Obsah

Ekzém na nohách a rukách

Ekzém spôsobuje zápal, začervenanie, opuchy a niekedy aj výtoky na suchej pokožke. Nohy a ruky sú veľmi citlivé oblasti, najmä podkolenné jamky, lakťové jamky a zápästia. Poďme sa pozrieť na jednotlivé časti vášho tela, ktoré si vyžadujú zvýšenú starostlivosť.

av_eczema-psoriasis_femme_demangeaisons_bras_1x1_619_619

Rôzne časti tela sú citlivé. 

Suchosť kože spojená s léziami (začervenanie, pľuzgiere, výtoky, chrasty) sa neobmedzuje len na tvár. Prečo práve ruky a nohy? Ekzém sa ľahko šíri na miestach, ktoré sú viac vystavené a ktorých povrch je často v kontakte s chladom, vodou alebo dráždivými produktmi. Vyskytuje sa v kolenných a lakťových jamkách, kde dochádza k pravidelnému treniu a kde potenie prispieva k pruritu (svrbeniu).

Atopický ekzém

Nanášanie hydratačného krému na nohy a ruky je kľúčovým krokom v procese starostlivosti. To upokojí pokožku a zmierni svrbenie.

Ekzém sa vyskytuje na rôznych častiach rúk aj v závislosti od veku:

  • U detí (od 2 rokov) a dospievajúcich typická forma ekzému rúk najčastejšie postihuje lakťové jamky a zápästia. Dbajte na to, aby vaše deti mali zamestnané ruky. Tým sa zníži ich nutkanie škrabať sa.
  • U dospelých ekzém postihuje lakťové jamky, vonkajšie strany paží a ramien. Odporúča sa nenosiť na zápästí príliš tesný náramok alebo hodinky, aby nedochádzalo k treniu citlivej pokožky.
av_eczema-psoriasis_comparatif_enfant_adulte_1x1 472x472 DETI1: Lakťová jamka 2: Podkolenná jamka 3: Zápästie DOSPELÍ 4: Lakťová jamka 5: Vonkajšia časť paže 6: Rameno

Ekzém na nohách

Prečítajte si viac o ekzéme na nohách a o tom, ako s ním bojovať:

Ekzém na nohách

môže viesť k javu nazývanému prurigo. Ide o tvorbu červených lézií s malými pľuzgiermi, ktoré veľmi svrbia.

Pri ekzéme nôh,

napríklad v podkolennej jamke, sa koža zhrubne, zhustne a zbelie. Niektorí dospelí majú tzv. varixový ekzém. Príčinou je zlý krvný obeh.

Pravidlá hydratácie

ODBORNÉ PORADENSTVO V PRIATEĽSKOM DUCHU

Ekzém na nohách a rukách u batoliat

Ale čo ekzém na nohách a rukách u detí do 2 rokov?

Atopický ekzém postihuje 10 % detí mladších ako 2 roky. Toto zápalové ochorenie sa často objavuje na vystupujúcich miestach ako sú líca, zadok, lýtka a predlaktia (vonkajšia strana). Postihnuté sú aj oblasti kože, kde dochádza k treniu. To je dobré vedieť, keď sa dieťa začne plaziť a robiť prvé krôčiky. Emolienčné prípravky by sa preto mali šetrným spôsobom nanášať na všetky časti tela, dokonca aj na tie najmenšie záhyby. Každý deň používajte do kúpeľa prípravky bez mydla a parfumácie, emolienčné prípravky (XeraCalm A.D) a regeneračné krémy na báze medi alebo zinku (regeneračný ochranný krém Cicalfate+ na suché podráždenia).

Ekzém u dojčiat

av_xeracalm_soothing concentrate_social_8_post_3282770114201_ld 472x472

Upokojenie ekzému na nohách a rukách je možné!

Existuje jedno kľúčové riešenie proti narušeniu ochrannej kožnej bariéry, ktoré spôsobuje suchosť a zvýšenú citlivosť pokožky na nepriaznivé vonkajšie vplyvy, a to pre všetky vekové kategórie: hydratácia! 

  • Ak chcete zabrániť mokvaniu, vyberte si spreje a krémy s termálnou vodou, pretože uľahčujú aplikáciu v záhyboch.
  • Mimo obdobia vzplanutia ekzému aplikujte denne emolienčný prípravok, aby ste predišli škrabaniu a vysušovaniu pokožky alebo ich obmedzili.

Upokojenie svrbenia pri ekzéme

Z tej istej ponuky

Naše riešenie starostlivosti o pokožku pri ekzémoch

Prípravky Eau Thermale Avène určené na upokojenie pokožky rúk a nôh

XeraCalm A.D Ultra vyživujúca umývacia kocka

XeraCalm A.D Ultra vyživujúca umývaci...

Vyživuje - Upokojuje - Čistí

Avène Termálna voda v spreji

Avène Termálna voda v spreji

Upokojuje - Obnovuje kožnú bariéru

späť na začiatok