Obsah

Vaša pokožka je podráždená. Dobre, ale čo je príčinou?

av_votre-peau_cicatrisation_irritations_bras_1x1 1:1

Na každú kožnú vyrážku existuje riešenie

Kožné vyrážky sú súčasťou každodenného života. Drobné poranenia, odreniny od oblečenia, poškriabanie, chlad, slnko, vietor, dráždivé produkty, baktérie, vírusy alebo plesne... Existuje mnoho faktorov, ktoré môžu poškodiť vašu pokožku. Tieto nepriaznivé účinky narúšajú ochrannú kožnú bariéru, ktorá už nemôže plniť svoje obvyklé funkcie ochrany a regulácie hydratácie. Riešenie sa samozrejme líši v závislosti od typu vyrážky. Správnou starostlivosťou a prípravkami však môžete svojej pokožke vždy podať pomocnú ruku pri regenerácii. 

NIEKOĽKO SLOV OD Z NÁŠHO EXPERTA

Niektoré faktory môžu vyvolať alebo zhoršiť precitlivenosť kože: vtedy koža silno reaguje tam, kde by ste si to nepriali. Kožné vyrážky môžu byť zdrojom veľkého fyzického a psychického nepohodlia, takže o ne v žiadnom prípade nestojíme. Pre určenie vhodnej liečby je dôležité určiť príčinu podráždenia.

Čo spôsobuje kontaktné podráždenie a ako ho liečiť

Počuli ste niekedy o kontaktnom podráždení (pre znalých: „kontaktnej dermatitíde“)? Všetci sme to niekedy zažili. Ide o typ zápalu kože, ktorý súvisí s vonkajším faktorom:  klíma, trenie, holenie, produkty, ktoré pokožka neznáša (krémy, čistiace prostriedky pre domácnosť, pracie prostriedky atď.).
Vaša pokožka sčervená a objaví sa mierne svrbenie.
Koža môže byť bolestivá, napnutá, môže brnieť a niekedy svrbieť, najmä ak je vyrážka spôsobená alergickou reakciou. Ste pripravení upokojiť svoju pokožku?

Tipy na zmiernenie kožných vyrážok 

  • Identifikujte dráždivú látku a eliminujte ju.
  • Očistite pokožku šetrným prípravkom bez obsahu mydla.
  • Používajte vhodný prípravok pre starostlivosť o pleť, ktorý vaša pleť znáša a má silný hydratačný účinok. Ak je vyrážka sprevádzaná výtokom, zvoľte radšej vysušujúci prípravok. 
av_votre-peau_cicatrisation_irritations_solager_conseils_1x1 1:1

Prečo je dôležité identifikovať

infekčné kožné vyrážky?

Niektoré vyrážky majú infekčnú príčinu. A niekedy vírusy, baktérie, plesne a iné parazity nešetria našu pokožku. Vždy mi prídu na myseľ kiahne, ktorých „výhodou“ je, že sa ľahko spoznajú. Iné typy vyrážok sa môžu vyskytnúť na najintímnejších partiách a v každodennom živote môžu byť veľmi nepríjemné, napríklad vaginálne, vulválne, penilné alebo análne vyrážky.

Preto je dôležité konať rýchlo. Ale ako?

 

• Pomôžte svojej pokožke obnoviť sa: vyberte si prípravok s kombináciou medi a zinku, ktoré pôsobia antibakteriálne a antimykoticky.
• Neškriabte sa: predlžuje to regeneráciu pokožky a môže zanechať nevzhľadné stopy.

• Nezahrávajte sa so svojím zdravím... Preto si s pokožkou nezahrávajte: ak máte akékoľvek obavy, odporúčame vám poradiť sa s lekárnikom alebo lekárom. Niektoré vyrážky môžu vyžadovať následnú starostlivosť.

ODBORNÉ PORADENSTVO V PRIATEĽSKOM DUCHU

Keď stres poznačí vašu pokožku

Stres, ktorý prežívate, nie je nikdy banálny. Spúšťa vo vašom tele nespočetné množstvo reakcií – a vaša pokožka sa z toho nevykrúti ľahko! Ak ste náchylní na kožné vyrážky a problémy, stres ich môže ešte zhoršiť.
V takom prípade je vašou prioritou zistiť jeho zdroj: pokúste sa identifikovať príčinu stresu, aby ste mohli nájsť riešenia, ktoré vám pomôžu zvládnuť ho. Šport, joga, meditácia, psychoterapia, varenie, šitie alebo origami... Existuje mnoho spôsobov, ako zmierniť napätie. Nájdite si taký, ktorý vás osloví. Vaša pleť sa vám za to poďakuje! Stojí to za tú námahu, nie?

Správna starostlivosť o zadoček dieťaťa

Správna starostlivosť o zadoček dieťaťa

Len málo detí sa vyhne škvrnitej kožnej vyrážke: známej ako „vyrážka z plienok“. Hoci je tento zápal neškodný, môže byť pre vaše dieťa bolestivý, rovnako ako pre vás, keď sa musíte pozerať, ako vaše dieťa trpí. Máme pre vás všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste sa správne postarali o jemnú pokožku svojho dieťaťa!

Všetky naše rady týkajúce sa prevencie a liečby vyrážok z plienok
späť na začiatok