Obsah

Ekzém a psoriáza u dospelých: správne návyky pre hydratáciu

Ekzém a psoriáza: Krehkú pokožku je potrebné hydratovať každý deň! Pri ekzémoch a psoriáze dochádza k zápalu, porušeniu funkcie ochrannej kožnej bariéry a vysušovaniu kože. Tu je niekoľko tipov na každodennú hydratáciu pleti. Vyberte si správny krém a osvojte si šetrné návyky: vaša pokožka sa vám poďakuje.

Ekzém: správne hydratačné návyky

Či už ste v kancelárii alebo na rande, nutkanie škrabať sa je nekontrolovateľné a môže vás ovládnuť v tých najhorších chvíľach. Zamerajte sa na hydratáciu 

Vydajte sa do kúpeľne a urobte si domácu úlohu: naučte sa, ako hydratovať svoju pleť pomocou produktu vyvinutého špeciálne pre vaše potreby. Keď zvládnete techniku aplikácie, budete mať veľkú šancu

ODBORNÉ PORADENSTVO V PRIATEĽSKOM DUCHU

V pokožke chýbajú tuky. To si vyžaduje veľmi jemné, nedráždivé čistiace prostriedky a zmäkčovadlá, t.j. látky, ktoré kompenzujú suchosť pokožky.

Hydratácia : váš nástroj v prípade ekzému

Pravidelne by ste mali svoju pokožku hydratovať , aby sa nestačila príliš vysušiť. Ak chcete žiť kvalitný život aj s ekzémom , môžete si na strategické časti dňa naplánovať šetrné hydratačné rituály. Mali by sa používať emolienčné prípravky:

- Raz alebo dvakrát denne po umytí rúk. Tento postup môžete zopakovať, kedykoľvek je pokožka suchá. 

 - Po každom sprchovaní alebo kúpeli. Žiadne tajomstvá: stačí použiť emolienčný prípravok.

Kategórie

Tu sú naše tipy pre šetrnú hydratáciu pokožky

 

1. Hladká a rovnomerná aplikácia

Začnite tým, že si krém rozotriete v dlaniach a potom ho postupne naneste na celú pokožku. Aplikujte dlhými jemnými ťahmi celou plochou rúk, aby sa výrobok všade dobre vstrebal,netrite, aby nedošlo k podráždeniu pokožky.

2. Nanášanie tenkej vrstvy

V prípade ekzémov a psoriázy sa emolienčné prípravky nanášajú v tenkej vrstve bez toho, aby zanechávali mastný alebo lepkavý efekt. 

Vyhnite sa hrubým vrstvám krému, aby ste zabránili podráždeniu pokožky a pocitu pálenia. Ak budete krém používať striedmo, budete sa cítiť oveľa lepšie!

ODBORNÉ PORADENSTVO V PRIATEĽSKOM DUCHU

Rozmaznávajte pokožku hlavy

Hydratácia pokožky hlavy zmierňuje svrbenie a odstraňuje odumretú kožu. Ak máte ekzém alebo psoriázu, je dôležité používať emolienčné prípravky na pokožku hlavy. Hydratácia tejto časti tela je jednoduchá: krúživými pohybmi končekmi prstov naneste zmäkčujúci prípravok na celú pokožku hlavy. Ak máte čas, spojte príjemné s užitočným a zároveň si doprajte masáž hlavy. Na dosiahnutie optimálnej hydratácie nechajte zmäkčujúci prípravok pôsobiť 3 hodiny alebo cez noc a potom ho šetrne opláchnite jemným šampónom. 

Správne návyky na zvládanie ekzému pre hydratovanú pokožku

Zdrojom podráždenia, ktoré môže vysušiť pokožku, je vlažná sprcha s použitím

Aby ste sa tomu vyhli, po každom sprchovaní osušte každú časť tela priložením uteráku a až potom naneste zmäkčujúci krém. 

Používanie protizápalových krémov na začervenané škvrny

späť na začiatok