Čistiace gély Čistiace gély

Na úplné odstránenie make-upu alebo len na šetrné očistenie tváre nie je nič lepšie ako čistiaci gél pre citlivú pleť. Pre každý typ pleti, dokonca aj pre tú najcitlivejšiu, existuje čistiaci prípravok, ktorý môžete zaradiť do svojej pravidelnej starostlivosti o pleť.

0 výsledok "Čistiace gély"

BLIŽŠIE INFORMÁCIE
BLIŽŠIE INFORMÁCIE

Ktorý prípravok si vybrať na umývanie tváre?

Čistiaci gél Cleanance na akné je dokonalým čistiacim prípravkom: odstraňuje nečistoty a uvoľňuje póry. Upchaté póry bránia odtoku kožného mazu a sú zodpovedné za nedokonalosti, ako sú čierne bodky, pupienky, mikrocysty a lesklá pleť.

Čistiaci gél Cleanance pomáha pleti regulovať nadmernú tvorbu kožného mazu, a tým znižuje výskyt nedokonalostí a akné. Ide o najlepší čistiaci prípravok na tvár pre čistenie mastnej pleti alebo pleti so sklonom k akné.

Čistiaci gél Cleanance je vhodný pre dospelých aj dospievajúcich s mastnou pleťou so sklonom k tvorbe pupienkov. Tento čistiaci gél na tvár pre mužov a ženy čistí pleť do hĺbky a zároveň rešpektuje citlivú pleť. Zloženie neobsahuje mydlo, má fyziologické pH a 84 % prírodných zložiek. Okrem toho tieto účinné látky spolu s termálnou vodou poskytujú jedinečný pocit sviežosti a čistoty.

Micelárna voda Cleanance večer odstráni mejkap a očistí mastnú a aknóznu pleť v jednom kroku.

Ak máte ťažké akné a podstupujete liečbu, ktorá môže byť vysušujúca a dráždivá, nahraďte svoje obvyklé čistiace prípravky upokojujúcim umývacím krémom Cleanance Hydra pri medikamentóznej liečbe akné.

Ak sa lesk a nedokonalosti vyskytujú len v zóne T (čelo, nos a brada), pravdepodobne máte zmiešanú pleť. Ľahšia penivá gélová textúra, ako napríklad čistiaci penivý gél na tvár, obnoví rovnováhu tvorby kožného mazu a zároveň chráni citlivé líca.

Ak však máte suchú pleť, vyberte si vyživujúci čistiaci gél, napríklad výživný sprchový gél Trixera Nutrition Nutri-Fluid, ktorý je vhodný pre celú rodinu.

Ako používať čistiaci gél?

Ráno čistiaci gél Cleanance pomáha regulovať prebytočný kožný maz nahromadený počas noci, najmä pri kontakte s vankúšom. Večer odstraňuje aj zvyšky mejkapu, prach a pot.

Pred čistením tváre si nezabudnite umyť ruky vodou a jemným mydlom, aby ste zabránili šíreniu baktérií pri dotyku s pokožkou.

Čistiaci gél sa používa mimoriadne jednoducho: malé množstvo prípravku, z ktorého vytvoríte emulziu medzi dlaňami, stačí na vyčistenie celej tváre.

Najprv si tvár navlhčite teplou vodou. Dbajte na to, aby voda nebola príliš horúca, pretože môže vysušiť pokožku a/alebo stimulovať tvorbu kožného mazu.

Po druhé, napeňte čistiaci gél v dlaniach a krúživými pohybmi ho naneste na celú tvár. Vyhnite sa pritom kontaktu s očami. Pri zmiešanej a mastnej pleti sa zamerajte na T-zónu, ktorá je zvyčajne viac zanesená, a potom sa len zľahka dotknite líc, ak sú suchšie, aby ste ich nepodráždili. Nezabudnite si vyčistiť aj oblasť krku a dekoltu, čo sú časti tela, ktoré môžu byť tiež náchylné na nadmernú tvorbu kožného mazu.

Potom si tvár dôkladne opláchnite studenou vodou, aby ste uzavreli póry. Odstránili ste všetky nečistoty dňa aj noci – je to také jednoduché!

Osušte si tvár priložením čistého uteráku bez trenia, aby ste predišli podráždeniu pokožky.

Pravidelné čistenie tváre ukončite postriekaním termálnou vodou v spreji, aby ste odstránili tvrdú vodu a zvyšky chlóru z vodovodnej vody.

A nakoniec, hydratácia je nevyhnutná, aj keď je vaša pleť čistá. Bez ohľadu na typ pleti nevynechajte aplikáciu denného krému alebo nočného krému prispôsobeného vašim potrebám.

Ako uvoľniť póry na tvári?

Pot, prach, prebytočný kožný maz a zvyšky mejkapu môžu upchať póry a spôsobovať tak nedokonalosti na tvári.

Predstavíme dva z našich tipov, ako uvoľniť póry a maximalizovať každý deň účinnosť čistiaceho prípravku na tvár.

Raz alebo dvakrát týždenne si tvár ošetrite peelingovou maskou Cleanance pre akné, ktorá odstraňuje odumreté kožné bunky. Tento kozmetický krok je nevyhnutný na osvieženie mastnej a aknóznej pleti.

Po použití peelingu na tvár si doprajte parný kúpeľ. Pri tejto procedúre sa na päť až desať minút zohnete nad misu s vriacou vodou a cez hlavu si prehodíte uterák. Táto metóda, podobne ako lekárska inhalácia, je obzvlášť účinná na uvoľnenie pórov a prípravu na následné ošetrenie pleti. Okrem toho stimuluje krvný obeh a rozjasňuje pleť. Túto chvíľu relaxu môžete ukončiť jemným osviežením tváre v podobe príjemnej hmly termálnej vody v spreji.

späť na začiatok