

  • Čistiaca zmatňujúca pena šetrne odstraňuje mejkap, čistí a reguluje tvorbu kožného mazu. Naneste krémovú penu ľahkými masážnymi pohybmi končekmi prstov a zamerajte sa na T-zónu. Potom dôkladne opláchnite studenou vodou, aby sa póry uzavreli.
  • Micelárna voda a odličovací fluid 3v1 na čistenie a odstraňovanie mejkapu pre všetky typy citlivej pleti.
  • Micelárna voda Cleanance na odlíčenie a čistenie mastnej alebo zmiešanej pleti so sklonom k tvorbe pupienkov. Niekoľko jemných ťahov vatovým tampónom namočeným v prípravku zmierni lesk a odstráni nečistoty.

Ako odstrániť pupienky na tvári?

Pre ešte účinnejšiu redukciu pupienkov a viditeľných pórov odporúčame používať okrem denného krému aj korekčné sérum pri akné dospelých Cleanance Women. Tento prípravok zdokonaľuje štruktúru pleti, zjednocuje ju a optimalizuje účinky zmatňujúceho krému, ktorý aplikujete ihneď potom.

Aký krém si vybrať na zmiešanú pleť?

Eau Thermale Avène vytvorila fluidné emulzie, ktoré dokážu riešiť bežné problémy s dehydratáciou a nadmerným mazom pri zmiešanej pleti:

  • Tónujúci denný krém Cleanance Women SPF 30 hydratuje, koriguje nedokonalosti a chráni pleť pred každodenným UV žiarením.
  • Osviežujúci zmatňujúci fluid, ktorý má ľahkú textúru a hydratačné, zmatňujúce a upokojujúce vlastnosti.
  • Hydratačná emulzia Hydrance LEGERE, odporúčaná na dehydratovanú pleť, najmä na líca. Aplikujte ráno a/alebo večer, aby ste pleti dodali potrebnú hydratáciu počas dňa alebo počas spánku. K dispozícii je aj v prevedení s UV filtrom SPF 30, ktorý vás každý deň ochráni pred škodlivými slnečnými lúčmi.
  • Emulzia Tolérance Extrême poskytuje svoje hydratačné vlastnosti a ľahkú textúru v minimalistickom zložení pre ženy a mužov, ktorí hľadajú produkt s vysokou znášanlivosťou.
  • Večer nočnú starostlivosť pri akné dospelých Cleanance Women koriguje zvyškové stopy na pleti, aby bola ráno hladká a žiarivá.

Na záver si nezabudnite pozrieť všetky naše tipy na zmatnenie lesklej zmiešanej pleti pomocou make-upu.

späť na začiatok