Obsah

Ako predchádzať jazvám po akné

av_votre-peau_cicatrisation_acne_1x1 473x473

Čo spôsobuje jazvy po akné?

Akné je súbor kožných lézií. Keď je vaša pokožka napadnutá, reaguje. Koža využíva zápalový mechanizmus na obranu proti mikróbom a proces regenerácie na obnovu poškodeného tkaniva. 

Bohužiaľ, v niektorých prípadoch po zmiznutí pupienka zanecháva zápal stopy. V iných prípadoch sa koža nedokáže sama úplne zotaviť a zostane po nej jazva. Ako ste už iste pochopili, v prípade akné je prevencia lepšia ako liečba.

Vieme, že akné je citlivá téma pre všetky vekové kategórie. Preto je dôležité nechodiť okolo horúcej kaše a konať čo najskôr, pretože hrozí riziko zhoršenia akné a vzniku jaziev. Pri hľadaní riešení pre vašu pleť sa nič nevyrovná odbornému poradenstvu!

Prečo je dôležité správne liečiť akné 

Ako sa najlepšie vyhnúť jazvám? Vyhnite sa príčine. Všetci a zhodneme na toms, že je to logické, ale nemôžeme to považovať za samozrejmosť. 

Pokiaľ ide o akné, prioritou je liečiť akné vhodnou starostlivosťou. Čím závažnejšie je akné a čím neskôr sa s liečbou začne, tým väčšie je riziko vzniku jaziev. Každý typ akné má špecifickú liečbu.   Neváhajte sa poradiť s dermatológom alebo požiadajte o radu svojho lekárnika.

Aká starostlivosť o pleť je najlepšia na akné?

A teraz prichádza ta najvhodnejšia chvíľa pre minimalizmus... A to sa týka aj spôsobu, akým sa staráte o svoju pleť. Nepoužívajte veľa rôznych produktov. Jednoduchosť a účinnosť idú ruka v ruke: používajte jemný čistiaci prípravok, nekomedogénne krémy a prípravky starostlivosti o pleť určené pre pleť so sklonom k akné.

av_votre-peau_cicatrisation_routine_1x1 473x473

4 pravidlá

pre prevenciu vzniku jaziev po akné

1. Nedotýkajte sa pupienkov. Odolajte nutkaniu vytláčať pupienky. Je to to najmenej, čo môžete urobiť! Ak si pupienky vytláčate, zvyšujete riziko vzniku nevzhľadných trvalých jaziev.
2. Hydratujte pleť cieleným hydratačným krémom. Tento krok podporuje hojenie.

3. Neodstraňujte vrchrnú časť pupienkov predčasne. To môže zhoršiť zápal v okolí pupienkov, ktorý je čiastočne zodpovedný za vznik jaziev.
4. Chráňte svoju pokožku pred slnkom opaľovacím prípravkom s veľmi vysokou ochranou. Nadmerné vystavovanie sa slnku môže spôsobiť hyperpigmentáciu pokožky a viesť k viditeľnejším škvrnám.

 

ODBORNÉ PORADENSTVO V PRIATEĽSKOM DUCHU
 

Pomoc! Vytlačila som si pupienok!
 

Podľahli ste pokušeniu dotýkať sa pupienkov a vytláčať ich. Teraz budete musieť byť k svojej pokožke dvakrát tak láskaví a pomôcť jej zotaviť sa.

Narušené akné je ako škrabanec na tvári, je dôležité vyhnúť sa riziku infekcie.

Po dôkladnom vyčistení oblasti šetrným prípravkom nanášajte dvakrát denne krém na podporu regenerácie a zníženie rizika vzniku jaziev. 

A nabudúce buďte trpezliví! Je lepšie mať pupienok, ktorý vydrží pár dní, ako jazvu na celý život, však?

späť na začiatok