Françoise, pacientka Hydroterapeutického centra Avène, ktorá sa lieči po onkologickom ochorení
Každá pleť má svoj vlastný príbeh

Každá pleť má svoj vlastný príbeh

Françoise, pacientka Hydroterapeutického centra Avène, ktorá sa lieči po onkologickom ochorení

Prednosti termálnej vody Avène a poradenstva nášho tímu odborníkov využila pacientka aj jej sprievod v rámci liečebného programu v Hydroterapeutickom centre Avène. Zoznámte sa so skúsenosťami Françoise. Pri jej prvej termálnej liečbe po onkologickom ochorení si mohla oddýchnuť.

Ako ste sa dozvedeli o liečbe vhodnej po onkologickom ochorení v Hydroterapeutickom centre Avène? 

Všetko sa začalo stretnutím pri okrúhlom stole na tému termálnej liečby, ktoré organizovalo združenie Maison Rose v Bordeaux, kde sa venujú ženám postihnutým rakovinou. Keď som počula rozprávanie ľudí o liečbe, ktorá uzdravuje fyzicky aj psychicky, povedala som si, že je to niečo, čo budem na konci svojej liečby potrebovať. Nakoniec ma presvedčil opis krajiny v okolí Avène a piemontského regiónu. Pre niekoho, kto rád chodí, to naozaj nebolo sklamanie.

Ako by ste opísali termálnu liečbu v Avène?

Ako chvíľu na oddych. Prišla som, aj keď som nevedela, ako na mňa liečba bude pôsobiť. Moje kožné problémy neboli vážne. Po chemoterapii a operácii prsníka trpím najmä citlivou pokožkou hlavy a pocitom ťažoby a mravčenia v ruke na operovanej strane. Využila som individuálne liečebné programy, ktoré mi predpísal môj lekár. Sprchy s termálnou vodou masírovali postihnuté vnútorné tkanivá, kúpele ma uvoľnili a cítila som sa dobre. Chodila som aj na masáže a do posilňovne s fyzioterapeutom. A čo sa týka mojej krehkej pokožky hlavy, kúpila som si špeciálny ošetrujúci prípravok. Už po týždni došlo k výraznému zlepšeniu.

AV_post-cancer-treatment-patient_lifestyle 1638x722

A ako sa cítite tri týždne po tejto termálnej terapii?

Podarilo sa mi úplne vypnúť. Mohla som sa rozprávať s ostatnými ľuďmi, ktorí prechádzajú liečbou po onkologickom ochorení. To bolo pre mňa veľmi dôležité. Mám teraz menej suchú pokožku hlavy a ruka je oveľa menej necitlivá, je ľahšia. Dúfam, že priaznivé účinky pretrvajú aj naďalej, keď budem doma. Viem, že je to možné. Ale budúci rok sa určite vrátim. Už som kontaktovala majiteľa ubytovania, aby som si rezervovala pobyt.

AV_post-cancer-treatment-patient_care 473x473
AV_instit-village-drone-view-hd 472x472

 

Jedno miesto: chodník vedúci z kúpeľov do dediny Avène

Jedna procedúra: masáž od fyzioterapeuta

Jeden objav: miestna reštaurácia Auberge de Madale (alebo množstvo malých miestnych výrobcov organických produktov)

 

Viac informácií

Prečo môže byť termálna terapia po onkologickej liečbe prospešná?

Okrem samotnej operácie alebo dokonca rekonštrukcie prsníka, po ktorej môžu zostať nevzhľadné alebo bolestivé jazvy, môže mať onkologická liečba (rádioterapia, konvenčná chemoterapia a/alebo moderná cielená liečba) vedľajšie účinky prejavujúce sa na pokožke: suchá pokožka, lézie, rádiodermatitída atď. Termálna terapia potom môže byť prospešná pre obnovenie pocitu komfortu a zdravia pokožky.

späť na začiatok