av_votre-peau_cicatrisation_irritations-cutanees_visage_1x1 473x473

Vysvetlenie kožných vyrážok

Kožné vyrážky sú súčasťou živej, poškodenej a obnovujúcej sa pokožky. Naša pokožka je našou prvou obrannou líniou pred vonkajším svetom. Každý deň nás chráni pred mnohými rôznymi dráždivými látkami. Niekedy je však toho na ňu „priveľa“. Niektoré faktory narušujú ochrannú kožnú bariéru a spôsobujú zápal.

Začervenanie, opuch, škvrny, pálenie, pnutie, svrbenie... Kožné vyrážky majú rôzne podoby a vyskytujú sa na rôznych častiach tela vrátane najintímnejších oblastí. Na správnu liečbu kožnej vyrážky je dôležité určiť jej príčinu. Vaša pokožka vás potrebuje: podajte jej pomocnú ruku, aby sa upokojila a zregenerovala.

Ako rozpoznať kožnú vyrážku od alergie

Začervenanie tváre, škvrny na rukách, pupienky medzi prstami alebo v kútiku oka... Keď koža volá o pomoc, je prirodzené, že chceme nájsť vysvetlenie. A niekedy vzniká otázka: ide o alergiu alebo „len“ o kožnú vyrážku?

Kožné vyrážky sú vo všeobecnosti oveľa častejšie ako skutočné kožné alergie. Vyzerajú ako lokalizovaný zápal v mieste kontaktu s dráždivým faktorom.

Alergie sú naopak imunologickou reakciou (na alergén). Na pokožke sa prejavujú zjavnými príznakmi: červenými škvrnami s malými ekzematickými pľuzgiermi, silným svrbením, opuchmi a výtokmi, niekedy sprevádzaným intenzívnym svrbením.
Ak sa u vás vyskytnú alergické reakcie, okamžite sa poraďte so svojím lekárom. Môže vás odporučiť k dermatológovi alebo alergológovi, ktorý vykoná alergologické testy a určí zložku, ktorá spôsobuje vašu kožnú reakciu.

av_votre-peau_cicatrisation_irritations_allergies_visage_4x5_1 473x473
av_votre-peau_cicatrisation_irritations_allergies_visage_4x5_2 473x473

„Vyrážka, ktorú som mala na tvári, mala obrovský vplyv na moje duševné zdravie a sebavedomie. Z tohto dôvodu som bola aj veľmi „podráždená“! Odkedy som zistila príčinu a upravila podľa nej svoju osobnú starostlivosť, už si na to ani nespomínam!“

Aurélia42 rokov

Kontaktné podráždenie: najčastejšia kožná vyrážka

Najčastejším typom kožnej vyrážky je kontaktné podráždenie (iritačná kontaktná dermatitída). Táto kožná vyrážka sa môže objaviť pri opakovanom trení odevu o bradu, trení pokožky stehien, potení pri športe, ako reakcia na zle znášaný výrobok (krém, prací prostriedok atď.), ale aj pri drobných každodenných poraneniach... Je toľko príležitostí prísť do kontaktu s dráždivými látkami! Ako upokojiť podráždenú pokožku v niekoľkých jednoduchých krokoch? Všetko vám povieme!

Prevencia a upokojenie kožných vyrážok

SOS pre podráždený zadoček dieťaťa

Au... Je pre vás ťažké vidieť zadoček vášho dieťaťa taký červený a boľavý. Netreba však podliehať panike. Vyrážka z plienok je mierna kožná vyrážka, ktorá zvyčajne ustúpi do niekoľkých dní, ak podniknete správne kroky.

 Všetko, čo potrebujete na upokojenie svojho dieťaťa!

av_votre-peau_cicatrisation_irritations-fesses-bebe_1x1 473x473

Infekčná kožná vyrážka: kľúčom je ostražitosť

Herpes, ovčie kiahne, pásový opar, impetigo... Niektoré kožné vyrážky môžu byť spôsobené vírusovou, bakteriálnou alebo plesňovou infekciou, čo je častý prípad genitálnych infekcií. Ak máte takúto skúsenosť, určite sa poraďte s lekárnikom alebo lekárom.

  • <span class="ezstring-field">av_votre-peau_cicatrisation_irritations-infectieuses_varicelle_4x5_367x460</span>
  • <span class="ezstring-field">av_votre-peau_cicatrisation_irritations-infectieuses_herpes_4x5_367x460</span>
  • <span class="ezstring-field">av_votre-peau_cicatrisation_irritations-infectieuses_zona_4x5_367x460</span>

Čo ak ide o kožné ochorenie?

Škvrny, začervenanie, svrbenie... Máte opakujúce sa kožné vyrážky, ktoré vám začínajú znepríjemňovať život? Môže ísť o chronické kožné ochorenia, ako je lupienka a ekzém. Našťastie existuje veľa upokojujúcich riešení.

Všetky naše tipy na liečbu psoriázy a ekzému

ODBORNÉ PORADENSTVO V PRIATEĽSKOM DUCHU

Starajte sa o svoju pleť výberom produktov s optimálnou toleranciou pre citlivú pleť (s minimálnym množstvom zložiek) a vyhýbajte sa vonkajším nepriaznivým faktorom (ako je chlad, teplo, vietor a slnko). Venujte pozornosť aj faktorom životného štýlu: vylúčte faktory spôsobujúce stres, ako je fajčenie, alkohol, niektoré potraviny a samozrejme... Stres.

av_votre-peau_cicatrisation_peau-irritee_apaiser_1x1 473x473

Tipy pre liečbu kožných vyrážok

Ako vidíte, existuje mnoho príčin kožných vyrážok. Riešenia sú teda samozrejme rôzne... Väčšiny typov kožných vyrážok sa však môžete zbaviť niekoľkými jednoduchými krokmi. Môžeme sa teda upokojiť?

