Obsah

Psoriáza a ekzém u detí: vhodné čistiace prípravky

Tipy pre šetrné čistenie. Pokožka vášho dieťaťa je podráždená a svrbí. Potrebuje šetrnú starostlivosť. Znamená to, že by sme sa mali prestať umývať každý deň? Dodržiavajte naše rady a umývajte svoje dieťa šetrne a efektívne každý deň. Sprchovanie sa môže stať príjemným momentom každodenného života.

Ekzém a psoriáza: výhody každodenného umývania

Ekzém a psoriáza: výhody každodenného umývania

Koža dieťaťa trpiaceho ekzémom alebo psoriázou je podráždená a oslabená.

Mnohí rodičia si myslia, že je lepšie odložiť umývanie detí s atopickou pokožkou, ale hygiena je nevyhnutná, najmä v lete, keď sa na nej hromadí pot a prach.

Ekzém a psoriáza: správny spôsob umývania

Ekzém a psoriáza: správny spôsob umývania

Ekzém a psoriáza: správny spôsob umývania bez podráždenia

Dá sa umývať tak, aby ste nepodráždili svoju atopickú pokožku! Len nezabudnite používať ruky a vyberať vhodné produkty.

 

Zabudnite na kúpeľňové doplnky

Na umývanie pokožky dieťaťa bez rizika ďalšieho podráždenia je najlepšie používať ruky. Nepoužívajte žinky alebo umývacie špongie, pretože môžu spôsobiť trenie a poškodiť už aj tak citlivú pokožku. Okrem toho sú tieto kúpeľňové doplnky zdrojom baktérií.

Žiadne sušenie trením uteráku

Po kúpaní sa vyhnite hrubému sušeniu uterákom. Šetrné osušenie tela uterákom je najlepší spôsob, ako zabrániť opätovnej aktivácii pocitu svrbenia. To tiež pomáha udržať určité množstvo vlhkosti na pokožke, čo uľahčuje nanášanie emolienčného prípravku.

ODBORNÉ PORADENSTVO V PRIATEĽSKOM DUCHU

Ekzém a psoriáza: správny šampón na pokožku hlavy

To, ako šetrne umývate vlasy a pokožku hlavy svojho dieťaťa, je rovnako dôležité ako umývanie zvyšku tela, najmä preto, že u detí sa často vyskytuje ekzém alebo psoriáza na pokožke hlavy. Na časté používanie si vyberte šetrný dermatologický šampón. Za každú cenu sa vyhnite parfumovaným výrobkom, pretože môžu podráždiť už aj tak suchú pokožku hlavy vášho dieťaťa.

Ekzém a psoriáza: môže sa moje dieťa kúpať?

Ekzém a psoriáza: môže sa moje dieťa kúpať?

Vhodnejšie sú teplé, krátke sprchy. Nemusíte sa však úplne vyhýbať ani kúpaniu. Pokiaľ je voda skôr vlažná ako horúca, dieťa nestrávi vo vani príliš veľa času (maximálne 10 minút) a nepoužívate penivé a parfumované prípravky alebo esenciálne oleje, môže byť kúpeľ pre dieťa vzácnou chvíľou relaxu. Po dlhom dni v škole je to príjemný spôsob, ako ich upokojiť, pretože deti s ekzémom alebo psoriázou často zažívajú každodenný stres.

Z tej istej ponuky

Naše riešenie pre umývanie detí s ekzémom alebo psoriázou

Produkty starostlivosti o pleť Eau Thermale Avène určené na šetrné čistenie jemnej detskej pokožky

XeraCalm A.D Ultra vyživujúca umývacia kocka

XeraCalm A.D Ultra vyživujúca umývaci...

Vyživuje - Upokojuje - Čistí

Avène Termálna voda v spreji

Avène Termálna voda v spreji

Upokojuje - Obnovuje kožnú bariéru

späť na začiatok