AV_ATSW_Spray_Reducing winter redness_social_post_3282779003131_HD 16x9

Naše najlepšie tipy Recyklujte naše výrobky a šetrite vodou v kúpeľni

Každé, aj to najmenšie a najjednoduchšie gesto sa počíta, a to počnúc triedením odpadu v kúpeľni. Zvyk, ktorý sa stal neoddeliteľnou súčasťou nášho každodenného života.

Niekedy však môžeme mať pochybnosti, či je potrebné určitý typ obalu likvidovať oddelene alebo nie. A čo tento? Pokiaľ ide o úsporu vody, nie je to taká veľká záhada – pokiaľ je kohútik zatvorený, vodou sa neplytvá! 
Zoznámte sa s niekoľkými tipmi, ktoré vám pomôžu triediť naše výrobky a znížiť spotrebu vody v kúpeľni. 
 

Recyklácia našich výrobkov

Recyklácia našich výrobkov

Čo je správne vytriedené, dá sa recyklovať! Recyklovateľné obaly patria do košov na triedený odpad. Všetky ostatné odneste do koša na zmiešaný komunálny odpad.

Vonkajšie obaly a letáky: recyklovateľný papier a/alebo lepenka

Flakóny s pumpičkou: recyklovateľné

Flakóny: recyklovateľné

Flakóny – spreje: recyklovateľné

Tuby: recyklovateľné

Tégliky (Hydrance Aqua-Gél, balzam na telo): recyklovateľné

Flakóny a tégliky s mechanickou pumpičkou: nie je možné recyklovať

Flakóny a tuby sterilnej kozmetiky: nie je možné recyklovať

Make-up Couvrance (okrem tub s make-upom): nie je možné recyklovať

Tégliky (revitalizačný výživný krém): nie je možné recyklovať

Úspora vody 

Pomocou niekoľkých jednoduchých krokov môžete v kúpeľni šetriť vodou bez toho, aby ste museli prísť o chvíle pohody. 
Keď si napríklad čistíte zuby alebo sa holíte, zatvorte kohútik s vodou, keď ju práve nepotrebujete. Ušetríte tak najmenej 18 litrov. Ak túto hodnotu vynásobíte počtom čistení zubov alebo holení, číslo sa čoskoro dramaticky zvýši.
Dávajte prednosť sprchovaniu pred kúpaním a pri mydlení vypnite vodu. Má to dve výhody – pre životné prostredie aj pre vašu pokožku. V záujme ochrany životného prostredia pomôžete znížiť spotrebu vody. Pri sprchovaní (v priemere 80 litrov) sa spotrebuje až trikrát menej vody ako pri kúpaní. Pokiaľ ide o vašu pokožku, budete sa tak o ňu lepšie starať. Tvrdá voda má tendenciu vysušovať pokožku a nadmerné množstvo chlóru ju môže podráždiť. Keď sa prestanete kúpať, vaša pokožka bude prichádzať do kontaktu s vodou menej. Myslíme si, že päť minút na sprchu bohato stačí, takže máte dosť času na to, aby ste si vypočuli svoju obľúbenú rannú pesničku alebo deň zakončili s pocitom sviežosti! Pre tých, ktorí chcú ísť ešte ďalej, sú k dispozícii aj zariadenia, ktoré vám pomôžu šetriť vodou.

späť na začiatok