Čistiace mlieka Čistiace mlieka

Aké mlieko použiť na čistenie tváre? Bezoplachový čistiaci prípravok na tvár, pleťové mlieko pre veľmi citlivú pleť alebo tonikum? Existuje riešenie pre každého, kto chce čistú, sviežu a vyčistenú pleť.

3 results "Čistiace mlieka"

BLIŽŠIE INFORMÁCIE
BLIŽŠIE INFORMÁCIE

Kedy používať pleťovú vodu?

Každodenné čistenie pleti prispieva k jej žiarivejšiemu vzhľadu a jemnejšej štruktúre, skrátka ku krásnej pleti! Nezabudnite zaradiť čistenie pleti do svojej pravidelnej starostlivosti ráno, aby ste odstránili prebytočný kožný maz nahromadený počas noci, ale najmä večer, aby ste odstránili nečistoty nahromadené počas dňa (špinu, prach, pot atď.) a make-up.

Keď chcete zbaviť svoju pleť nečistôt, použite čistiacu pleťovú vodu, ktorá jej zároveň dodá pocit sviežosti a pohodlia. Pleťové mlieko, ktoré je často tekuté a nie veľmi mastné, hydratuje a upokojuje pleť a zanecháva ju zamatovo hebkú. Zároveň pripravuje pleť aj na použitie produktov, ako sú hydratačné krémy a krémy na okolie očí.

Čistiaca pleťová voda sa odporúča najmä pre citlivú pleť, pretože sa nemusí oplachovať, a preto pleť nemusí prísť do kontaktu s tvrdou vodou z vodovodu, ktorá je chlórovaná. Tvrdá voda má tendenciu spôsobovať podráždenie a suchosť pokožky.

Dávajte pozor, aby ste si nezamieňali čistiacu pleťovú vodu s tonikom, ktorý slúži na dokonalé odlíčenie a čistenie pleti odstránením posledných nečistôt alebo stôp po tvrdej vode.

Ktorý prípravok si vybrať na čistenie tváre?

Eau Thermale Avène vyvinula rôzne čistiace pleťové vody, ktoré vyhovujú potrebám rôznych typov pleti:

  • Micelárna voda odstraňuje nečistoty a hydratuje, čím zabezpečuje komfort citlivej pleti.
  • Odličovací fluid 3v1 so sviežou krémovou textúrou v jednom kroku čistí a odstraňuje mejkap a upokojuje citlivú pleť.
  • Pre suchú až veľmi suchú pleť ponúkame mimoriadne účinné duo, ktoré pomôže obnoviť komfort vašej pleti. Ide o jemné čistiace mlieko a jemnú pleťovú vodu.
  • Veľmi jemný odličovač Tolérance pre citlivú až reaktívnu pleť čistí a odstraňuje mejkap z precitlivenej, reaktívnej, intolerantnej alebo alergickej pleti. Zaručuje komfort pleti vďaka jemnému čistiacemu zloženiu s 99 % prírodných zložiek.
  • Upokojujúce čistiace mlieko na pleť so sklonom k začervenaniu Antirougeurs Clean je ideálne pre pleť so sklonom k začervenaniu alebo po povrchových dermatologických zákrokoch.
  • Pre ženy, ktoré hľadajú čistiace mlieko s minimom zložiek, ponúka Eau Thermale Avène čistiace mlieko Tolérance Extrême s technológiou Sterile Cosmetics®.

Ako nanášať pleťové mlieko na tvár?

Čistiace pleťové mlieko nanášajte pomocou vatového tampónu, ale dávajte pozor, aby ste pokožku príliš nedreli a nedráždili. Ak máte citlivú pleť, naneste čistiace mlieko končekmi prstov a krúživými pohybmi jemne masírujte, aby ste šetrne odstránili mejkap. Potom si tvár utrite vlhkou utierkou alebo vatou, bez trenia. Ak chcete dosiahnuť ešte intenzívnejší upokojujúci účinok, nastriekajte si na celú tvár hmlu termálnej vody v spreji.

Naše čistiace pleťové mlieka môžete používať na tvár aj na oči a pery. Nezabudnite si vyčistiť aj citlivé oblasti krku a dekoltu, ktoré sú náchylné na tvorbu pupienkov.

Odporúčame vyhnúť sa oplachovaniu vodou z vodovodu, pretože tá zvyčajne príliš dráždi citlivú pokožku. Ženy, ktoré majú rady osviežujúci účinok vody, môžu odstrániť posledné stopy tvrdej vody z vodovodu výdatnou dávkou termálnej vody v spreji.

Nakoniec pleť hydratujte denným krémom alebo nočným krémom vhodným pre váš typ pleti a vaše potreby.

späť na začiatok