Obsah

Psoriáza a ekzém: kúpeľná liečba pre deti

Kúpeľné procedúry sú určené aj pre deti.

Aký je účel kúpeľnej liečby?

Ak vaše dieťa trpí ekzémom alebo psoriázou, riešením môže byť kúpeľná liečba. Výsledky sú jasné. Termálna voda Avène upokojuje, pôsobí proti podráždeniu a zmierňuje svrbenie. A to už od prvého ošetrenia! Skóre hodnotiace závažnosť zhoršujúcich sa príznakov – ako sú charakter postihnutých oblastí, intenzita ochorenia, svrbenie a nespavosť – vykazujú výrazné zlepšenie. Kvalita života dieťaťa sa radikálne zmení: bude mať menšiu potrebu škrabať sa a noci budú (pre vás oboch) pokojnejšie. Rovnako dôležité je, že dieťa sa nebude toľko báť, že ho niekto pozoruje, a bude sa môcť viac zapájať do aktivít primeraných jeho veku. 

Tá zmena je neuveriteľná! A len s vodou – ničím iným ako čistou vodou! Ťažko sa mi tomu verí!

Youngmi, matka Yerama, 7 rokov, Soul, Kórea

Ako sa dajú kúpeľné procedúry prispôsobiť deťom?

Nemajte obavy. Naše kúpele sú vhodné pre deti. A lekári v našich kúpeľoch sú kategorickí: procedúry sa odporúčajú aj pre tie najmenšie deti od 3 mesiacov! A vaše dieťa sa nestratí, pretože ho musí sprevádzať člen rodiny. Je to príležitosť pre spoločné zážitky počas 3 týždňov. 

Okrem tradičnej starostlivosti vám náš lekársky tím pripraví na mieru šitý program vrátane vzdelávacích seminárov, ktoré vám aj vášmu dieťaťu pomôžu lepšie porozumieť ochoreniu. 

Ďalšia výhoda: tentokrát pre vás! Spoločná účasť na liečebných procedúrach s dieťaťom je skvelým spôsobom, ako sa vymaniť z pocitu izolácie. Budete sa môcť stretnúť s inými rodičmi, diskutovať o svojich pocitoch a problémoch a podeliť sa o užitočné rady.

Ako prebieha liečba?

 

1. Klasická starostlivosť

Medzi ošetrenia patria ošetrenia na báze termálnej vody. Denný program zabaví vaše dieťa na 1,5 hodiny. Pozostáva z maximálne 4 termálnych procedúr (kúpele pre deti, sprchovanie a lokálne postriekanie tváre, rúk alebo pokožky hlavy...)

2. Zdravotná výchova

Vaše dieťa je kľúčovým hráčom vo vzťahu k svojej chorobe, preto jej musí dobre rozumieť. Pravidelné lekárske prehliadky, poradenstvo a semináre pomôžu vášmu dieťaťu získať kontrolu nad týmto stavom.

Viac informácií nájdete na adrese avencenter.com

 

ODBORNÉ PORADENSTVO V PRIATEĽSKOM DUCHU

Aké výsledky môžem u svojho dieťaťa očakávať?

Výsledky sú presvedčivé. V krátkodobom horizonte, do troch týždňov od začiatku liečby, je možné pozorovať zníženie príznakov a zlepšenie hojenia lézií. Z dlhodobého hľadiska priaznivé účinky pretrvávajú a predlžujú aj do nasledujúcich mesiacov. Náš lekársky tím v Avène preukázal, že kvalita života sa výrazne zlepšuje šesť mesiacov po liečbe chronických dermatóz.

Čo robiť pri návšteve kúpeľov s dieťaťom?

Je potrebné pripraviť sa na kúpeľný pobyt s dieťaťom. 

Kúpeľné procedúry vám môže predpísať lekár, pediater alebo dermatológ. Vyplní žiadosť o úhradu, ktorú treba zaslať vašej zdravotnej poisťovni.

Potom sa môžete obrátiť na kúpele, ktoré vás v prvý deň liečby spoja s lekárom v rezorte, ktorý vám poskytne lekársku konzultáciu. 

A nezabudnite si rezervovať ubytovanie.

späť na začiatok