Starostlivosť o citlivé oblasti

Starostlivosť o citlivé oblasti

Starostlivosť o citlivé oblasti

2 results "Starostlivosť o citlivé oblasti"

BLIŽŠIE INFORMÁCIE
BLIŽŠIE INFORMÁCIE

Kožné problémy detí: ako ich rozpoznať a liečiť

Plienková dermatitída

Vyrážka z plienok sa prejavuje nepríjemným začervenaním na zadočku dieťaťa. Niekedy sa objavia malé pupienky.

Túto dermatitídu na zadku spôsobuje moč a výkaly, buď preto, že zostali v plienke príliš dlho, alebo pre ich kyslosť. Dôvodom je hnačka alebo riedka stolica spojená s prerezávaním zubov.

Na zmiernenie podráždenia je ideálny obnovujúci ochranný krém Cicalfate+, ktorý obnovuje, čistí a upokojuje detskú pokožku. Ak necháte zadoček dieťaťa dýchať bez plienky približne desať minút niekoľkokrát denne, pomôže to dieťaťu pri hojení a obnovení jemnej detskej pokožky. Tento čas môžete využiť na ďalšie upokojenie pomocou termálnej vody v spreji.

Ak je detská pokožka náchylná na mokvanie, prestaňte používať krém a použite vysušujúci obnovujúci sprej Cicalfate.

Ekzém

Detský ekzém, známy aj ako atopická dermatitída, je zápalové ochorenie kože, ktoré sa vyskytuje pri sklone k alergii: atopii. Postihuje viac ako jedno z desiatich detí.

Príznakmi sú suchá koža, pri zhoršení príznakov ekzému sa objavujú červené a svrbivé škvrny. V prvých mesiacoch života dieťaťa sú najčastejšie postihnuté tváre, ramená a ruky. Po jednom roku sa ekzém viac sústreďuje do kožných záhybov malého dieťaťa.

Príčiny sú často genetické, hoci k ich vzniku môžu prispieť aj niektoré faktory stravy a životného prostredia.

Na zabezpečenie správnej liečby detského ekzému je potrebná konzultácia s pediatrom alebo dermatológom. Účinnosť predpísanej liečby sa potom zvyšuje starostlivosťou o pokožku, ktorej základom sú emolienčné prípravky bez parfumácie.

Naše laboratóriá navrhli rad Xeracalm A.D, ktorý pomáha obnoviť ochrannú bariéru detskej pokožky a zmierniť svrbenie. Krém alebo balzam by sa mal používať raz alebo dvakrát denne ako preventívne opatrenie na ochranu a výživu pokožky, zatiaľ čo Relipidačný umývací olej alebo ltra vyživujúca umývacia kockaU čistí pokožku dieťaťa počas kúpeľa. Teplota vody by mala byť medzi 32 °C a 35 °C a kúpeľ by nemal trvať dlhšie ako desať minút. Ďalšie tipy pre každodennú hygienu dieťaťa.

Zapareniny: čo použiť na krk dieťaťa?

Dieťa môže trpieť zapareninami, ak je začervenanie viditeľné v záhyboch na krku, v slabinách, na stehnách alebo na akomkoľvek mieste, kde sa dotýkajú dva povrchy kože. Toto podráždenie na krku dieťaťa je v skutočnosti spôsobené trením dvoch citlivých oblastí kože. Môže sa zhoršiť v teplom a vlhkom prostredí.

Tento neškodný kožný problém novorodencov je známy aj ako dermatitída kožných záhybov a postihuje najmä deti do jedného roka.

Osvedčené postupy, ako sa zbaviť tohto kožného problému u detí:

  • Nechajte príslušné časti tela čo najviac voľne dýchať.
  • Citlivé miesta umývajte jemným detským umývacím prípravkom bez parfumácie, aby ste predišli infekciám a alergiám.
  • Dieťa osušte skôr priložením uteráku než trením.
  • Upokojte pleť dieťaťa pomocou termálnej vody v spreji.
  • Pomôžte uľaviť podráždenému krku obnovujúci ochranný krém Cicalfate+.
  • Neobliekajte svoje dieťa do príliš veľkého množstva oblečenia, najmä v noci.
späť na začiatok