  • Nechajte svoju pleť odpočívať tým, že prestanete používať akékoľvek podozrivé produkty.
  • Čistite pokožku prípravkom, ktorého pH zodpovedá pH pokožky.

  • Používajte vhodný prípravok na starostlivosť o pokožku, ktorý vaša pokožka dobre znáša, aby ste pomohli svojej pokožke regenerovať.
  • Chráňte svoju pokožku pred slnkom pomocou opaľovacieho krému s veľmi vysokým SPF.

Všetko, čo potrebujete vedieť o starostlivosti o bežné kožné vyrážky

Koža a covid-19: Porozprávajme sa o tom

Masky na tvár, zmena životného štýlu, stres... Vaša pokožka je v prvej línii. Táto bezprecedentná situácia môže viesť ku kožnej vyrážke. Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu upokojiť a starať sa o vašu pokožku.

Ako sa starať o pokožku počas covid-19

av_votre-peau_cicatrisation_covid-19_1x1 473x473

NAŠE RIEŠENIE NA OBNOVU VAŠEJ PLETI

Nevyhnutné produkty pre obnovu, upokojenie a čistenie citlivej a podráždenej pokožky pre celú rodinu.

ODPOVEDÁME NA VAŠE OTÁZKY

Sme tu, aby sme vám pomohli odlíšiť fakty od fikcie.

Áno, stres môže viesť k vyrážkam, najmä u tých, ktorí sú na ne náchylní. Stres ovplyvňuje imunitu našej pokožky, ktorá sa stáva krehkejšou a menej schopnou obnovy. Môže byť priamou cestou k ekzémom, psoriáze, akné a iným ochoreniam. Aké je riešenie? Naučte sa metódy na zvládanie stresu a cíťte sa lepšie vo svojej koži.

Väčšina bežných kožných vyrážok súvisí s kontaktom s dráždivou látkou (trenie, chlad, vietor, slnko, reakcia na výrobok atď.). Niektoré vyrážky však môžu byť spôsobené vírusovou, bakteriálnou alebo plesňovou infekciou a môžu si vyžadovať liečbu liekmi. V prípade pochybností sa poraďte so zdravotníkom.
Všetko, čo potrebujete vedieť o príčinách kožných vyrážok

Liečba kožnej vyrážky samozrejme závisí od jej príčiny. Existuje však niekoľko spôsobov, ako upokojiť zapálenú pleť: identifikujte dráždivý faktor a odstráňte ho (to bude vaša „misia“!), používajte šetrné čistiace prípravky bez mydla a nezabudnite na regeneračný krém.
Všetko, čo potrebujete vedieť o starostlivosti o kožné vyrážky

Liečba análnej vyrážky závisí od príčiny. Samozrejme, dôležitá je správna hygiena: po každej stolici oblasť šetrne očistite vodou alebo jemným prípravkom bez mydla a dôkladne osušte. Môžete tiež použiť upokojujúce, hojivé krémy. Ak príznaky pretrvávajú alebo sa zhoršujú, poraďte sa s lekárom.

Dôrazne sa odporúča poradiť sa s lekárom, aby určil príčinu kožnej vyrážky. Niektoré intímne kožné vyrážky súvisia s bakteriálnymi, plesňovými alebo vírusovými infekciami a vyžadujú lekárske ošetrenie. Pri niektorých typoch zápalov, ako je zápal vulvy (vulvitída) alebo akné (balanitída), môžete zvoliť aj liečbu kombináciou medi a zinku, ktorá má antibakteriálne a antimykotické vlastnosti.

Jednoducho povedané, vyrážka z plienok je vyrážka spôsobená mokrými a kyslými plienkami, ktorá sa vyskytuje na zadočku dieťaťa. Aby ste tomu zabránili, je potrebné dieťa pravidelne prebaľovať. Čo ak sa vyrážka stále objavuje? Poskytnite svojmu dieťaťu úľavu v podobe jemných, upokojujúcich a regeneračných krémov.
Najnovšie informácie o vyrážkach z plienok

AV_CICALFATE_Brand-website_Cicalfate-plus -Repair-cream

Regeneračný ochranný krém Cicalfate na suché podráždenia

Odkedy som objavila tento produkt, nemôžem sa bez neho zaobísť. Moja pleť sa po veľkom pupienku zotavila a získala späť svoju pružnosť.

Karine, 42 rokov

ĎALŠIA TÉMA: HOJENIE JAZIEV

ĎALŠIA TÉMA: HOJENIE JAZIEV

Škrabanec na kolene, rezná rana na prste, popálenina na ruke, škrabanec na tvári... Všetci ich dobre poznáme, náš slávny tím drobných bežných poranení! Viete však, ako sa o ne správne starať, aby ste sa vyhli viditeľným stopám na pokožke? Tipy, triky a niečo navyše... Povieme vám všetko, čo potrebujete vedieť pre správne hojenie jaziev.
späť na začiatok