Len to najdôležitejšie
Naše prípravky Eau Thermale Avène

Naše prípravky Eau Thermale Avène

Len to najdôležitejšie

Dbáme na ľahké zloženie, ktoré dokážu uspokojiť potreby aj tej najcitlivejšej pokožky. Odborníci, ktorí vytvárajú produkty Eau Thermale Avène, neustále pracujú na vývoji receptúr so správnym počtom zložiek. Podrobný rozhovor s Catherine Bidan, vedúcou laboratória tvorby receptúr Eau Thermale Avène.

av_formulation-expert-cbidan1 577x577

Čím sú dermokozmetické prípravky Eau Thermale Avène zvláštne?

Obsahujú zložku, ktorá je pre nás exkluzívna: Termálnu vodu Avène, aktívnu zložku s upokojujúcimi účinkami, jedinečnú svojím minerálnym a biologickým zložením. Naše zloženie prípravkov je navyše tak jednoduché, že ich dobre znášajú aj   najcitlivejšie typy pleti. Dbáme na to, aby naše zoznamy ingrediencií (INCI) boli čo najkratšie, snažíme sa použiť iba to najnutnejšie. Žiadne trblietky, žiadne ozdôbky.

Ponúkame aj prírodné zloženie a receptúry, ktoré minimalizujú dopady na životné prostredie: 90 % našich oplachovacích prípravkov (napríklad sprchový gél) je biologicky rozložiteľných* a používame slnečné filtre netoxické pre životné prostredie**. A nech už ide o akýkoľvek prípravok, musí byť účinný, s príjemnou textúrou, vhodný na opakovanú aplikáciu počas dňa a predovšetkým ho musí dobre znášať aj tá najcitlivejšia pokožka.

 *Test OECD 301B, s výnimkou produktov špecifických pre konkrétnu krajinu **Testy vykonané inštitúciou Observatoire Océanologique v Banyuls-sur-Mer na reprezentatívnych druhoch koralov, fytoplanktónu a zooplanktónu. 

Ako zaisťujete bezpečnosť dermokozmetických výrobkov Eau Thermale Avène?

Každá zložka v našom portfóliu surovín podlieha schváleniu naším toxikologickým oddelením. Po získaní súhlasu pridáme ingrediencie do našich receptúr, ktoré sa následne aj testujú. Potom vykonáme testy znášanlivosti pomocou alternatívnych metód a klinických testov. Až potom sa rozhodneme, či výrobok schválime alebo nie. Prísne postupy, presnosť, jasne dané podmienky a etika sú s našou farmaceutickou kultúrou neoddeliteľne späté.

Žiadne trblietky, žiadne ozdôbky. Nech už ide o akýkoľvek produkt, je navrhnutý tak, aby bol bezpečný, účinný, dobre sa znášal a mal príjemnú textúru.

PF_RESEARCH_VIGOULET_HD_2016 -12- 577x611

Prečo je v zložení dermokozmetických prípravkov Eau Thermale Avène tak málo zložiek?

Pretože obmedzením ich počtu vystavujeme pokožku menšiemu riziku reakcie na niektorú z nich a o to ide predovšetkým. Nie je to však jediný spôsob, ako sa vyhnúť možnej reakcii, zásadný je samozrejme aj výber zložiek. Vďaka tomu všetkému veríme, že môžeme vyrábať produkty so stále lepšou znášanlivosťou.

Naše receptúry tiež obsahujú menší počet zložiek, pretože sa snažíme ísť oveľa ďalej, než vyžadujú predpisy. Predchádzame rizikám tým, že znižujeme množstvo konkrétnych konzervačných látok a snažíme sa nahradiť kontroverzné zložky, ako sú silikón, oxid kremičitý, akrylát atď. Zároveň zaisťujeme rovnakú mieru znášanlivosti, účinnosť a textúru. To je problém minimalistických receptúr. Ide o kreativitu. 

 

av_formulation-expert-cbidan2 577x577

Ako čítať zoznam ingrediencií (INCI) na kozmetickom prípravku?

Zložky uvedené na prvom mieste sú tie, ktoré majú najvyššiu koncentráciu v zložení. Pokiaľ je vaša pleť citlivá, vyberajte prípravky s čo najkratším zoznamom prísad (INCI) a vyhnite sa tým, ktoré obsahujú farbivá, esenciálne oleje a alkohol. 

Sterilné kozmetické prípravky sú vyrobené v sterilnom prostredí a neobsahujú konzervačné látky ani parfumáciu.

Pozrime sa bližšie na sterilnú kozmetiku. Čo presne je sterilná kozmetika?

Ide o výrobnú normu, ktorá z kozmetického výrobku vylučuje všetky typy konzervačných látok (uvedené aj neuvedené na zozname). Všetky dotyčné výrobky sú teda vyrobené bez konzervačných látok a parfumácie a sú vyrábané v sterilnom prostredí. Ich výhodou je dokonale hermeticky uzavretý obal, ktorý zaisťuje ich uchovanie a chráni ich pred rizikom kontaminácie po otvorení. Sterilné kozmetické prípravky preto môžu obsahovať iba látky, ktoré sú pre ich účinok nevyhnutné. Prípravok môže napríklad obsahovať až šesť zložiek vybraných iba pre ich dokonalú kompatibilitu a dobrú znášanlivosť s najnáročnejšími typmi pleti so sklonom k nepredvídateľným kožným reakciám. Zásadné inovácie.

späť na začiatok