Sylvie a jej liečba lupienky termálnou vodou
Každá pleť má svoj vlastný príbeh

Každá pleť má svoj vlastný príbeh

Sylvie a jej liečba lupienky termálnou vodou

Liečbu termálnou vodou Avène a poradenstvo nášho tímu odborníkov využila pacientka aj jej sprievod. Zoznámte sa so skúsenosťami Sylvie, ktorá navštevuje Hydroterapeutické centrum Avène už niekoľko rokov. Trpí lupienkou. Počas liečby hodí svoje starosti za hlavu.

Ako dlho chodíte do Hydroterapeutického centra Avène, aby ste si dopriali úľavu od lupienky?

Prvýkrát som ho navštívila, keď som mala tridsať rokov. Lupienku som mala na lakťoch, nohách a v spodnej časti chrbta. Ložiská boli zápalové, veľa som sa škrabala, nosila som len dlhé oblečenie. Bola som tým posadnutá. Na radu svojho dermatológa som sem išla dva roky po sebe. Termálna voda pre mňa urobila zázraky. O tri alebo štyri dni už moja pleť nebola rovnaká ako predtým. A potom som kvôli rodinným povinnostiam čakala dvadsať rokov, kým som sa mohla znova vrátiť. Toto leto končím svoj štvrtý kúpeľný pobyt a odchádzam s plánom absolvovať ďalší na budúci rok.

Ako sa cítite, keď ste tu?

Moja lupienka postihuje iba lakte a naučila som sa s ňou zmieriť. Ale tu sa nepýtam každý deň, či ložiská ustupujú alebo nie, hovorím si jednoducho „uvidíš za tri týždne“. A medzitým hodím starosti za hlavu. Cítim sa slobodnejšia a starám sa o seba. Milujem kúpanie v termálnej vode Avène, žijem prítomným okamihom, cítim sa opäť šťastná. A potom si uvedomím, že tu je všetko krásne: centrum, park, chodníky pre peších...

av_psoriasis-patient_care
av_psoriasis-patient_lifestyle

A po termálnej kúre?

Učím sa tu zvládať svoju chorobu. Myslím, že som sa zúčastnila takmer všetkých seminárov: líčenie, hygiena, hydratácia a alternatívy voči škrabaniu, zvládanie stresu. Jeden rok som dokonca skúsila tai-či. Odnášam si odtiaľto veľa rád a mám motiváciu ich uplatňovať v praxi. Mám zo seba lepší pocit a som otvorenejšia voči ostatným.

Jedno miesto: chodník, ktorý vedie z kúpeľov do parku.

Jedna procedúra: kúpeľ v termálnej vode Avène.

Jeden objav: nové priateľstvá

 

av_psoriasis-patient2_lifestyle

Lupienka:

čo to je?

Lupienka je chronické zápalové ochorenie, ktoré sa vyznačuje nápadnými, začervenanými, vyvýšenými škvrnami pokrytými belavými šupinkami alebo tenkou striebristou vrstvou, ktorá sa ľahko odlupuje. Existujú rôzne formy lupienky: ide o komplexné ochorenie, ktoré môže mať u jednotlivých pacientov mnoho podôb a môže sa v rôznych fázach života prejavovať rozličným spôsobom.

späť na začiatok