Starostlivosť o dospelú pleť

Starostlivosť o dospelú pleť

Či už ste žena alebo muž, máte pleť so sklonom k nedokonalostiam, zrelú pleť, vrásky alebo len citlivú pleť, starostlivosť o vašu pleť je zásadná. Objavte naše rituály starostlivosti o pleť dospelých.

44 results "Starostlivosť o dospelú pleť"

VAŠA PLEŤ
VAŠA PLEŤ

Vedeli ste, že s pribúdajúcim vekom je pokožka stále suchšia? Stenčuje sa a stráca hustotu.

 • 1 (current)
 • 2
 • 3
 • 1 (current)
 • 2
 • 3
BLIŽŠIE INFORMÁCIE
BLIŽŠIE INFORMÁCIE

Kožné problémy dospelých

Pleť dospelých so sklonom k nedokonalostiam

Má vaša pleť tendenciu lesknúť sa a objavujú sa na nej nežiaduce škvrny (pupienky, čierne bodky alebo červené bodky)? Máte pocit, že štruktúra vašej pleti je hrboľatá a póry sú rozšírené? Aj keď máte dospievanie dávno za sebou, na pleti dospelých sa stále môžu vyskytovať občasné škvrny a dokonca môže byť aj náchylná na akné.

Pre starostlivosť o pleť dospelých so sklonom k nedokonalostiam používajte ráno a večer čistiacu a zmatňujúcu starostlivosť z radu Cleanance pre ženy.

Ekzém u dospelých

Alergický alebo akútny ekzém sa vyznačuje pretrvávajúcou suchosťou a červenými škvrnami, ktoré spôsobujú silné svrbenie (pruritus). Toto bežné kožné ochorenie sa prejavuje občasnými príležitostnými zhoršeniami príznakov.

Zápal sa lieči lokálne antibiotickými krémami a kortikosteroidmi, ktoré predpisuje lekár alebo dermatológ. Pokožku dospelých možno tiež upokojiť a doplniť lipidy pomocou čistiaceho oleja a emolienčnej starostlivosti z radu Xeracalm A.D. 

Suchá pokožka u dospelých

Dobre hydratovaná pokožka dospelých je rovnako ako normálna pokožka pružná a elastická. Hydrolipidový film kože obsahuje tuky (lipidy), ktoré v koži zadržiavajú vodu.

Pri nedostatku týchto lipidov sa pokožka vysušuje a dehydruje. Výsledkom je pnutie, olupovanie, podráždenie a niekedy aj svrbenie. Ide o tzv. suchú kožu alebo xerózu kože.

Suchú a veľmi suchú pokožku možno upokojiť pomocou relipidačných výživných a hydratačných krémov a balzamov a čistiacich prípravkov, napríklad z radu Trixera Nutrition. Po obnovení ochrannej bariéry pokožky rad Hydrance pomáha udržiavať hydratáciu.

Začervenanie: začervenanie, erytróza, kuperóza a rozacea

Tenká, svetlá pleť žien a mužov ľahko podlieha dočasnému alebo trvalému začervenaniu. To môže pretrvávať dlhodobo a stať sa trvalým problémom. Existuje niekoľko úrovní tohto chronického ochorenia kože na tvári:

 • Erytróza, ktorá sa prejavuje rozptýleným a pretrvávajúcim začervenaním.
 • Kuperóza, podobná erytróze, ale s malými viditeľnými rozšírenými cievami.
 • Ružovka, pri ktorej je začervenanie posiate malými červenými škvrnami.

Chlad, slnko, emócie, dedičnosť a starnutie pokožky sú faktory, ktoré môžu spôsobiť hyperreaktivitu kožných ciev v citlivej pokožke dospelých.

Rad starostlivosti o pleť Antirougeurs obsahuje čistiace mlieko, upokojujúce krémy s ochranným faktorom SPF 30 a masku s intenzívnejším účinkom proti začervenaniu. V kombinácii s aplikáciou termálnej vody v spreji poskytujú tieto produkty optimálne upokojenie a zmiernenie začervenania.

Kým budete čakať, kým červené škvrny zmiznú, môžete ich rýchlo a pohodlne zakryť pomocou zelenej korekčnej tyčinky Couvrance.

Zrelá pleť: v akom veku sa objavujú prvé známky starnutia?

Produkty starostlivosti o pleť dospelých môžu obsahovať zložky proti starnutiu, ktoré riešia nové problémy tejto vekovej skupiny. Každá etapa života môže na pleti zanechať stopy, ale má aj svoj vlastný rad ošetrujúcich produktov na zachovanie mladosti, krásy a komfortu dospelej pleti:

 • Napríklad rad A-Oxitive pomáha oddialiť prvé známky starnutia a oživiť žiarivosť pleti žien, u ktorých sa objavujú prvé jemné mimické vrásky, zvyčajne okolo tridsiateho roku života.
 • Rad Physiolift bol vyvinutý pre ženy vo veku štyridsiatke, ktoré potrebujú vyhladiť existujúce vrásky, vypnúť a rozjasniť pleť.
 • Rad DermAbsolu vypĺňa miesta s nedostatočnou hustotou pleti a poskytuje komfort ženám v menopauze.
späť na začiatok