Obsah

Hydroterapia pri ekzémoch a psoriáze

Hydroterapia, čiže vodoliečba, je účinný spôsob pre dlhodobú úľavu od svrbenia a napätia. Individuálne vybrané ošetrenia prispôsobené vášmu ekzému alebo psoriáze pod lekárskym dohľadom prinesú vašej pokožke nový komfort.

av_instit-sensicure5-hdrvb_1x1 472x472

Prečo podstúpiť hydroterapiu pri ekzémoch a psoriáze?

Svrbí vás pokožka, máte pocit napnutej a veľmi suchej pokožky? Trpíte ňou každý deň alebo len vtedy, keď sa vaše príznaky zhoršia? Vodoliečba je nepochybne vhodným riešením pre vaše ochorenie. Či už trpíte atopickým ekzémom alebo psoriázou, pobyt v upokojujúcom prostredí pomôže vašej pokožke obnoviť jej obranyschopnosť.

Atopický ekzém

Psoriáza

Ekzémy a psoriáza: výhody hydroterapie v kúpeľoch Avène

Hydroterapia Avène pozostáva zo série termálnych procedúr a špeciálnych hydratačných ošetrení, ktoré sú zamerané na prejavy ekzému a psoriázy. Cieľom je poskytnúť okamžitú a dlhotrvajúcu úľavu zapálenej, podráždenej a svrbivej pokožke tela, tváre a/alebo pokožky hlavy. Úľavu pocítite už počas pobytu, ale čo je najdôležitejšie, pretrváva niekoľko mesiacov po ukončení liečby. Ošetrenia poskytujú základnú starostlivosť, ktorá regeneruje pokožku a predovšetkým obnovuje jej schopnosť brániť sa a udržiavať dostatočnú vlhkosť. Je to jeden z najlepších spôsobov, ako oddialiť alebo dokonca zabrániť prepuknutiu zápalu.

Hydroterapia u detíHydroterapia u dospelýchPsoriáza

av_instit-sensicure8-shower-hdrvb-square 472x472

„Ľudia sa na ňu pozerali, ako keby bola nenormálna. Keď sa teraz stretáva s cudzími ľuďmi, nerobí si starosti s tým, čo by si mohli myslieť o jej pleti.“

Rooksanamatka Alishy (15 rokov), Durban, Juhoafrická republika
av_instit-hydrotherapy-treatment-bath-kid-hdrvb-square

Vodoliečbu Avène môžu využívať aj deti

Hydroterapiu môžu tiež využívať aj deti od 3 mesiacov veku, najmä v sprievode príbuzných, rodičov alebo starých rodičov. Ekzém postihuje veľký počet detí, zatiaľ čo psoriáza je v tejto vekovej skupine menej častá. Bez ohľadu na to, o ktorú z týchto chorôb ide, postihuje ich a spôsobuje im rovnaké utrpenie ako dospelým. Takže neváhajte! Najmä preto, že vodoliečba Avène je vhodná pre všetky vekové kategórie. Kúpeľný lekár im predpíše individuálny program vodoliečebných procedúr a vzdelávacích seminárov o zdraví pleti a naučí ich, ako každodenne zvládať svoje ťažkosti. Nehovoriac o možnosti spojiť sa s inými deťmi a rodičmi, ktorí prežívajú to isté.

Ako sa pripraviť na pobyt v hydroterapeutickom centre?

Mali by ste podniknúť niekoľko krokov, aby ste svojmu dieťaťu pobyt čo najviac uľahčili. V prípade ekzému a psoriázy vám kúpeľnú liečbu musí predpísať váš všeobecný lekár, pediater alebo dermatológ, ak váš pobyt chcete hradiť zo zdravotného poistenia. Dostanete žiadosť o úhradu, ktorá bude zaslaná vašej zdravotnej poisťovni. Potom sa môžete obrátiť na kúpele a dohodnúť si na deň príjazdu do hydroterapeutického centra stretnutie s kúpeľným lekárom. Práve tento lekár na základe vašich zdravotných záznamov a vyšetrenia vášho stavu zostaví zoznam najvhodnejších liečebných procedúr.

