Obsah

Ekzém na bruchu a chrbte

Ekzém na bruchu a chrbte je ťažké ignorovať, pretože svrbenie môže byť veľmi intenzívne. Má rôzne príčiny a môže sa objaviť už v prvých týždňoch života dieťaťa. Vysvetlíme vám, ako mu predchádzať a ako ho zmierniť.

av_eczema-psoriasis_dos_epaules_1x1 492x492

 

Ako rozpoznať ekzém na bruchu a chrbte

Máte na bruchu alebo chrbte jednu alebo viac červených škvŕn? Svrbí vás tak, že máte potrebu škrabať sa cez oblečenie? Je vysoko pravdepodobné, že príčinou tohto svrbenia je ekzém. 

Červené škvrny sa objavujú počas jeho vzplanutia. Viete však, čo ich spôsobuje? Nie je to triviálna otázka: na zmiernenie ekzému na bruchu a chrbte a zabránenie jeho opakovaniu je veľmi dôležité zistiť, čo ho spôsobuje.

 

Čo spôsobuje ekzém na bruchu a chrbte?

Sú lézie výrazne lokálne? Na hrudi, okolo pupka, uprostred chrbta? Potom môžete byť alergickí na látky v kréme alebo na nikel v pracke opasku alebo zapínaní podprsenky. Ide o kontaktný ekzém: vaša pokožka reaguje na určitý alergén.

Ak je však vaša pokožka celkovo suchá a citlivá a červené škvrny sa objavujú na iných častiach tela, je pravdepodobnejšie, že ide o atopický ekzém. 

Kontaktný ekzémAtopický ekzém

av_eczema-psoriasis_abdomen_1x1 492x492

Ako možno zmierniť ekzém na bruchu a chrbte dieťaťa?

Ekzém na bruchu a chrbte sa môže objaviť už niekoľko týždňov po pôrode.

Dojčenský ekzém

U detí sa atopický ekzém najčastejšie vyskytuje na bruchu a chrbte. Atopická koža je suchá a hyperreaktívna a počas vzplanutia sa vyznačuje zápalovými fázami. Lézie sú zvyčajne veľmi červené.

Ekzém u dojčiat

Starajte na každý deň 

Po zistení príčiny ekzému vášho dieťaťa a dodržaní odporúčaní praktického lekára, dermatológa alebo pediatra môžete prijať opatrenia na zabránenie ďalšiemu podráždeniu, napríklad čistiť a hydratovať pokožku dieťaťa jemnými prípravkami, používať bavlnené oblečenie a znížiť množstvo pracieho prostriedku pri každom praní.

Deti – Starostlivosť a tipy proti svrbeniu

Do bubna dávam menej bielizne a používam menej pracieho prostriedku, aby som sa uistila, že sa bielizeň dôkladne vypláchne.

Nina

ODBORNÉ PORADENSTVO V PRIATEĽSKOM DUCHU

Ekzém na bruchu a chrbte sa dá zmierniť nielen medzi jednotlivými vzplanutiami, ale aj počas nich.

Na upokojenie krehkej a reaktívnej kože vám lekár zvyčajne predpíše krém na báze kortizónu, ktorý sa niekoľko dní aplikuje na začervenané miesta, ktoré sú známkou zápalu. Aby sa však oddialilo zhoršenie príznakov, koža na bruchu a chrbte musí byť každý deň dobre hydratovaná. Pravidelné používanie emolienčného prípravku umožní postupne obnoviť ochrannú kožnú bariéru.

Ekzém – spôsoby liečby?

AV_Xeracalm AD_Lipid-replinishing cream 200ml_4_social_post_3282779405553_LD 492x492

 

 

Osvedčené postupy na zmiernenie ekzému na bruchu a chrbte

V prípade brucha je to jednoduché: najprv rozotrite prípravok v dlaniach a potom ho veľkými krúživými pohybmi naneste na celé telo. Pri nanášaní na chrbát môžete požiadať niekoho blízkeho, aby vám pomohol. 

 

Z tej istej ponuky

Naše riešenia pri ekzéme na bruchu a chrbte

Prípravky Eau Thermale Avène určené na upokojenie ekzémov na bruchu a chrbte.

XeraCalm A.D Ultra vyživujúca umývacia kocka

XeraCalm A.D Ultra vyživujúca umývaci...

Vyživuje - Upokojuje - Čistí

Avène Termálna voda v spreji

Avène Termálna voda v spreji

Upokojuje - Obnovuje kožnú bariéru

späť na začiatok