Milena, pacientka Hydroterapeutického centra Avène pre atopickú dermatitídu
Každá pleť má svoj vlastný príbeh

Každá pleť má svoj vlastný príbeh

Milena, pacientka Hydroterapeutického centra Avène pre atopickú dermatitídu

Prednosťou termálnej vody Avène a poradenstva nášho tímu odborníkov využila pacientka aj jej sprievod v rámci liečebného programu v Hydroterapeutickom centre Avène.
Zoznámte sa s príbehom Eriky. Rozpráva o atopickej dermatitíde jej dcéry Mileny a o ich rodinnom výlete do Hydroterapeutického centra Avène.

Ako ste sa dozvedeli o Hydroterapeutickom centre Avène?

Od pediatra mojej dcéry. Milena posledných šesť mesiacov trpí atopickou dermatitídou. Vyznačuje sa ložiskami v lakťových a kolenných jamkách, niekedy sa objavujú aj na chrbte alebo bruchu. Teraz má štyri a pol roka. Hovorí, že ju to páli, štípe a svrbí. Jej pokožka je veľmi suchá. Svrbenie začína hneď po prebudení a vracia sa večer a v noci. Je ťažké s tým žiť každý deň. Cítime sa bezmocní.

Čo ste sa v Avène dozvedeli? 

Prišli sme kvôli účinkom termálnej vody Avène, ako aj kvôli seminárom a konferenciám o atopickej dermatitíde. Skutočne sme potrebovali oboje. Po ošetrení je Milenina pokožka hladšia a menej svrbí. Moja dcéra miluje najmä bubliny. S manželom sa na seminároch striedame. Tieto stretnutia rodičov a detí na tému zdravia pokožky nám tiež umožňujú komunikovať s ostatnými rodinami, aby sme sa necítili tak osamelo. A užiť si príjemné chvíle s opatrovateľmi.

AV_dematitis-atopic-child-girl-3_lifestyle

Ako si predstavujete budúcnosť po termálnej liečbe Mileninej atopickej dermatitídy?

Na konci termálnej liečby sme s dermatológom videli jasné zlepšenie Mileninej pokožky. Užitočné pre nás boli aj semináre. Sú určené pre deti, takže moja dcéra pochopila dôležitosť každodennej starostlivosti. Spoznala tiež niekoľko alternatív voči škriabaniu. Ja som sa naučila krém správne nanášať. Tieto tri týždne nás povzbudili k návratu k správnym návykom a sme odhodlaní v nich pokračovať aj doma, aby sme predĺžili účinky termálnej liečby. Tešíme sa, až sa sem budúci rok vrátime!

 

AV_dematitis-atopic-child_girl_care
AV_dematitis-atopic-child-girl_lifestyle

Jedno miesto : obrovská šachovnica v parku pri Hydroterapeutickom centre Avène (ktorá zabaví Mileninho brata)

Jedna liečba : Kúpeľ v termálnej vode Avène

Nečakaný objav : krásna a veľmi rozmanitá krajina v regióne

ATOPICKÁ DERMATITÍDA

Chronické ochorenie

Atopická dermatitída, známa aj ako atopický ekzém, je chronické zápalové ochorenie pokožky. Najčastejšími príznakmi sú začervenané svrbiace škvrny a suchá pokožka. 

späť na začiatok