AV_instit-doctor-skin-patient-hd 472x472
av_instit-sensicure7-local-pulverization-hdrvb-square 472x472

 

Ekzémy a psoriáza: voda, ktorá upokojuje podráždenú pokožku

Voda z termálneho prameňa Avène upokojuje atopickú pokožku a pokožku postihnutú psoriázou a pôsobí proti zápalu a podráždeniu. Procedúry poskytované počas kúpeľného pobytu sú šetrné k pokožke. Vďaka individuálne predpísaným vodoliečebným procedúram získa vaša pleť potrebnú rovnováhu.

  • <span class="ezstring-field">av_instit-postcancer-hydrotherapy-body-wrapping-hdrvb-square 368x460</span>
  • <span class="ezstring-field">av_instit-postcancer-hydrotherapy-hair-massage-hdrvb 367x460</span>

ODBORNÉ PORADENSTVO V PRIATEĽSKOM DUCHU

Ako zmierniť svrbenie alebo dokonca zápal? Použite obklady namočené v termálnej vode Avène a priložte ich na lézie.

 

Hydroterapia pre dospelých: Hydroterapia pre všetky typy svrbiacej pokožky

 

 

Hydroterapia: semináre, na ktorých sa dozviete všetko o ekzémoch a psoriáze

Aby ste mohli čo najlepšie zvládnuť atopický ekzém alebo psoriázu, je dôležité dobre poznať svoj stav. Počas kúpeľnej liečby sa na seminároch dozviete, ako pokožka funguje, naučíte sa správne postupy na jej každodenné upokojenie a oddialenie vzplanutí.

av_eczema-psoriasis_ateliers_1x1_v1 472x472
AV_baby-strategy_dermatologue 472x472

Ekzém a psoriáza: špeciálna liečba pre dojčatá

Dojčatá môžu absolvovať vodoliečbu rovnako ako dospelí. V skutočnosti sú však procedúry prispôsobené ich veku a prebiehajú v sprievode niektorého z rodičov. Vodoliečbu môžu využívať deti od 3 mesiacov. V tomto prípade dvakrát denne absolvujú kúpele s emolienčnými, protizápalovými a upokojujúcimi účinkami. Aby im ich pokožka konečne dopriala pokoj!

 

Hydroterapia u detí: Ako procedúry prebiehajú?

A ako fungujú v praxi? Preto sme tu.

Nie. Kúpeľné procedúry majú mať dlhodobý priaznivý účinok aj v nasledujúcich mesiacoch po ich absolvovaní. Kvalita života sa výrazne zlepšila šesť mesiacov po liečbe chronických kožných ochorení.

V prípade toho istého ochorenia, napr. ekzému alebo psoriázy, môže pacient využiť len jednu vodoliečbu v kalendárnom roku, od januára do decembra.

Áno, určite. Deti od 3 mesiacov, ktoré trpia niektorým z ochorení uvedených v zozname zdravotných poisťovní, môžu absolvovať vodoliečbu v sprievode rodiča. To platí pre deti trpiace ekzémom alebo psoriázou.

Vodoliečba prebieha 18 po sebe nasledujúcich dní. Prerušená liečba nie je hradená zo zdravotného poistenia, s výnimkou prípadov vyššej moci alebo zo zdravotných dôvodov.

Naše riešenie pre atopickú pokožku

Prípravky Eau Thermale Avène, vďaka ktorým sa budete cítiť lepšie vo svojej koži.
av_xeracalm_balm_1_post_3282770114171_ld -2-

Rad XeraCalm A.D

Milujem ho, už ma netrápi začervenanie, svrbenie alebo alergia. Moja pleť je jemná. Objavte naše produkty proti svrbeniu
späť na začiatok