Obsah

Prevencia a upokojenie kožných vyrážok

av_votre-peau_cicatrisation_irritations-cutanees_visage_1x1 473x473

Ako rozpoznať podráždenie kože

20 % populácie sa rodí s citlivou pokožkou, ale všetci sme občas vystavení kožným vyrážkam. Každodenné nárazy, trenie, používanie prípravkov, ktoré pokožka neznáša, podnebie, infekcie... Tieto vonkajšie nepriaznivé vplyvy narúšajú ochrannú kožnú bariéru a spôsobujú zápal pokožky. Ich príznaky sú viditeľné: začervenanie, suchosť, praskanie... A vy ich cítite: pálenie, pnutie, bolesť a niekedy svrbenie... Ale nemusí to tak byť. Používajte správnu starostlivosť na upokojenie pokožky!

Niektoré kožné vyrážky sú dočasné a zabudnete na ne tak rýchlo, ako sa objavili. Ostatné majú tendenciu sa vracať. Keď si uvedomíte, že vaša pokožka je vaším prvým kontaktom s vonkajším svetom, je ľahké si predstaviť, aký vplyv môžu mať chronické vyrážky na váš život. Samozrejme, predstavujú fyzickú nepohodu, ale aj emocionálnu, psychologickú a sociálnu nepohodu... A preto je dôležité konať!

PODRÁŽDENIE: SPRIEVODCA

V prípade kožných vyrážok nie je ľahké poskytnúť všeobecnú radu. Vyrážky majú rôzne príčiny a môžu sa vyskytovať na rôznych častiach tela: na tvári, očných viečkach, kútikoch pier, rukách, stehnách, ramenách... A to aj v tých najintímnejších partiách, ako je to v prípade vaginálnych vyrážok.  Liečba závisí od typu vyrážky, ale existuje niekoľko základných postupov, ktoré môžete dodržiavať na upokojenie pokožky. Môžeme začať?

Ako upokojiť podráždenú pokožku

  • Nechajte svoju pokožku odpočívať: prestaňte používať všetky podozrivé produkty.
  • Podráždené miesto očistite vlažnou vodou a prípravkom s pH zodpovedajúcim pH pokožky.
  • Na podráždené miesto naneste vhodný prípravok, ktorý pomôže regenerovať pokožku.
  • Máte nejaké pochybnosti alebo obavy? Poraďte sa so zdravotníkom.
av_votre-peau_cicatrisation_irritations-cutanees_conseils_traitement_1x1 473x473

Všetko, čo potrebujete vedieť o vyrážkach na tvári

Začervenanie, škvrny, popraskanie... Ak existuje nejaká časť tela, kde by sme sa bez vyrážok zaobišli, je to tvár, pretože je to časť, ktorú vidíme v zrkadle. Ako predchádzať kožným vyrážkam na tvári a ako ich zmierniť. Ráno aj večer aplikujte šetrný rituál na svoju krehkú pokožku.

• Vyčistite si pleť jemným čistiacim prípravkom bez mydla, ktorého pH zodpovedá pH pokožky.
• Termálna voda v spreji upokojuje a zjemňuje podráždenú pokožku – mimoriadne obľúbený sprej na upokojenie rán po holení a spálenín od slnka!

• Použite neutrálny hydratačný krém proti podráždeniu.
• Obmedzte používanie mejkapu, kým vyrážka neustúpi.

ODBORNÉ PORADENSTVO V PRIATEĽSKOM DUCHU

A hlavne sa neškriabte!
 

Keď je pokožka podráždená, niekedy páli alebo svrbí a je ťažké nepodľahnúť nutkaniu poškriabať sa. Tomuto nutkaniu však treba odolať. Škrabanie môže viesť k tvorbe malých ložísk, ktoré sú otvorenými dverami pre baktérie a iné nežiaduce látky, ktoré spomaľujú regeneráciu pokožky. Najlepším spôsobom je nájsť svoj pokoj, pravidelne hydratovať a používať produkty, ktoré podporujú regeneráciu pleti.

Chcete trochu upokojenia navyše? Zabezpečte vetranie (ventilátorom, kusom kartónu atď.) a/alebo priložte ľadový obklad.

Dobré návyky pre správne liečenie

Dobré návyky pre správne liečenie

Či už ide o pád na bicykli, popálenie pri grilovaní alebo porezanie pri práci na záhrade, v každom veku je ťažké vyhnúť sa bežným nehodám! Máme pre vás všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste mohli pomôcť svojej pokožke zregenerovať sa a predísť vzniku nevzhľadných jaziev.

Všetky naše rady pre správne hojenie jaziev
späť na začiatok